Dodgers'dan Max Muncy üçüncü kalede oynama konusundaki endişeleri nasıl giderdi?

Uzaylı

New member
Geçen hafta sonu büyük lig kariyerindeki ilk üç sayılık maçın “gerçekten harika bir an” olduğunu söyledi Max Muncy, ancak Dodgers'ın üçüncü meydan oyuncusu uzun topu kazdığı kadar, kazdığı yer toplarından da aynı derecede memnun. topraktan ve ilk kaleye yaptığı uzun atışlardan.

Muncy, tıpkı 2023'te olduğu gibi, sezona savunmada zorlu bir başlangıç yaptı; bir saha hatası yaptı ve Güney Kore'de San Diego Padres'e karşı sezon açılış serisinde isabet olarak kabul edilen iki yakalanabilir saha oyuncusunu yanlış oynadı ve bir saha hatası daha yaptı. 6 Nisan'da Chicago'da Cubs'a karşı bir maç.

Ancak Fangraphs'a göre, 18 kalifiye üçüncü kaleci arasında üçüncü sırada yer alan Muncy, geçen ay sahada yönünü bulmayı başardı, 23 ardı ardına hatasız oyunu bir araya getirdi ve San Diego'da kurtarılan üç savunma koşusu ile bir hafta sonu serisine girdi.

Pittsburgh'dan 2023 Ulusal Lig Altın Eldiven Ödülü sahibi Ke'Bryan Hayes ve Washington'dan Trey Lipscomb, her biri kurtarılan dört defans koşusu ile üçüncü kaleciler grubunun zirvesinde yer alıyor.

Bu listede Muncy'nin arkasında dört kez Altın Eldiven ve iki kez Platin Eldiven kazanan Matt Chapman (iki) ve 10 kez Altın Eldiven kazanan ve altı kez Platin Eldiven kazanan Nolan Arenado (eksi iki) yer alıyor.

Muncy, geçen cumartesi gecesi Atlanta'yı 11-2 yendikleri maçta vurduğu üç gol kadar kurtardığı üç defans koşusundan da gurur duyup duymadığı sorulduğunda “Evet, kesinlikle” dedi. “Açıkçası sezona en iyi başlangıç değildi ama ölümcül derecede hastalandım. [with norovirus] Güney Kore'ye gitmeden önceki üç gün içinde.

“14 saatlik bir uçuşumuz vardı, dünyanın öbür ucunda oynuyorduk ve gözlerim tuhaf davranıyordu. Vücudumuzun iyi hissetmesini sağlamak için bize vitamin dolusu pompalıyorlardı. Buraya döndüğümüzde hâlâ kendimi hasta hissediyordum. Sonra, bunu aştıktan sonra, birdenbire benim için her şey tersine döndü ve gerçekten iyi bir noktada olduğumu hissettim.”

Kışın sahada daha çevik olmak için 15 kilo veren Muncy, hastalığı nedeniyle 10 kilo daha verdi, ancak takımın Seul'den dönmesinin ertesi günü, üç maçlık gösteri serisinden önceki izin günü. Meleklere karşı – Dodger Stadyumu'na geri döndü ve üçüncü kale antrenörü ve saha eğitmeni Dino Ebel ile çalıştı.

Ebel, “Seul'de birkaç aksilik yaşadı ama bunda hoşuma giden şey, o uçağa binmemiz ve bana 'Hadi rutinimize geri dönelim' demesiydi” dedi. “O gün sahaya çıkan ilk kişi oydu. Bahar eğitiminin 1. gününden beri beni yakalayıp şöyle dedi: 'Pekala, orada ne yapmam gerekiyorsa, hadi işe gidelim.'

“Onun bir görevi var… Herkese hala sahaya çıkabileceğini kanıtlamak istemiyorum – bunu her zaman yaptı – ama sanırım artık öyle bir noktada ki, 'Hey, biliyor musun? İyi bir üçüncü kaleci olacağım.' Çok çalışıyor, karşılığını alıyor ve herkes onun iyi oynadığını biliyor. Kilitli durumda.”

Fangraphs'a göre Muncy geçen sezon 16 hata yaptı ve büyük lig üçüncü kalecileri arasında en çok ikinci sırada yer aldı ve eksi 3 defans koşusu kurtarılarak 15 nitelikli üçüncü kaleci arasında 12. sırada yer aldı. Baseball Savant'a göre ortalamanın üzerinde eksi-8 out ile 36 üçüncü kaleci arasında 33. sırada yer aldı.

Dodgers'ın üçüncü kalecisi Max Muncy, geçen ay Dodger Stadyumu'nda Ulusal Takım'a karşı oynanan maçta birinciliği atıyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

Solak vuruş yapan 33 yaşındaki Muncy, kariyerinde 0,828 taban artı yavaşlama yüzdesi ve son beş sezonunun dördünde 35 veya daha fazla sayı yapan üretken bir slugger ve Cuma gününe 0,256 ortalamayla giriyor. , 0,917 OPS, bu sezon 34 maçta dokuz homers ve 26 RBI.

Ancak Dodgers, Aralık ayında iki yönlü yıldız Shohei Ohtani ile 10 yıllık, 700 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığında, belirlenen smaçör pozisyonu önümüzdeki on yıl boyunca artık Muncy veya herhangi bir Dodgers pozisyonu oyuncusu için bir seçenek olmayacaktı.

Muncy, kadroda kalabilmek için daha iyi savunma yapması gerektiğini biliyordu, bu yüzden biraz kilo verdi, yere inip yer toplarını sahaya çıkarmasına yardımcı olmak için kış antrenman rejimini daha fazla hareketlilik ve esneklik egzersizleri içerecek şekilde ayarladı ve egzersiz yaptı. bütün kış daha küçük bir eldivenle.

Muncy, “Her şey offseason'da başladı; normal zamanımı vurmaya ayırdım, ancak yer toplarına hiç ara vermedim” dedi. “Sonbahardan başlayarak doğrudan bu konuya girdim ve bu normalde yapmadığınız bir şey. Bu bahar geldiğimde benim için bir telafi dönemi varmış gibi hissetmedim.”

Dodgers, geçen sonbaharda 2026 için 10 milyon dolarlık kulüp opsiyonuyla birlikte iki yıllık, 24 milyon dolarlık bir sözleşme imzalayan Muncy'ye, eldivenli tarafına ve backhand'ine tek el ve iki elle saha oyuncularını da içeren ayrıntılı bir oyun öncesi rejimi verdi. yan ve kol gücünü ve doğruluğunu korumak için bir fırlatma programı.

Ebel ve saha içi koçu Chris Woodward, Muncy'nin eldiveni ile vücudu arasındaki boşluğun backhand vuruşlarında azaltılması için mekanik bir ayarlama yapmasına yardımcı oldu, böylece Muncy'nin eldivenli elinin dirseği daha esnek ve vücudu daha atletik oldu.

Ve belki de en önemlisi – ve Dodgers'ın bu sezon tüm saha oyuncularıyla yaptığı bir şey – Muncy'nin her maçtan önce daha fazla canlı mantar sahaya sürmesi, bir antrenörün topu Ebel'e fırlatması ve Ebel'in daha iyi simüle etmek için saha oyuncularını saha oyuncularına vurması. oyun koşulları.

Ebel, “Max'in en önemli özelliği, ayaklarını hareket ettirdiği ve beyzbolda çalıştığı sürece elinden gelenin en iyisini yapmasıdır” dedi. “Ayaklar durduğunda eller biraz sertleşiyor, dirsekler kilitleniyor ve artık sorun yaşıyorsunuz.

“Canlı mantarlarla tüm hızımızı sürdürüyoruz ve topun ne yapacağını bilmiyorsunuz. Şubat ayından bu yana her gün bu tekrarları görüyorlar ve şimdi oyuna giriyorlar, dönüşü görüyorlar, zıplamayı görüyorlar ve topa hücum ediyorlar ki bu iyi bir şey. ”

Dodgers'ın kısa stoperi Mookie Betts ve üçüncü kaleci Max Muncy, maç sırasında saha öncesinde çömeliyor ve öne doğru eğiliyor.

Dodgers'ın kısa stoperi Mookie Betts (sağda) ve üçüncü kaleci Max Muncy bu sezon Miguel Rojas'tan pek çok mentorluk aldı.

(Robert Gauthier / Haberler)

Muncy ayrıca, Lux'ın dengesiz kolu nedeniyle ikinci aşamaya geçmesinden önce kısa stoperde Gavin Lux ile kapsamlı bir şekilde çalışan ve Mookie Betts'in ikinci aşamadan ikinci aşamaya geçişini kolaylaştırmaya yardımcı olan deneyimli Dodgers yardımcı saha oyuncusu Miguel Rojas'ın günlük vesayetine de teşekkür ediyor. stoper.

Muncy, “Miggy Ro her gün yanıma geliyor ve bana iyi yaptığım şeyleri, yanlış yaptığım şeyleri anlatıyor; beni sorumlu tutuyor” dedi. “Ve sanırım Mookie de aynı şeyi söyleyecektir; Miggy, Dino'nun yanında bizim ikinci saha koçumuz gibi oldu ve bize mümkün olduğu kadar yardım etmeye çalıştı.”

Dodgers, 35 yaşındaki başarılı Rojas'tan bu sezon daha fazla mentorluk rolü üstlenmesini istemedi. Geçtiğimiz sezon takımın normal stoper oyuncusu Rojas, bu görevi tek başına üstlendi.

Teknik direktör Dave Roberts, Rojas hakkında “Ona çok güveniyorum çünkü bir futbol kulübündeki rolünüzü anlamak gerçekten önemli” dedi. “Herkes her gün oynamak ister, ancak katkı sağlayan, takım arkadaşlarınıza ve beyzbol maçlarını kazanmamıza yardımcı olacak şeyler yapabileceğinizi hissetmek… bunu yaptı.

“Miguel olmasaydı şu anda bulunduğu yerde olmayacağını Mookie size ilk söyleyen kişi olurdu. Ve Muncy ve Lux için, Rojas gibi bir oyuncunun savunma konusunda kendisiyle bu kadar gurur duyduğunu, topun dışına çıktığını, topu oraya isabetli bir şekilde attığını, her sahada yoğunluğa ve odaklanmaya sahip olduğunu görmek bulaşıcı bir şey.”

Bu bahar Dodgers savunması, özellikle de iç sahanın sol tarafıyla ilgili endişeler vardı; Muncy istikrarsız bir sezondan çıkıyor ve Lux diz ameliyatı nedeniyle 2023 sezonunun tamamını kaçırdıktan sonra geri dönüyor. Bu endişeler, Lux'un bahar başında yaşadığı sıkıntılar göz önüne alındığında meşru görünüyordu.

Ancak Dodgers Cuma gününe Sports Info Solutions'a göre Kansas City'den (35) sonra en iyi ikinci takım olan 25 takım savunma koşusu kurtararak giriyor. Kısa stoper, ikinci kale ve üçüncü kale pozisyonları bir araya gelerek Betts'in altı DRS liderliğindeki 12 defans koşusu kurtarıldı. İlk kaleci Freddie Freeman (eksi-iki DRS) kırmızıdaki tek saha oyuncusu.

Muncy, sıcak virajda hiçbir zaman Altın Eldiven Ödülü'nü kazanamayabilir, ancak bu sezon güvenilir bir savunmacı oldu ve güçlü ve isabetli bir kol ve gelişmiş bir menzil sergiledi; geçen hafta sonu Braves'e karşı sağında ve solunda güzel hareketler yaparak bunu gösterdi. .

“Ben, Mookie, Miggy, Lux, Kiké [Hernández]Muncy, “Hepimiz her gün orada mümkün olduğunca iyi olmaya çalışıyoruz” dedi. “Bahar antrenmanlarında herkesin konuştuğu tek şey ne kadar berbat bir savunma takımı olacağımızdı ve biz de herkesin yanıldığını kanıtlamak istiyoruz.”