Dodgers'dan Shohei Ohtani'nin eldiveni var ama onu sahada beklemeyin

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Shohei Ohtani, geçen Eylül ayında ikinci Tommy John ameliyatından sonra bu sezon atıcı olarak tümseği almayacak.

Ancak bu onun ilk Dodgers bahar antrenmanına eli boş ya da eli boş geldiği anlamına gelmiyor.

Ohtani, Salı günü öğleden sonra Dodgers'la Cactus League'deki ilk maçına çıktıktan sonra Japon gazetecilere verdiği demeçte, önümüzdeki sezon bir noktada bu pozisyonda oynama ihtiyacı doğması ihtimaline karşı kampta yanında bir dış saha eldiveni bulundurduğunu söyledi.

Ohtani Japonca “Böyle bir şey olabilir” dedi. “Hazır olmanın önemli olduğunu düşünüyorum.”

Ancak iki kez MVP olan oyuncunun yakın zamanda dış sahaya çıkmasını beklemeyin.

Durum hakkında bilgisi olan ancak kamuoyuna konuşma yetkisi olmayan bir kişi, Ohtani'nin Dodgers'a bu sezon ihtiyaç duyulması halinde dış sahada oynamayı teklif ettiğini söyledi. Ancak ekibin şu anda onu savunmada kullanma planı yok; özellikle de bu baharda atış yapma kabiliyetini kısıtlayan dirsek sakatlığını iyileştirmeye devam ederken.

Teknik direktör Dave Roberts, Ohtani'nin dış sahada kullanılması olasılığı sorulduğunda “Bunun olacağını düşünmüyorum” dedi. “Kadromuzu saha dışı derinliğimizin bol olduğu ve onun bizim yardımcımız olacağı gerçeğini göz önünde bulundurarak oluşturduk. [designated hitter]. Aksini duyana kadar benim için tek odak noktası onun DH'ye sahip olması.”

Ohtani hiçbir zaman ana dallarda düzenli olarak saha dışında oynamadı ve kariyerinin başlarında Japonya'nın Nippon Profesyonel Beyzbol liginde bunu yalnızca idareli bir şekilde yaptı.

Yedi MLB dış saha görünümünün tümü 2021'de Angels'la geldi; lig, Ohtani'nin atıcı olarak ayrıldıktan sonra bile smaçör olarak oyunlarda kalmasına izin veren bir kuralı benimsemeden önce. O yıl sahada 8⅓ vuruş yaptı. Ve bir kez bile topu yakalamak için meşru bir şansı olmadı.

Buna rağmen, sporun etrafındaki bazı değerlendiriciler uzun süredir Ohtani'nin savunmada artı bir dış saha oyuncusu olabileceğine inanıyor ve hızının, atletizminin ve atış gücünün bu pozisyona bariz bir şekilde uyduğunu belirtiyorlar.

Takımın düşünceleri hakkında bilgisi olan ve isminin gizli tutulmasına izin verilen kişilere göre Dodgers bu sezon da bu olasılığa kapıyı tamamen kapatmadı. Zamanla Ohtani'nin sağlığına ve kadro ihtiyaçlarına göre bu fikri yeniden değerlendirebilirlerdi.

“Bence harika [that he is open to it]” dedi Roberts. “Dediğim gibi bunun nasıl sonuçlanacağını bilmiyorum. Ancak onun potansiyel olarak bunu yapmayı aklında tutması Dodgers'ı daha iyi hale getirir. Eğer onun düşüncesi sağlıklı olmak ve Dodgers'ın beyzbol maçlarını kazanmasına yardımcı olmaksa, ben buna tamamen katılıyorum.”

Ancak bir kaynağa göre, hem sezonun hem de Ohtani'nin dirsek rehabilitasyonunun bu erken aşamasında, takım onu dış sahada kullanmayı “düşünmüyor bile”.

Roberts, “Dirseğini iyileştirme sürecinde” diye tekrarladı. “Bırakın atış yapmayı, sahada oynamak bile çok uzak bir şey.”