Dodgers’ın çaylağı James Outman, kaçınılmaz bir düşüşle nasıl başa çıkıyor?

Uzaylı

New member
Oyunun kendisi kadar eski bir hikaye. Çaylak, birinci lig kulübüyle kampını ilk kez bozar ve rakip atışları ezer. Gözcüler, gencin salıncağında delikler bulur. Atıcılar, zayıflıklardan yararlanmak için ayarlamalar yapar. Çaylak uzun süreli çöküşe giriyor.

James Outman pek de ilk değil ve kesinlikle beyzbolun çocuk treni ile yükselip düşen son oyuncu olmayacak, Dodgers’ın dış saha oyuncusu, Nisan ayında Ulusal Ligde ayın çaylak ödülünü kazandıktan sonra 0,292’ye ulaşarak Mayıs ayında sakinleşiyor. .991 taban artı yavaşlama yüzdesi, birinci ligde lider yedi homer, üç üçlü, 20 RBI ve 17 sayı attı.

26 Nisan’dan bu yana 18 maçta, solak vuran Outman, .619 OPS, bir homer, dört çift, dört RBI, 27 vuruş ve altı yürüyüşle .193 (57’ye 11) vuruş yapıyor, mücadeleleri bir noktaya ulaşıyor. Pazartesi gecesi Dodger Stadyumu’nda 9-8, 12 sayılık galibiyette Minnesota Twins’in sağ kolu Pablo Lopez’e karşı başlamadı.

“Kesinlikle!” Dodgers menajeri Dave Roberts, Outman’ın ateşli başlangıcından sonra dünyaya dönmesinin kaçınılmaz olup olmadığı sorulduğunda böğürdü. “Ve mesele şu ki, bu tüm adamlarımızın başına geldi. Aynı şeyi Mookie için de söyleyebilirim. [Betts]ve bu bir süperstar oyuncu. Bu beyzbol. Vurmak zor.”

Outman için belirli bir sahayı vurmak en zor olanıydı – vuruş bölgesinde hızlı toplarla biten vuruşlarda 0,118 (17’ye iki) vuruş yapıyor.

Pazartesi günü oyuna giren Outman, “Başlarda çok erken dönüyordum, çoğu zaman çok fazla hız dışı şeyler ve değişiklikler vardı ve sanırım bilinçaltımda buna zaman ayarladım, bu yüzden hızlı top biraz daha hızlı görünüyor,” dedi. gecenin maçında bir çimdik atıcı olarak ve 11. atışı bitirmek için dışarı çıktı.

“Şimdi, bölgenin tepesinde daha fazla hızlı top alıyorum ve çoğunlukla alçaktan ve uzak şeylerden uzak duruyorlar. Her zaman hızlı topa vurdum, bu yüzden sanırım bu, ona geri döndüğümde iyi olacağım şeylerden biri.

Outman’ın genel sayıları hala iyi – Salı günkü maça 42 maçta .903 OPS, sekiz homers, sekiz double ve 23 RBI ile .265 vuruşuyla giriyor – ancak 136 vuruşta 52 vuruşu, %33.3 koklama oranı kaygı.

Baseball Savant’a göre Outman ayrıca beyzbolda en düşük temas oranına (%61,0) ve %69,8 ile ikinci en düşük bölge içi temas oranına – vurduğu bölgedeki sahaların yüzdesi – sahip.

Roberts, “Yarasaların kalitesi iyi – bence olan şu ki, onu bölgede yükseltiyorlar ve aşağıda ona karşı bazı sınır hattı çağrıları yapılıyor” dedi. “Ama yine de bir vuruşta bir araya getirme niyetinin iyi olduğunu düşünüyorum.

“Sonuçlar iyi olmadı, ama işin bir parçası da bu. Bence hiçbirimiz bu sezonun tamamen doğrusal olmasını beklemiyorduk ve sorun değil. Her gün hazır olduğunu biliyorum ve çıkış yolunu bulacaktır.”

Roberts, bölgedeki hızlı toplara uyum sağlamak için, Outman’ın bölgedeki daha yumuşak şeylere başarısının bir kısmını feda etmesi gerekebileceğini söyledi.

Roberts, “Bence bu, tüm saldırı bölgesini ve ayrıca önden arkaya kapsamanın zor olduğu şeylerden biri, bu yüzden onu ikiye bölmeniz gerekiyor,” dedi. “Bazen bazı şeyleri aşağıdan almak için bölgenin tepesinde bir topa bağlı kalmanız gerekir. Her ikisini de kovalamak, bu konuda gitmenin zor bir yolu.

Roberts, Outman’ın mücadelelerinin, 2018’de Sacramento Eyaleti’nden yedinci turda seçilen 26 yaşındaki oyuncu üzerinde zihinsel bir etki yarattığına dair herhangi bir işaret görmedi.

Roberts, “Erkeklere karşı iyi hislerim olduğunu düşünüyorum,” dedi ve “fazladan bir endişe, panik görmüyorum.”

Dodgers’ın Salı gecesi Twins’e karşı oynadığı NL West maçında üç maçlık bir liderlik açmak için 16 maçın 14’ünü kazanması, Outman’ın stres seviyelerini hafifletti.

Outman, “Kazanırken çok daha kolay,” dedi. “’Pekala, kötü bir gün geçirdim ama en azından kazandık, birinci sıradayız’ gibi. Kaybettiğimiz yakın maçlar ve sonra katkıda bulunmadım, bunlar benim için sinir bozucu olanlar çünkü üzerime düşeni yapmamış gibi hissediyorum. Ama yine de olumlu hissediyorum ve her şey.