Dodgers'ın Kore gezisi yeni görünüşlü takımlarının birbirine bağlanmasına nasıl yardımcı olabilir?

Uzaylı

New member
SEUL —

Soru sorulur sorulmaz Freddie Freeman ve Mookie Betts, yeni takım arkadaşları Shohei Ohtani'nin nasıl cevap vereceğini merakla önlerinde duran dinleme cihazını tuttular.

Dodgers'ın Cumartesi günü Güney Kore'deki ilk tam antrenmanından önce – gelecek hafta San Diego Padres'e karşı oynayacağı sezon açılış uluslararası serisine hazırlık olarak – takımın üç süperstarı Gocheok Sky Dome'daki kalabalık bir medya çalışma odasında bir basın toplantısı düzenliyorlardı.

Seansın sonuna doğru bir muhabir Ohtani'ye yeni eşi, emekli Japon kadın basketbol oyuncusu Mamiko Tanaka hakkında ayrıntılı bilgi sordu: Nasıl tanıştılar? Onunla birlikte yolculuğa çıkacağı için heyecanlı olsaydı? Peki onun en çok hangi kısmını beğendi?

Sorunun sonunda Ohtani'nin yüzü kızardı.

Yanında oturan Freeman ve Betts kahkaha atıyorlardı.

Ohtani'nin cevabını canlı olarak yorumlayan Freeman, kulaklığını takarken gülerek “Bunu duymalıyım” dedi. “Hadi Sho!”

Kısa bir neşelenme anıydı bu, Ohtani'nin gezinin “ikimiz için de gerçekten harika anılar yaratacağını” söylemesiyle sona erdi.

Ancak bu komik etkileşim aynı zamanda Dodgers'ın sezonu açmak için Pasifik ötesi seyahatinin potansiyel faydasını da gösterdi.

Şampiyonluk beklentileriyle karşı karşıya olan yeni oyuncularla dolu bir kadro için Kore'de geçirilecek bir hafta, tüm yıl boyunca sürecek bağları güçlendirebilir. Grup gelecek hafta eve döndüğünde aralarında kalıcı anılar yaratacaklarını umuyorlar.

Betts, “Bunun kesinlikle bir takım oluşturma meselesi, takım kimyası meselesi olduğunu düşünüyorum” dedi. “Birlikte dolaşmak. Birlikte kahvaltı yemek. Birlikte otelde olmak. Hep birlikte kültürü öğreniyoruz. Bence bu çok havalı.”

Yönetici Dave Roberts yankılandı: “Bunun heyecan verici olabileceğini düşünüyorum. Hepimizin önemli birini getirme şansımız vardı. Başka bir ülkeye gidiyorsun. Bu yüzden oyuncularımızın ve ailemizin bir araya gelmesine olanak sağladığını düşünüyorum.”

Cumartesi günü bunun en iyi örneği, yıldızlarla dolu dizi öncesi basın toplantısında geldi.

Ohtani'nin gördüğü yoğun ilginin son hatırlatıcısı, üçlünün mikrofon başında geçirdiği her anı onlarca fotoğrafçının fotoğraflaması oldu. 15 dakikalık seansın tamamı boyunca kamera flaşları sürekli olarak yüzlerini aydınlattı. Sürekli kanat çırpma sesi oyuncuların her kelimesinde yankılanıyordu.

Freeman ve Betts gibi eski MVP'ler için bile sahne şaşırtıcıydı.

Betts, Ohtani'yi işaret ederken, “Çok oldu ama güzel” dedi. “Bunun gibi uluslararası bir yıldıza sahip birini bulduğunuzda böyle bir şey olur.”

Freeman şunu ekledi: “Böyle bir durum söz konusu olduğunda, bunun nedeni offseason'da gerçekten çok özel bir şeyin yaşanmış olmasıdır. Sanırım buna biraz alışmaya başladık. Ama kimsenin bu duruma alışabilir mi bilmiyorum.”

Ohtani, buna hâlâ tam olarak alışmadığını söylese de, kariyeri boyunca ilgiyle baş etmeyi öğrendi.

“Sadece önümde olana odaklanmaya çalışıyorum” dedi.

Yeni takım arkadaşlarının tümü bahar boyunca hızlandırılmış bir kurs aldı.

Betts, “Bütün bunları görmek harika, süper harika” dedi. “Ama bir nevi öyle. Sadece işimize dikkat ettiğimizden emin olmalıyız.”

Dodgers'ın Kore gezisinin faydalı olacağına inandığı yer burası.

Kulübün seyahat kadrosunda bu yılın takımının dört yeni yüzü yer alıyor: Ohtani, açılış günü ilk beş oyuncusu Tyler Glasnow, 2 numaralı başlangıç Yoshinobu Yamamoto ve dış saha oyuncusu Teoscar Hernández. (Sezon dışında bir diğer önemli oyuncu olan solak atıcı James Paxton, herhangi bir maçta sahaya çıkması planlanmadığı için ABD'de kaldı.)

Kadronun geri kalanı tanıdık Dünya Serisi veya başarısızlık beklentileriyle karşı karşıya, ancak daha önce pek deneyimlemedikleri türden bir mercek altında.

Roberts, “Bizim gibi harika oyunculara sahip olduğunuzda ve heyecanı gördüğünüzde, bunun başka şehirlerde oynamaya gittiğimizde neler olacağının bir işareti olduğunu düşünüyorum.”

Dodgers'ın Cuma günü Seul'ün Incheon Havaalanına vardığı andan itibaren bu çok açıktı. Salonda yürürken çok sayıda taraftar terminalde sıraya girdi. Her adımına yine kamera flaşları eşlik ediyordu. Hatta bir noktada, etraftaki bir kişi Roberts'ın yönüne yumurta fırlatmış gibi göründü (Associated Press'e göre, adam daha sonra havaalanı polisi tarafından gözaltına alındı).

Roberts, havaalanı resepsiyonu hakkında “Bu bir bakış açısı” dedi ve bunu ekip için olumlu ve öğretici bir deneyim olarak tanımladı.

“Bunun beyzbol oyununun dünya çapında nerede olduğunu gösterdiğini düşünüyorum. Major League Baseball'a ilgi ve heyecan tüm zamanların en yüksek seviyesinde” dedi.

Ancak takım üzerinde bu yıl performans sergileme baskısı da var; sadece 1 milyar dolarlık sezon dışı harcama çılgınlığı nedeniyle değil, aynı zamanda son sezon sonrasının unutulmaz anılarının da çökmesi nedeniyle.

Betts, “Özellikle son birkaç yıldan sonra ve yetersiz kaldıktan sonra ortaya çıkıp oynamaya hazır olmamız gerektiğini biliyoruz” dedi. “Yani buradayken eğlenmek gerçekten önemli ama aynı zamanda yapacak işlerimiz olduğunun da farkındayız.”

İdeal dünyalarında, Dodgers önümüzdeki hafta her ikisini de başarabilir; yabancı bir ortamda birbirine yakınlaşmayı hedeflerken aynı zamanda yüksek basınçlı, yüksek profilli sezonun geri kalanı için doğru tonu belirlemeyi hedefliyor.

Roberts, “Her yıl bu işin içinde görünen takımlarda, iniş ve çıkışlara dayanıklı bir bağ oluştuğunu düşünüyorum” dedi. “Bunun arkadaşlarımız için iyi olacağını düşünüyorum. Evet, Mart ayındaki Dünya Serisini kazanamazsınız. Ama sanırım [it could help our] adamlar bir bağ yaratıyor ve aynı zamanda oynamanın bir yolunu da yaratıyorlar.”