Dodgers'ın sopası Shohei Ohtani'yi kurtarması hakkında: 'Sadece işimi yapıyorum'

Uzaylı

New member
SAN FRANCİSCO –

Javier Herrera, Chicago'da White Sox'a karşı Çarşamba gecesi 4-0 kazanılan maçta Kiké Hernández'in sopasından çıkan sert çizgi vuruşunu Shohei Ohtani'yi kurtararak tamamlayan Dodgers'ın sopa çocuğu, şöhretinin 15 dakikasını erteledi.

Japon ve Güney Kaliforniya merkezli haber kuruluşlarından yaklaşık iki düzine muhabir, Cuma gecesi San Francisco Giants'a karşı oynanan seri açılışından önce takımın Oracle Park sığınağının altındaki tünelde SportsNet LA ile röportaj yapan 38 yaşındaki Herrera'nın etrafını sardı.

Dodgers'ın 700 milyon dolarlık oyuncusu, iki kez Amerikan Ligi'nin en değerli oyuncusu seçilmiş ve beyzbolun en iyi çok yönlü oyuncularından biri olan bir oyuncuyu, Ohtani'nin kafasına doğru yönelen bir vuruşu çıplak elle yakaladığında olası bir zarardan korumak nasıl bir duyguydu?

İsteksiz Herrera, “Bilmiyorum” dedi. “Ben sadece işimi yapıyordum.”

Kulüpte 18. yılında olan Herrera, hızlı reaksiyon verme süresiyle ilgili bir soruya şöyle yanıt verdi: “Sahayı baştan sona gördüm. Sopaya çarptı ve top adeta beni buldu. Onu yakalayabildim.”

Acıdı mı?

“Hayır,” dedi Herrera.

Herrera ligdeki kulüp görevlileri arasında en yumuşak ellere sahip olan mı?

“Çok fazla losyon kullanıyoruz” dedi.

Herrera'nın arkasında sopaya doğru yürüyen ve topun sığınağa doğru geldiğini bile görmeyen Ohtani ona ne dedi?

Herrera, “Bana 'Teşekkür ederim' dedi, ben de 'Sana söylemiştim, arkandayım' dedim.” dedi.

Peki ya kurtarıcı Joe Kelly'nin karısına 17. sırayı iki yönlü yıldıza bıraktığı için bir Porsche hediye eden Ohtani'nin Herrera'ya bir Porsche alacağı yönündeki söylentilere ne demeli?

“Hayır,” dedi Herrera. “Bunların hepsi sadece söylenti.”

Dodgers'ın sopa oyuncusu Javier Herrera (solda), Cuma günü Oracle Park'ta Dodgers ile San Francisco Giants arasında oynanan maç öncesinde röportaj yapıyor.

(Mike DiGiovanna / Haberler)

Herrera, yakaladığı videonun viral hale geldiğini Çarşamba gecesi geç saatlerde bir arkadaşının kendisine videoyu göndermesine kadar fark etmediğini söyledi.

Herrera, “Bunu 100 kez gördüm” dedi. “Oldukça etkileyiciydi. Etkilendim. Ama o anda sanki 'Tamam, oynamaya devam edelim' gibiydi. ”

Ohtani, Herrera'nın röportajının videosunu cuma günü Instagram hesabından paylaşarak, “Kahramanım!!” yazdı.

Herrera ayrıca yönetici Dave Roberts'tan da övgü aldı.

“Evet, sözleşme uzatmaya, zamma ihtiyacı var,” dedi Roberts. “Açıkçası hemen yanındaydım, ama Shohei'ye doğru giderken ne kadar yakın olduğunu takdir etmedim. Ve ne harika bir oyundu. Yani, Javy'den çok hızlı bir tepki ve çok minnettarım.”