Dodgers'ın vurucusu inanılmaz sığınak yakalamasıyla Shohei Ohtani'yi kurtarıyor

Uzaylı

New member
Dodgers'ın batboy'u Javier Herrera viral oldu.

Tekrar.

Evet, onun ve faul topunun yer aldığı başka bir video. Ancak dokuz yıl önceki önceki zamanın aksine Herrera, Dodgers'ın süperstarı Shohei Ohtani'yi pek çok acıdan kurtarabilecek çıplak elle yakalaması sonrasında becerilerinden ötürü övülüyor.

Dodgers'ın Çarşamba günü Garantili Oran Alanında Chicago White Sox'u 4-0 mağlup ettiği görüntülerde Herrera, sağ omzunun arkasında Ohtani ile sığınak basamaklarında duruyor. Kabarcıklı bir faul topu doğrudan iki kez Amerikan Ligi MVP'si olan oyuncunun yüzüne doğru vızıldadığında, Herrera hızlı tepki veriyor.

Yakalama yapmak için her iki elini refleksif olarak yukarı kaldırdı ve 20 yıldır Dodgers'ın sopasını taşıyan 38 yaşındaki oyuncu, Ohtani'nin başına gelebilecek felaketle sonuçlanabilecek bir sakatlığı önledi.

Herrera'nın tepkisinden kimsenin bunu bilmesi mümkün değildi. Herrera, Ohtani'ye doğru kısa bir bakış attıktan sonra, topu umursamazca birine verdi.

İlk vuruşta Ulusal Lig'deki 25. sayıya liderlik eden Ohtani'nin Herrera'ya geniş bir gülümsemeyle yaklaştığı görülüyor. Bu sırada Ohtani'nin tercümanı Will Ireton ağzı açık bir şekilde yarasa çocuğa bakıyor.

Herrera, 16 Ağustos 2016'da başka bir faul topu yakalamaya çalışırken neredeyse hiç de pürüzsüz görünmedi. Dodger Stadyumu'nda Cincinnati Reds'e karşı oynanan bir Pazar maçında top toplayıcı olarak görev yapıyordu. Beşinci vuruşta, Reds yakalayıcısı Tucker Barnhart, Herrera'nın arkasındaki sol saha tribünlerine doğru giden bir dilimleyici faul topu vurdu.

Taraftarları korumak amacıyla Herrera eldivenini kaldırdı ve topu yakalamak için korkulukların üzerinden geriye doğru eğildi. Bunun yerine, bir masanın üzerinden dramatik bir takla attı ve betonun üzerine sırt üstü düştü. Top tribünlere sıçradı.

Efsanevi Dodgers spikeri Vin Scully yayın sırasında “Aman Tanrım” dedi. “O iyi mi?”

Herrera en azından fiziksel olarak öyleydi.

“Orada yatıp 'Aman Tanrım, ne yaptım ben?' diye düşündüm” dedi Haberler'dan Bill Plaschke'ye. “'Ulusal televizyonda kendimi utandırdım!'”

Hemen ayağa kalktı, koltuk görevi gören devrilmiş kovaya döndü ve başını eğdi. Ama onun utanacak hiçbir şeyi yoktu; kalabalık onun çabasını alkışladı.

“Yuhalanacağımı düşündüm,” dedi Herrera. “Tezahürat edileceğimi düşünmemiştim.”