Dodgers’ın yardımcı kadrosu Seattle galibiyetinde dikkatleri üzerine çekti

Uzaylı

New member
SEATTLE —

Dodgers’ın iki başrol oyuncusu Mookie Betts ve Freddie Freeman’dır. Arka planlarına ve müfrezeyi optimize etme yeteneklerine güveniyorlar

Bunun yerine, kulübün gelecek ay sezon sonrası kampanyası başladığında, Ekim ayındaki kaderlerini en çok belirleyecek olan, yardımcı oyuncular ve orta sıradaki oyuncular Will Smith, Max Muncy ve JD Martinez olabilir.

Teknik direktör Dave Roberts bu hafta şöyle konuştu: “Yapmamız gerekeni yapmamız, yani Ekim ayında 11 maç kazanmamız için Mookie ve Freddie gösterisinden daha fazlası olması gerekiyor.” “Bu olamaz [just them].”

Nedenini öğrenmek için Cuma günkü Seattle’daki 6-3 galibiyetinden başka yere bakmayın.

Canlı bir T-Mobile Park kalabalığının önünde, Amerikan Ligi joker yarışının ortasında yetenekli Mariners takımına karşı Betts iki kez üsse ulaştı ancak ne gol attı ne de bir koşuda sürdü. Freeman, neredeyse bir aydan beri ilk kez arka arkaya maçlarda vuruşsuz kalarak sahadan yaptığı vuruşla üçte 0 yaptı.

Bunun yerine, George Kirby gibi bir All-Star çaylak ilk beş oyuncusuyla karşılaştıkları gece, Dodgers (89-57) hücumunu başka yerlerden aldı.

Beşinci vuruşta Jason Heyward’ın öne çıkan teklisini Miguel Rojas’ın iki sayılık önde vuruşu takip etti ve erken 1-0’lık skoru 2-1 öne geçirdi.

Daha sonra Smith, Muncy ve Martinez üçlüsü takımı yolun geri kalanına taşıdı.

Altıncı turun başında Smith’e bir atış çarptı, Muncy sağ köşeye RBI üçlüsü attı ve Martinez merkeze RBI tekli vuruşuyla skoru 4-1 yaptı.

Mariners (81-66) daha sonra Dodgers’ın çaylak ilk beş oyuncusu Bobby Miller’a karşı 5 ⅔ vuruşta üç sayı atarak bir sayıya geri döndükten sonra, Los Angeles sırasının orta kısmı ikinci sırada tekrar başarılı oldu. sekizincisi, Martinez kritik bir iki çıkışlı, iki vuruşlu tekliyi diğer tarafa doğru sıralayarak bir sigorta koşusu elde etti.

James Outman, Cuma günü Seattle’a karşı dokuzuncu atışta sayı attıktan sonra Dodgers’ın sığınağında kutlama yapıyor.

(Maddy Grassy / Associated Press)

“Takımlar gezinmeye çalışacak [Betts and Freeman]” dedi Roberts, kulübü sihirli sayısını azaltarak Batı Ulusal Ligi’ni ikiye çıkardı. “Will, Max ve JD için isabet alma ve iyi durumsal vuruşlar yapma fırsatları yaratacak.”

Dodgers, Betts ve Freeman’ın 1. ve 2. sıralarında temel artı yavaşlama yüzdesinde ana dallarda ilk iki sırada yer alırken, sırasıyla 7 ve 8. deliklerde ikinci ve üçüncü sırada yer alırken, Smith’in prodüksiyonu , Muncy ve Martinez arada kaldı ya vuruldu ya da ıskalandı.

Bu yıl zaman zaman üçünün her biri yiğit gibi göründü. Smith, kariyerindeki ilk All-Star seçimini kazandı. Muncy bir 35 sayılık sezona daha imza attı. Martinez, sadece 98 maçta 86 RBI ile geri dönüş mücadelesine imza attı.

Ancak diğer noktalarda her biri kayboldu. Smith Cuma gününe ikinci yarıda yaya 0,727 OPS ile girdi. Muncy’nin vuruş ortalaması 0,209 ve koşucular skor pozisyonundayken daha da düşük. Martinez son zamanlarda orta kısımdaki sakatlık nedeniyle uzun süre forma giyemedi.

Bu nedenle bu hafta Dodgers’ın vuruş sırası konusu gündeme geldiğinde Roberts bu üç tecrübeli oyuncunun önemini vurguladı.

Tıpkı yıldızlarla dolu her film kadrosunun güçlü destekleyici performanslara ihtiyacı olduğu gibi, Dodgers’ın da ekim ayı geldiğinde prodüksiyonlarını desteklemek için ikinci kademe sopalarına ihtiyacı var.

Martinez, Roberts’ın yorumları hakkında “Haklı” dedi. “Freddie ve Mook’un önünde iki atınız var ve üç, dört, beş vuruşçunuzun bu adamları koruyabilmesi için vuruş yapmalarını sağlamalısınız. Bu gece, Freddie ve Mookie’nin bir kez olsun yükü taşımadığı ve bizim de işi bitirebildiğimiz gecelerden biriydi.”

Cuma günkü maç Ekim ayına dair başka potansiyel bilgiler sundu.

Miller, 91 sahalık stresli bir maçta yedi sayı attı ve – Roberts’ın maç öncesi yorumlarına göre – Dodgers’ın muhtemelen 1. Maç veya 2. Maç play-off başlangıçı olarak karşılaşacağı türden yüksek basınçlı bir ortam yaşadı.

Dodgers'ın başlangıç atıcısı Bobby Miller Cuma günü Seattle Mariners'a karşı atış yapıyor.

Dodgers’ın başlangıç atıcısı Bobby Miller Cuma günü Seattle Mariners’a karşı atış yapıyor.

(Maddy Grassy / Associated Press)

Miller, 4 Ağustos’tan bu yana ilk kez altı devreyi tamamlayamamasına rağmen, “Dışarıdaki bu tür enerjiyi seviyorum” dedi. “Dışarıda gürültü çok arttığında gerçekten sakin kaldığımı hissettim. O anları çok seviyorum. Ama son zamanlarda o anlarda çok fazla yükselmemeye çalışıyorum. Kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum, derin nefesler alıyorum.

Dodgers ayrıca, altıncı ve yedinci vuruş sıkışmalarından kaçmak için Caleb Ferguson ve Brusdar Graterol’e yönelerek, sekizinci turda Ryan Brasier ve dokuzuncu turda Evan Phillips’in skorsuz vuruşlarıyla maçı kapattı.

Ekim ayı için potansiyel bir kostümlü prova olup olmadığı sorulduğunda Roberts, “Potansiyel olarak” dedi sırıtarak. “Orada bazı iyi seçeneklerimiz var.”

Yine de, en önemli play-off ön izlemeleri Dodgers’ın ortadaki üç smaçörü sayesinde geldi; bu oyuncular atış eksikliklerinin üstesinden gelebilecek, normalde çok yoğun olan bir kadroyu destekleyebilecek ve belki de kulübün yaklaşan sezon sonrası serisini uzatabilecek yüksek kaldıraçlı bir üretim sağladı. .