Dodgers’lı Bobby Miller play-off’a mağlubiyetle başlayacağını kanıtladı

Uzaylı

New member
Dodgers çaylağı Bobby Miller için testlerle dolu bir sezon oldu.

Çarşamba gecesi son mesajı tanıdık bir yüzden geldi.

Dodger Stadyumu’ndaki üçüncü vuruşta iki açık ve hiç çıkış yokken Miller, Detroit’ten Zach McKinstry’nin omzunu kıran, saatte 98,8 mil hızla bir yukarı ve aşağı hızlı top attı – eski Dodgers adayı geçen yıl takas edildi.

Bu, Dodgers’ı 4-2 yendikleri maçta zaten tek tur önde olan Tigers’ın üslerini doldurdu.

Ancak asıl zorluk, McKinstry’nin ilk kaleye doğru yürümesi ve Miller’la bu sezon 24 yaşındaki sağ elini kullanan oyuncuyu bazen en iyi şekilde etkileyen türden duygusal alışverişler yapmasıyla ortaya çıktı.

İlk vuruşunda hızlı bir top atışı yapan McKinstry, Miller’ı öfkeyle azarlamış gibi göründü ve ona “topu aşağıda tutmasını” söyledi ve “bu iki kez” yüzüne yakın bir atış yaptı.

Miller hemen karşılık verdi ve görünüşe göre McKinstry’ye “çeneyi kapatmasını” ve bu konuşmanın kasıtlı olmadığını söylüyordu.

Miller maçtan sonra “Açıkçası kasıtlı değildi” diye tekrarladı. “Ama ben onun ceza sahasında rahat hissetmesini sağlamak için burada değilim.”

Bu, Miller’in için için yanan yoğunluğunun tümseğin üzerinde alevlendiği ilk sefer değildi. İlk tur seçimi daha önce kötü sahalar, kötü kararlar için hakemler ve bazen kötü şanslar sırasında özellikle hiç kimse için kendisine yönelik hayal kırıklığını yansıtıyordu.

Sezon boyunca en büyük hedeflerinden biri böyle anlarda duygularını daha iyi kontrol etmek oldu. Ve McKinstry yavaş yavaş üssünü alırken, Miller hızla tekrar kilitlenmeye çalıştı.

“Biraz derin nefes alın” dedi. “Sakin ol.”

Çoğunlukla öyle yaptı.

Miller bir sonraki vuruşta Tigers’ın ağır vuruşlu oyuncusu Spencer Torkelson’ın ilk olarak olası bir grand slam faulünü yapması ve ardından orta saha oyuncusu James Outman’ın muhteşem bir dalış yakalamasıyla yakaladığı boşlukta bir çizgi vuruşu yapmasıyla birkaç asist aldı.

Miller, “Bu gerçek değildi” dedi. “Bunun boşa gittiğini ya da başını aşacağını düşündüm, ancak bu noktada oradaki adamdan asla şüphe edemezsiniz. Bu yıl beni birçok koşudan kurtardı.”

Dodgers’ın orta saha oyuncusu James Outman, Çarşamba günü Dodger Stadyumu’ndaki üçüncü vuruş sırasında Detroit Tigers’tan Spencer Torkelson’un vurduğu topu yakalıyor.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Bu fedakarlık uçuşundan sonra Miller, altı vuruşluk, iki turluk bir turu tamamlamak için arka arkaya 11’i emekliye ayırdı, yedi vuruş yaptı ve ERA’sını 3,97’de 4,00’ın altına geri getirmek için yalnızca üç vuruştan vazgeçti).

Yönetici Dave Roberts, “Bir atıcı her seferinde elinden gelenin en iyisini yapamayacak ve bugün ikincil olanın bu konuda pek bir fikri olmadığı açıktı” dedi. “Ama onun altı atış yapması, iki koşudan vazgeçmesi ve bize kazanma şansı vermesi için tek istediğimiz bu.”

Yine de yeterli değildi; takımın yalnızca bir koşu topladığı ve Detroit’in ilk beş oyuncusu Reese Olson’a altı istekada iki vuruş yaptığı bir gecede değildi; boğa güreşi Ryan Brasier ve Evan Phillips’e yapılan birkaç geç koşuyu teslim etti; ve ev sahibi taraftarlar, yedinci atışta uçan bir kaz kalabalığı korkutmadan önce üçüncü atışta büyük, yüzen bir balonun oyunu duraklattığı dış sahanın üzerindeki gökyüzüne daha çok hayran kaldılar.

Roberts, maçtan önce, büyük resimde Miller’in istikrarlı performansının gelecek ay takımın ilk iki play-off maçından birine başlaması muhtemel olan genç atıcıdan gelen bir başka cesaret verici işaret olduğunu yineledi.

Miller, potansiyel olarak sezon sonrası bir başlangıç yapıp yapamayacağı sorulduğunda, “Kendimi çok hazır hissediyorum” dedi. “Orada çok fazla deneyime sahip olan adamları buraya getirdim. Bu yüzden orada burada bu adamlara bu işi nasıl yapacakları konusunda bazı sorular soruyorum. Kendimi gerçekten hazır hissediyorum.”