Dodgers’tan Clayton Kershaw, All-Star olduğu için minnettar olmaya devam ediyor

Uzaylı

New member
SEATTLE —

Dodgers atıcısı Clayton Kershaw, sorunun komik olduğunu düşündü.

NBA oyuncu kompozisyonunuz kim?

Kershaw gülerek, “Bunun hakkında çok konuşuyoruz,” dedi. “Sanırım Sam Perkins.”

Sam Perkins, 62 yaşında. Son NBA maçını 2001’de oynadı. Belli ki bundan çok bahsediyorlar.

Kershaw gerekçesini şöyle açıkladı: Perkins, zıplamadan şut atan üç sayılık bir nişancıydı. Bu şekilde, oyunu Perkins’in oyununu yansıtıyor. Ancak Perkins hiçbir zaman bir NBA All-Star’ı olmadı. Kershaw, Hall of Fame kariyerinde bu sezon 10. kez Ulusal Lig All-Star’ı oldu. Başarı onun üzerinde kaybolmaz.

Kershaw’ın bu hafta burada olmaması mantıklıydı. Sakatlılar listesinde yer alıyor, bu yüzden Salı günkü maçta atış yapmak söz konusu değil. 35 yaşında ve dört küçük çocuğu var. Oradaydı, bunu yaptı.

Arayı, Dallas’taki eve geri dönmek veya küçük bir tatile gitmek veya sadece Los Angeles’ta birkaç günlüğüne aileyle kalmak için kullanmak, diğer büyük liglerin yapacağı şeylerdi. Örneğin Mike Trout, ilk beşte oylandı ancak geçen hafta bileğini kırdıktan sonra turu geçemedi.

Ancak Kershaw sıradan bir lig oyuncusu değil ve All-Star Maçı onun için sadece bir gösteri değil. Çocuklarıyla etkinliğin tadını çıkarıyor. Los Angeles’ta oyuna başladıktan bir yıl sonra, Pazartesi günü T-Mobile Park’ta her türlü soruyu yanıtlıyordu.

Kershaw, All-Star Maçı için “Bence oynaması eğlenceli,” dedi. “Kazançların ve kayıpların gerçekten önemli olmadığı pek çok oyun oynamıyorsunuz. Bu yüzden, dışarı çıkıp ilk yarı oyunda çok iyi olan herkesi bir nevi sergileyebilmek, beyzbol için harika ve bence çocuklar bundan keyif alıyor. Bazen üzerinde baskı yoktur. Oyun boyunca konuşmak veya başka türlü sahip olamayacağınız bazı farklı şeylere sahip olmak gibi bazı eğlenceli şeyler yapabilirsiniz. Bu yüzden, bunun harika bir parçası olduğunu düşünüyorum.

Kershaw, All-Star takımına girdikten sonra ikinci kez sakatlananlar listesinde yer alıyor. 2016’da oyun San Diego’da oynandığında oldu. O maça da gitti. Eylül ayında höyüğe döndü ve sezonu 21 başlangıçta 1.69 ERA ile tamamladı.

Yedi yıl sonra, o kadar baskın olmasa da, Kershaw ana dallardaki seçkin atıcılardan biri olmaya devam ediyor. 2.55 ERA’sı NL’ye liderlik ediyor. 1.05 WHIP’i, Salı günü başlaması planlanan Arizona Diamondbacks ası Zac Gallen ile ilk olarak berabere kaldı. Kershaw, 10 galibiyetle ana dallardaki yedi atıcıdan biri.

Beklentilere meydan okuyor ve bunu hafife almıyor.

Kershaw bira jestini takdir ediyor

Kershaw’ın sakatlığı, Pittsburgh Pirates’e daha yakın olan David Bednar’ın geçen hafta All-Star takımına seçilmesi için kapıyı açtı.

Korsanlar tam da Los Angeles’ta Dodgers’la karşı karşıyaydılar, bu yüzden Pittsburgh yerlisi olan Bednar, Kershaw’a “Bay. Kershaw.”

Bednar daha sonra Pirates sürahisi ve eski Dodger Rich Hill’den Kershaw’ın bu hareketi takdir ettiğini duydu.

Bednar, “Buna gülüyordu ve oldukça havalı olduğunu düşündü,” dedi.

Kershaw bira hakkında ne düşündü?

“’Biliyorsun, tıpkı bir Coors Light veya Bud Light gibi, hafif bir bira’ gibi. Benim için bundan daha fazlası. Siyah-altın renkli bir kutu. Benimle dalga mı geçiyorsun? Bu en iyisi.”

Craig Kimbrel geri dönüyor

Geçen yıl bu zamanlar, Craig Kimbrel kariyerinin en kötü dönemlerinden birini zorluyordu. Maçları kapatmak için bahar antrenmanının sonunda onu satın alan Dodgers ile 4.50 ERA’ya sahipti. İkinci yarıda daha iyiydi, ancak Dodgers onu sezon sonrası kadrolarına koymamayı seçti. En dipteydi.

35 yaşındaki Kimbrel, Philadelphia Phillies ile anlaşma imzalayarak belirsiz bir şekilde serbest oyuncudan ayrıldı. Cumartesi günü, sakatlık yerine NL All-Star takımına seçildi. Dokuzuncu kez bu ödülü alıyor. Geçen sezonun mücadelesinden sonra dokuzuncu kez, ilk sekizden biraz daha fazla anlam ifade ediyor.

“Öyle diyebilirim, evet,” dedi Kimbrel. “Geçen yılın sonuna doğru oturduğum yerden, bu yılın nasıl başladığına kadar, Mayıs ve Haziran aylarını atlatabilmek ve bu nedenle burada oturup sizinle konuşabilmek derdim. [is special]”

Kimbrel, sezonun başlarında 14 maçta 8.52 ERA aldığında takıma girme yolunda değildi. O zamandan beri, 25 maçta 40 vuruşla üç koşuyu beş yürüyüşe teslim etti. Yol boyunca, 400 kurtarış kaydeden sekizinci atıcı oldu.

Fark ne?

Kimbrel, “Adamları üsse koymamak ve başımı belaya sokmamak,” dedi. “Yılın başlarında, sanırım ikiden az dışarıda olan ve skor pozisyonunda adamların olduğu durumlarda, bir nevi adamları yürüyordum. Bu yıl kendimi daha rahat durumlara soktum ve daha iyi saydım. Diğer tarafta oynamak yerine daha fazla atak yapabildim. 0-2’yi atmak, 2-0’dan çok daha kolay.”

Josiah Gray: Dodgers takası canını sıktı

Dodgers’ın, Max Scherzer ve Trea Turner için bir paketin parçası olarak Josiah Gray’i Washington Nationals’a takas etmesinden bu yana yaklaşık iki yıl geçti. O zamanlar en iyi atış yapma olasılığı olan Gray, Los Angeles’ta uzun bir kariyer tasavvur etti. Bunun yerine, sağ elini kullanan oyuncu, Washington’da büyük bir yeniden yapılanma için bir mihenk taşı oldu.

Gray artık bir All-Star ve 18 maçta 3.41 ERA kaydettikten sonra Ulusal Şampiyonların tek temsilcisi olarak seçildi.

Gray, “İlk tepki, kesinlikle biraz acıdı,” dedi. “Kendimi bir süre Dodgers’ta ve o rotasyonda, sadece o adamlardan bir şeyler öğrenirken gördüm. İş kısmı, açıkçası, halletmeniz gereken ve uğraşmanız gereken bir kısım.

Ulusal Şampiyonlar son sırada, ancak son iki yazdaki yangın satışlarından sonra hem ana dallarda hem de çiftlik sisteminde genç yeteneklerle gelecek parlak. Bu potansiyelin başarıyı doğurup doğurmayacağı, kısmen Gray’in devam eden gelişimine bağlı olacaktır.

Gray, “Orada DC’de harika bir fırsatım olduğunu hissediyorum ve o organizasyonla büyümek ve bir sonraki adam dalgası olmak her şeydi,” dedi. “Başlangıçta kesinlikle canımı yaktı, ancak yeni büyüme fırsatı için minnettarım.”

Times personel yazarı Bill Shaikin bu rapora katkıda bulundu.