Dodgers’tan Clayton Kershaw, ‘garip’ omuz yaralanmasını hayal kırıklığına uğrattı

Uzaylı

New member
NEW YORK –

Sezonun ikinci yarısının ilk gününde, zaten kararsız olan Dodgers rotasyonuna başka bir uğursuz gelişme daha verdi.

Clayton Kershaw, başlangıçta beklendiği gibi bu hafta geri dönmeyecek ve solak oyuncunun, takımın sağlık personeli tarafından belirsiz bir omuz yaralanmasına iyileşmesi için daha fazla zaman vermesi tavsiyesinden sonra en azından Ağustos başına kadar kenarda kalması bekleniyor.

Haber, omzunun “tamamen iyi” hissettiğini söyleyen Kershaw’ı hüsrana uğrattı. Bu hafta yakala ve at, boğa güreşi seansları oynamaya devam edecek.

Kershaw, “Hiç böyle bir şey yaşamadım, öyle ki, bugün gidip yakalama oynayacağım ve elimden geldiğince sert fırlatacağım ve dinlenmesi gerektiğini söylüyorlar,” dedi. “Dürüst olmak gerekirse, sadece garip. Bundan ne yapacağımı bilmiyorum. Ama sadece onları dinlemek zorunda kalacağım.

Kershaw, 27 Haziran’da Colorado’da bir start sırasında, altı vuruşluk bir gezinin sonuna doğru omzunun “huysuz” hissettiğini söylediğinde yaralandı.

O yolculuk sırasında kendisine ultrason ve kortizon iğnesi yapıldı. Sezonun ilk yarısının planlanan son iki başlangıcını yapmayı ummuştu.

Ancak 3 Temmuz’da Kershaw, ekibin “omuz ağrısı” dediği durumla yaralılar listesine alındı.

Aradan önce, görünüşe göre başka bir sorunu ortaya çıkaran bir MRI çektirdi, ancak Kershaw ve teknik direktör Dave Roberts, 35 yaşındaki çocuğun yaralanmasının spesifik doğasını açıklamayı reddetti.

Roberts, “Söylemek bile istemiyorum çünkü tam olarak ne olduğu hakkında konuşamıyorum,” dedi. “Bence Clayton doktorun emirlerine uymak için elinden gelen her şeyi yapıyor ve atış yapmaya hazır olduğunda atış yapacak. Bu yüzden kesin bir süre vermek zor. Sadece kimse bilmiyor.”

Kershaw’ın Ağustos başında geri dönmesinin daha çok bir umut mu yoksa beklenti mi olduğu sorulduğunda Roberts, “arada bir yerde” yanıtını verdi.

Roberts, takımın – All-Star arasından önce bile start alacak kadar iyi hissettiğini söyleyen – Kershaw’ı kendisinden korumak zorunda olup olmadığı sorulduğunda, başını salladı.

Roberts, “Biraz rahatsızlığın, sıkıntının üstesinden gelebilirim duygusu olmadan bir oyuncu olarak onun olduğu kişi olamazsınız,” dedi. “Onu benzersiz yapan da bu. Ama bazı harika doktorların yanında olduğumuz için şanslıyız ve o onları ve tavsiyelerini gerçekten dinleyecek kadar akıllı. Ama evet, Clayton’ın kendi yolu olsaydı, bu gece atış yapıyor olurdu.

Yaralanmadan önce Kershaw, Dodgers’ın en iyi atıcısıydı.

16 başlangıçta, 2,55 kazanılan koşu ortalaması ile 10-4’tü. Kariyerindeki 10. All-Star Maçına seçildi, ancak sakatlığı nedeniyle bu hafta Seattle’daki şenliklere katılamadı.

Julio Urías ve Tony Gonsolin sezon başındaki sakatlıklar ve tutarsızlıklarla mücadele ederken ve Dustin May sezon sonu dirsek yaralanması geçirirken, Dodgers rotasyonuna da çok önemli bir istikrar sağlamıştı.

Sağlıklı bir Kershaw ile bile, Dodgers’ın ilk yarıdaki rotasyonu ERA’da (4.55) yalnızca 19. sırada ve vuruşlarda 25. sırada yer aldı (yine de molaya giden birkaç maçta açılışları kullanmışlardı).

Bu nedenle, ön cephede başlayan bir oyuncu, takımın takas için son tarih hedeflerinden biri gibi görünüyordu.

Kershaw’ı çevreleyen belirsizlik, bu ihtiyacı daha da büyütebilir mi?

Roberts, “Adamlarımızın, çoğu takım gibi, top kulübümüzü daha iyi hale getirmenin bir yolunu bulmak için orada ne olduğunu görmeye çalıştıklarını biliyorum,” dedi. “At atmanın bir ihtiyaç olduğunu düşünmeyen bir takım hayal etmek zor ve bence biz de aynı durumdayız.”

Yine de Kershaw’ın durumu, 1 Ağustos’a kadar takip edilecek en büyük hikayelerden biri olacak.

Kershaw, “Ne zaman döneceğimi biliyorum” dedi, ancak “düşündüğümden biraz sonra” olduğunu kabul etti.

Takımla dönüş tarihini ertelemek için lobi yaptı mı?

“Doktor size bir şey söylediğinde – tartışmakta gerçekten iyiyim – ama buna karşı çıkamam,” dedi ve tavsiyenin ünlü takım doktoru Dr. Neal ElAttrache’den geldiğini belirtti. “Uzun zamandır ortalıkta dolaşıyor ve pek çok şey görmüş. Yani açıkçası onun görüşüne güveniyorum. Gidip görülecek bir erkek olsaydı, o olurdu. Bu ona inandığım anlamına gelmiyor ama ona güveniyorum. “

Dodgers da buna mecbur kalacak. Çünkü Kershaw, esneme koşusu için tam gücüne geri dönmezse, zaten yetersiz, başarısız atış ekibinin onun yerini almak için çok az seçeneği olabilir.

Jake Marisnick gelir; Chris Taylor etkinleştirildi

Dodgers, Cuma günü tecrübeli orta saha oyuncusu Jake Marisnick ile sözleşme imzaladıklarını resmen duyurdu ve 32 yaşındaki oyuncuyu New York Mets’e karşı oynadıkları üç maçlık serinin başlangıcında dış saha karışımlarına ekledi.

Ekip ayrıca, geçen ayın çoğunu dizinden sakatlanarak kaçırdıktan sonra saha oyuncusu Chris Taylor’ı sakatlananlar listesinden çıkardı.

Karşılık gelen hareketlerde, dış saha oyuncusu Jonny DeLuca reşit olmayanlara seçilirken, yardımcısı Shelby Miller, Dodgers’ın 40 kişilik kadrosunda Marisnick’e yer açmak için 60 günlük yaralılar listesine transfer edildi.

Roberts, 21 Haziran’dan beri boynundan sakatlanan Miller’ın bu sezon geri dönmesinin beklendiğini, ancak şu anda aktif hale gelebileceği en erken tarihin 21 Ağustos olduğunu söyledi.

Roberts, “Shelby’nin 60. güne girmesine herkes kadar şaşırdım” dedi. “Sadece gelmedi. Umut, bundan önce hareket edip bir şeyler yapması ve onu geri almamız. Sanırım benim için geçenlerde Shelby ile mesaj yoluyla konuştum ve bu sezon bir noktada geri dönmeyi dört gözle bekliyor.