Dodgers’tan Clayton Kershaw’ın omzunda iltihaplanma var

Uzaylı

New member
DENVER —

Clayton Kershaw, Salı gecesi Colorado Rockies’e karşı oynanan maçın altıncı vuruşunda omzunun “biraz huysuz” olduğunu ve kendisine iltihap teşhisi konulduğunu söyledi. Dodgers’ın solak oyuncusu kortizon iğnesi oldu ve All-Star arasından önce en az bir kez daha start alabileceğinden umutlu.

Kershaw, Perşembe gecesi Rockies’e karşı oynanan seri finalinden önce, “Geçmişte, örneğin üç veya dört yıl önce bazı omuz hareketleri yaşadım ve genellikle şutlar oldukça yardımcı oluyor,” dedi. “Bu yüzden iyi olmam gerektiği konusunda biraz iyimserim. Ama açıkçası, All-Star arası yaklaşırken, işleri tersine çevirmek için potansiyel olarak biraz zamanımız var.”

Menajer Dave Roberts, ilk planın, 16 maçta 2.55 ERA ile 10-4 olan Kershaw’ın Pazartesi günü Pittsburgh Pirates’e ve 8 Temmuz’da Angels’a karşı aradan önce evinde iki başlangıç daha yapmak olduğunu söyledi.

Ancak Kershaw Pazartesi günü başlamaya hazır değilse, “dönüş yapmalıyız” dedi Roberts. “Onu tehlikeye atmayacağız. Hepimiz bir araya gelip topluca ‘Başlangıcınızı yapmak mantıklı’ dersek, harika. Olmazsa, bizim için de sorun yok.

Takımın açılış günü rotasyonunda sakatlananlar listesine girmeyen tek atıcı olan Kershaw, Pazartesi günü başlayabilecekse Cuma veya Cumartesi günü Kansas City’de atmaya ne zaman devam edeceğini bilmesi gerektiğini söyledi.

“Aptal olmayacağım,” dedi. “Kendimi iyi hissedersem atış yapacağım ve birkaç güne ihtiyacı var gibi geliyorsa veya molayı beklemem gerekiyorsa, bunu da yapacağım. Ama ne olursa olsun bunun uzun vadeli bir şey ya da onun gibi bir şey olacağını düşünmüyorum.”

Kershaw, Salı gecesi 5-0 galibiyetinde en az 18 vurucuyla karşılaştı ve yalnızca 79 atış yaptı, ancak 90 derecelik bir gecede yüksek irtifadaydılar. Brenton Doyle altıncı turda vuruş yapmayan oyuncusunu iki çıkışla bozduktan sonra, Kershaw vuruşun sonunda kendini oyundan çekti.

Kershaw, “Top, altıncı vuruşta oraya istediğim kadar iyi gelmiyordu,” dedi. “Açıkçası bir vuruş yapmayan oyuncuyla, sadece devam ettirmeye çalışıyordum. Ama vuruştan vazgeçtiğimde, giderek aynı kalmadığını, biraz daha kötüleşmeye başladığını hissettim, bu yüzden muhtemelen onu kapatmam gerektiğini hissettim.

Roberts, Kershaw’ı şimdi sakatlananlar listesine koymaya ve üç kez Ulusal Lig Cy Young Ödülü sahibine aradan sonra ilk startını yapmadan önce dinlenmesi ve iyileşmesi için neredeyse üç hafta süre vermesine karşı çıkmayacağını söyledi.

Kershaw bir bulldog olmakla, küçük ağrılar ve ıstıraplarla mücadele ederek kaliteli başlangıçtan sonra kaliteli bir başlangıç yapmakla gurur duyuyor, ancak muhtemelen önümüzdeki hafta onu kapatmaya karar verirlerse Dodgers’la savaşmayacak.

Kershaw, “Kendimi iyi hissedersem, atış yapmayı bırakmak istemiyorum,” dedi. “Ama biraz sıfırlamaya ihtiyacım olduğunu hissedersem, muhtemelen bunu yapmak için en iyi zaman bu zamandır.”