Dodgers’tan Daniel Hudson attıktan sonra ‘bir sonraki adıma’ hazır

Uzaylı

New member
Dave Roberts beklentilerini yumuşatmaya çalışıyor, ancak sadece dört yıl önce World Series kazanan bir takım için kapanan kıdemli bir yardımcısı diz ameliyatından dönüşünde önemli bir adım attığında bunu yapmak zor.

Daniel Hudson, olası bir dönüşe hâlâ haftalar kaldı ve son üç ayda o kadar çok aksilik yaşadı ki, bu sezon Dodgers için sahaya çıkacağının garantisi yok.

Ancak sağ elini kullanan oyuncu, Salı günü Dodger Stadyumu’nda 30 adımlık bir boğa güreşi antrenmanını tamamladı ve ikinci yarıda geri dönebilir mi?

Roberts, Salı gecesi Washington’a karşı oynanan maçtan önce “Bu çok büyük olurdu,” dedi. “Solları dışarı atıyor, sağları dışarı atıyor, bir World Series maçında son atışı yaptı. Bu yüzden ona sahip olmak, eski bir varlığa sahip olmak, bu sakinlik, büyük bir destek olacak.”

2019’da Ulusal Şampiyonların şampiyonluğu kazanmasına yardımcı olan Hudson, geçen Haziran ayında sol dizindeki ön çapraz bağı yırtmadan önce Dodgers için 25 maçta 2.22 ERA ve beş kurtarışla 2-3 kazandı.

Salı günü tüm sunum karışımını kullandı ve bundan “bir sonraki adımı atmaya hazır olduğumu hissederek” çıktığını söyledi. Bu, bu hafta sonu vurucularla karşılaşmaya devam etmek için Arizona’ya dönmek ve umarım Haziran ayının sonlarında ikinci lig rehabilitasyon görevine başlamak olacaktır.

Roberts, “Bizimle geri dönmek istediğini biliyorum ama yine de bunu dizinde hissediyor,” dedi. “Bugün gerçekten iyiydi ve bence bundan gerçekten iyi çıktı, ama rehabilitasyondan çıkıp rekabete geri döndüğünde, o zaman gerçekten heyecanlanacağım.”

Hudson, iki hafta önce dizine kortizon iğnesi yapıldığında “virajı döndüğüne” inanıyordu. Sezon başlangıcına hazır olmayı umuyordu, ancak Mart ayında diz ağrısı ve sağ ayak bileği yaralanması nedeniyle atış ilerlemesini yavaşlatmak zorunda kaldı. Başka bir aksilik yaşamadan önce Nisan ayı başlarında üç kez vuruculara attı.

Hudson, “Orada oldukça kötü bir acı hissettim ve onu biraz kapatmak zorunda kaldım” dedi. “Ardından, geri dönerken, tekrar hissettim, o zaman enjeksiyon konusunda biraz agresif olmaya karar verdik. Patellar bölgede beni rahatsız eden bir miktar iltihaplanma, biraz tendinit vardı. İtmeye çalıştım ve tümseği aşamadım.”

36 yaşındaki Hudson, dönüşü için bir zaman çizelgesi koyamadı.

“En kısa zamanda,” dedi. “Şu tarihe kadar ya da o tarihe kadar geri dönmeyi umduğumu gerçekten söylemeyeceğim. Bu noktada, sadece kamburun üstesinden gelmeye çalışıyorum. … Son derece sinir bozucu oldu, ama umarım arka taraftayızdır.

Hudson geri dönerse, etkinliği, dayanıklılığı ve mevcudiyeti muhtemelen dizindeki ağrıyla ne kadar iyi başa çıkabileceğine bağlı olacak.

“Mükemmel bir şekilde %100 olacak mı? Bunu bilmiyorum, dedi Roberts. “Sanırım biz [resigned] biraz rahatsızlık var, ama onun üstesinden gelebileceğini ve daha kötüye gitmeyeceğini bildiğimiz sürece, bence iyi olacak.

Dodgers yardım atıcısı Daniel Hudson, 24 Haziran 2022’de Atlanta’da Atlanta Braves’ten Ronald Acuna Jr. tarafından yapılan bir vuruşta kendini yaralarken yere düşüyor.

(Butch Dereotu / Associated Press)

Vesia yukarı, Taş aşağı

Dodgers, üçlü A’dan yardımcısı Alex Vesia’yı geri çağırdı ve zorlu başlangıç oyuncusu Gavin Stone’u Oklahoma City’ye seçti ve Michael Grove Cumartesi günü New York Yankees’e karşı start için etkinleştirilene kadar onlara arenada fazladan bir solak verdi.

27 yaşındaki Vesia, bu sezon Dodgers için 13 maçta 7.84 ERA ile 0-2 kazandı, ancak Oklahoma City için oynadığı son dokuz maçta hiçbir kazanılan koşudan, beş vuruştan vazgeçmeden ve 9⅔ vuruşta 18 sayı atarak baskındı.

Vesia, mücadeleleri hakkında “Teknikerlerimle savaşıyor ve giremediğim farklı pozisyonlara girmeye çalışıyormuş gibi hissettim” dedi. “Ön bacağımla yaptığım küçük bir değişiklik, topun elimden çok daha kolay ve daha canlı çıkmasını sağladı.”

Organizasyonun geçen yılki ikinci lig atıcısı olan Stone, üç büyük lig başlangıcında 14.40 ERA’ya sahipti ve Pazar günü Tampa Bay’de 11-10 mağlubiyetinin iki vuruşunda yedi kazanılmış koşu ve 10 vuruş için sertleşti. Diğer iki başlangıcı Philadelphia Phillies ve Atlanta Braves’e karşıydı.

Roberts, Stone’un güven düzeyi hakkında “Kiminle yüzleştiği göz önüne alındığında, çok iyi,” dedi. “Bence bir rakip olarak, işin size teslim edilmesini asla istemezsiniz. Ama Gavin’in sertliğiyle bundan yararlanacağını ve geri döndüğünde hazır olacağını bileceğini düşünüyorum.”

Urias güncellemesi

20 Mayıs’ta sol hamstring gerginliği nedeniyle 15 günlük yaralılar listesine giren Julio Urías, Roberts’ın “dokun ve hisset” seansı olarak tanımladığı 15 adımlık bir boğa güreşi antrenmanı yaptı.

Aksilik olmazsa, sol elini kullanan oyuncu için plan Cumartesi günü Dodger Stadyumu tepesini atmak, önümüzdeki Salı Cincinnati’de vurucularla karşılaşmak, sonraki hafta sonu Philadelphia’da üç veya dört vuruşluk simüle edilmiş bir oyun atmak ve Haziran ortasında rotasyona geri dönmek. .