Dodgers’tan Max Muncy, 2023’te bir MLB kariyerinin yeniden canlanmasını hedefliyor

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Max Muncy’nin Dodgers’la ilk yıllarını besleyen omzundaki çip – 2017’de Oakland tarafından piyasaya sürüldükten sonra beyzbol dışında geçirdiği ay boyunca yerleştirildi – yeniden programlanmış olmasına rağmen duruyor.

Büyük liglere ait olduğunu kanıtlamak, ilk maçında .889 taban artı yavaşlama yüzdesi veya daha fazlası ile en az 35 homers vurarak kendisini kalıcı bir All-Star olarak kabul ettiren Muncy için artık ana itici güç değil. üç tam sezon.

Muncy’yi bu bahar motive eden şey, geçen sezon sol dirseğinden geçirdiği ameliyatın yavaş iyileşmesi, vuruşunun bozulmasına ve üretiminin düşmesine neden olduğunda, birçok kişinin hissettiğinden şüphelendiği serseri olmadığını göstermeye yönelik yakıcı arzusu.

2022’de kariyerinin en kötü ortalaması 0,196, 0,713 OPS, 21 homers ve 69 RBI’ye sahip olan Muncy, “Biraz unutulmuş gibi hissediyorsunuz” dedi. “Kötü bir yıl geçiriyorsunuz ve birdenbire kimse sizi düşünmüyor Artık iyi bir oyuncusun. Bu yüzden bu yıl kanıtlayacak çok şeyim olduğunu hissediyorum ve bu şekilde hoşuma gidiyor. Tüm kariyerim böyle geçti.”

Dodgers, Muncy’nin normal bir antrenman rejimi ve yarasa hızını artırmak için Driveline’a yaptığı bir yolculukla sağlıklı bir kış geçirdikten sonra ameliyat öncesi forma döneceğinden emin, bu da Trea Turner ve Justin Turner’ın serbest oyuncuya geçişini kolaylaştıracak. ve Gavin Lux dizinden sakatlandı.

Muncy’nin kesin rakamları o kadar da değil – gösteri oyununun son haftasonuna 15 maçta .250 ortalama (36’ya dokuz), .803 OPS, bir homer, üç double ve altı RBI ile girdi – bu onun ilk maçtaki görünüşü. kutu.

Menajer Dave Roberts, “Bu, Max’i buraya ilk geldiğinden beri bedenen ve zihnen gördüğüm kadar iyi ve bence bunun çoğu sağlıklı olduğundan,” dedi. “O daha özgür ve kolay. Beyzbolda geçen sene olduğundan çok daha iyi kalabilmek için bu uzatmayı alabiliyor. O dirsekle, bunu yapamadı.”

Muncy’nin 2022 mücadelelerinin kökleri, 2021’in son normal sezon maçında yaşadığı yırtık dirsek bağına dayanıyordu. Plakanın önünde top süren bir oyuncuya çarpan Jace Peterson koşarak geçti.

Dodgers’ın üçüncü meydan oyuncusu Max Muncy, 6 Mart’ta San Diego Padres’e karşı bir bahar maçında birinciliği atıyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

“Geçen yıl salıncağımı yenilemek zorunda kaldım ve şimdi daha basit hale getirmek için yenilemeyi geri alıyoruz.”
— Max Muncy, vuruşunda yaptığı sezon dışı değişiklikler hakkında

Muncy acı içinde yere döndü ve fırlatmayan kolunu tutarak sahadan çıktı. Playofflardan elendi ve ameliyat oldu. Geçen Mart ayında lokavt sona erdikten sonra geri döndü ancak rahat bir vuruş bulamadı.

2022 sezonunun iki ayında, solak Muncy, 2018’den 2021’e kadar sıranın ortasında vuran, 41 maçta .591 OPS, üç homers ve 14 RBI ile .150 vuran slugger’ın gölgesiydi. .

Mayıs sonunda yaralılar listesine alındı ve kısa bir rehabilitasyon görevi için ikinci liglere gönderildi. Bu yardımcı olmadı. Muncy, 9 Haziran’da Dodgers’a döndü. 27 Temmuz’da, .612 OPS, dokuz homer ve 31 RBI ile .158’i vuruyordu.

Muncy, “Dirsek çok büyük bir sorundu” dedi. “Benim istediğim gibi hareket etmek istemedi. İşbirliği yapmıyordu. Ve sağlıklı olduğunda bile hareket etmiyordu.
sağlıklı olmaya çalışırken yarattığım tüm kötü alışkanlıklar yüzünden.

Muncy, 28 Temmuz’da Colorado’da oynanan bir maçtan önce vuruş kafesindeydi ve o ve Dodgers’ın koçlara vurması, 2021’de St. Louis’e takas edilen eski Rockies üçüncü kaleci Nolan Arenado tarafından kullanılan alışılmışın dışında bir zamanlama mekanizmasını hatırlattı.

Saha teslim edildiğinde sol ayağıyla yarım adım geri atması, Muncy’nin vücudunu “topun altında bu kadar yokuş yukarı ve bu kadar aşağıda çalışmadığı” bir konuma getirmesine yardımcı oldu. “Bunu yapmanın radikal bir yoluydu ama ‘Hadi deneyelim’ dedim. ”

Muncy, o geceki ilk vuruşunda keskin bir şekilde sağ orta sahaya tek yaptı. Bunu üç sert vuruşlu saha oyuncusu ve bir vuruşla takip etti.

Muncy, “Yalnızca bir vuruş yaptım, ancak çok sayıda alt hat sürüşü yapıyordum, her şeyi zamanında yapıyordum ve topun üstündeydim,” dedi. “Bu bir dönüm noktasıydı. İşe yarayabilecek, bağlı kalabileceğim bir şey buldum.

“O bir All-Star oyuncusu. Aklında insanlara karşı kör değil, onu 2023 için yazıyor. Omzunda bir çip varken daha iyi çalışıyor.
— Dave Roberts, Dodgers menajeri, Max Muncy hakkında

Muncy, son 57 maçında .842 OPS, 12 homers, 13 double ve 38 RBI ile daha kabul edilebilir bir .245 (204 için 50) elde etti, ancak sezon bittiğinde, son iki ayda silme tuşuna bastı. Geri adım atma hareketinde başarılı olmasına rağmen, bunun sürdürülebilir olmadığını biliyordu.

Muncy, “Yaptığım her şeyi unutmam gerekiyordu çünkü bunu ileride yapmak istemiyordum,” dedi. “Geçen yıl benim için işe yarasa da benim için en iyi çözüm olmayacağını biliyorum. Geçen yıl salıncağımı yenilemek zorunda kaldım ve şimdi tekrar daha basit hale getirmek için yenilemeyi geri alıyoruz.

Muncy, kendisine 2021 sezon sonrasına mal olan ve 2022’ye gölge düşüren birinci üs çarpışmasının tekrarını izlemedi. “Çok acı verici” dedi.

Ancak sakatlığı geride bıraktı. Geçen sezon 80 başlama yaptığı ve bu baharla birlikte daha rahat hale geldiği üçüncü aşamaya geçiş yardımcı oldu. Vurucunun kutusundaki his de var.

Muncy bu hafta başlarında “Salıncak ve yarasa yolu, %100 oradayım,” dedi. “Hala zamanlama üzerinde çalışıyorum ama tam da olmak istediğim yerde olduğumu hissediyorum. İlkbaharda %100 kilitli kalmak istemezsiniz. Bunu sezon için saklamak istiyorsun, değil mi?

Sakatlığın kaygısı, yavaş başlangıç ve şiddetli sezon ortası salınım ayarlaması arasında, Muncy 2022’de kendini hiç iyi hissetmedi. Max’i 2023’te Muncy’den çıkaracaklarına inanıyorlar.

Roberts, “Beyzbol oyuncusu olarak kim olduğuna geri döndüğünü görüyorum” dedi. “O bir All-Star oyuncusu. Aklında insanlara karşı kör değil, onu 2023 için yazıyor. Omzunda bir çip varken daha iyi çalışıyor. Bence kendini unutulmuş adam gibi hissediyor. Dodgers için bu iyi bir şey.”​