Dodgers’tan Mookie Betts zirvede oynuyor. Sürdürebilir mi?

Uzaylı

New member
Retorik aynı.

Mookie Betts, Dodgers için önemini hâlâ küçümsüyor. Oyunlar üzerindeki büyük etkisini hala kabul etmeyecek. Hala ne yapıp ne yapmayacağına dair herhangi bir tahminde bulunmayacak.

Bununla birlikte, 365 milyon dolarlık dış saha oyuncusunun sorumluluktan kaçma çabası gibi görünen şey karşısında paniğe kapılmayın.

Menajer Dave Roberts, Betts’in değiştiğini söyledi.

Roberts, “Artık vurucu kutusundaki her adımda uyumlu bir çaba görüyorum,” dedi.

Betts’in son iki haftayı aşkın süredir sahip olduğu düzeyde performans gösterme yeteneği söz konusu değil. Betts, Dodgers’ı işlevsiz San Diego Padres’e karşı 4-0’lık bir galibiyete götüren 15 maçtaki altıncı homer’ını Pazar günü tekrar teslim etti.

Betts daha önce böyle oynadı ve yine böyle oynayacak.

Betts’in son formunu koruyup koruyamayacağı, daha tutarlı olup olmadığı ve faktör olmadığı uzun dönemleri ortadan kaldırıp kaldıramayacağı bir sır olarak kalıyor. Herhangi bir vaatte bulunmuyor.

“Çok isterdim,” dedi Betts, “ama ne olacağı belli değil.”

Betts, geçen yılı kariyerinin en yüksek 35 homers’ıyla bitirdi, ancak sezonuna istikrarsızlık damgasını vurdu. Mayıs ayında ve yine Ağustos sonunda, sezonun geri kalanında minimum bir hücum etkisine sahip olmak için muhteşemdi.

Dodgers’ın dört maçta kaybettiği Ulusal Lig Lig Serisinde Padres’e karşı sadece iki vuruş topladı.

Mookie Betts Pazar günü Dodger Stadyumu’nda beşinci vuruşta uçuyor.

(Allison Akşam Yemeği / Associated Press)

Betts bu sezona, 27 Nisan’a kadar 0,233’lük bir vuruşla son sezonunu bitirdiği gibi başladı.

15 maçtan bu yana: .281 vuruş ortalaması, altı homers, 14 koşu.

Dodgers bu maçlarda 13-2.

Roberts, “Kesinlikle büyük hit alıyor,” dedi. “Süper yıldızlar büyük anlarda büyük rol oynuyor ve bunu bizim için yapıyor.”

Padres’e karşı seri finalindeki büyük an, üçüncü vuruşta Betts, Dodgers’ı 2-0 öne geçirmek için Ryan Weathers tarafından sol saha pavyonuna bir değişiklik yaptığında geldi. Homer, Betts’in sezonun dokuzuncusuydu.

Sezonun ilk galibiyetini kazanmak için beş golsüz vuruş atan atıcı Tony Gonsolin, “Her vurduğunda, homers vuruyormuş gibi hissediyorum” dedi.

Galibiyet, Dodgers’ın, küçük pazar kasabalarını cıvatalayan futbol takımının aşırı fiyatlı bir versiyonuna giderek daha fazla benzeyen Padres’e karşı altı maçta beşincisiydi.

Yumuşak dilli Betts, yaptığı ayarlamaları en aza indirmek için elinden geleni yaptı.

“Sadece grev almak ve onları vurmak için” dedi. “Çok kovalıyordum, kendime gerçekten en iyi şansı vermiyordum. Bu yüzden, sadece iyi sahalarda sallanmaya odaklanıyorum.

Sezon dışında Washington eyaletindeki Driveline eğitim merkezini ziyaret etti ve bu, onu 162 maçlık bir sezonun taleplerine daha iyi dayanmak için güç toplamaya ikna etti. Eklediği sekiz kiloluk kas için şöyle dedi: “Kesinlikle daha güçlüyüm ama bu beni daha iyi bir beyzbol oyuncusu falan yapıyor mu bilmiyorum. Ben sadece daha güçlüyüm.”

Betts ayrıca, Roberts’ın sık sık dile getirdiği, o gittiğinde Dodgers’ın gideceği şeklindeki fikrini de reddetti.

“Hayır, hiç de değil,” dedi Betts. “Açıkçası, koşuları puanlamak ve üsse girmek için üzerime düşeni yapmalıyım, ancak bu sadece ben değilim. Hepimiz yapmalıyız. Sadece bende değil. Gençlere, veterinerlere, herkese sahip olmalıyız. Beyzbol maçı kazanmak bir takım çalışmasıdır.”

Betts, Clayton Kershaw değil. O Shohei Ohtani değil. Bir takımın toplu başarısızlığı için orantısız bir suç payını üstlenecek bir oyuncu değil.

Ölçülen bakış açısı, Betts’in Dodgers’la geçirdiği dört sezonda oyuna yaklaşımıyla tutarlıydı. Dodgers geçen yıl playofflarda elenmeden önce, Betts, “Duvardan koşarak gitmek için heyecanlanamazsın” dedi.

Yorum, geniş çapta, özellikle Dodgers’ın Padres tarafından elenmesinden sonra, Betts’in serideki açığı tersine çevirmek için gerekli aciliyetten yoksun olduğunun bir işareti olarak yorumlandı.

Ancak Roberts, Betts’in bu yıl artan bir yoğunlukla oynamaya çalıştığını fark ettiğini söyledi.

Roberts, “Bazı adamlarla zor çünkü hepsi deniyor,” dedi, “ama bence bazen onda her zaman olmayan ekstra bir odaklanma düzeyi var. Her gün oynadığınızda zor. Bunu anlıyoruz. Ama açıkça yaptığımız işin büyük bir parçası ve her sahada yarışıyormuş gibi rekabet ederken, gezegende ondan daha iyisi yok.”

Bu odağı sürdürmek, geçen sezon 111 maçlık bir franchise rekoru kazandıklarında sahip oldukları kadar çok silaha sahip olmayan Dodgers için kritik olabilir. Çoğu gece Betts, Freddie Freeman, Will Smith var ve başka tutarlı bir tehditleri yok. Ve Smith’e bir gün izin verildiği için kadrolarının daha da kısaltıldığı Pazar gibi günler var.

Betts kabul etse de etmese de, daha sık böyle oynamak zorunda kalacak. Bu Dodgers, geçen yıl yaptığı gibi onun aylarca ortadan kaybolmasını göze alamaz.