Eski Dodger Trevor Bauer, MLB kariyerine devam etmek istiyor

Uzaylı

New member
SCOTTSDALE, Arizona —

Trevor Bauer bunların hepsini burada, sıradan bir ofis parkının içinde sahibi olduğu iki katlı bir tesiste yapıyor. Alt kattaki geniş bir spor salonunda spor yapıyor. Diğer büyük liglerin burada ücretsiz olarak antrenman yapmasına izin veriyor. Video ve ürün işlerini ikinci kattan itibaren yürütüyor; bir sürü çalışan kutular, raflar ve bilgisayarlar arasında koşuşturuyor.

Şu anda dünyada olmak isteyeceği son yer burası.

Sabah. Atıcılar bahar eğitimini buradan sekiz mil kadar uzaktaki kamplarda yaptıklarını bildirdiler. Atıcılar boğa güreşi seansları yapıyor, vuruş antrenmanı yapıyor ve yer toplarını sahaya sürüyor. Hiçbir takım maç kaybetmedi. İyimserlik hüküm sürüyor.

Ama burada değil. Her büyük lig takımının atışa ihtiyacı vardır. Hiçbir büyük lig takımı Bauer'ı istemiyor.

En son üç yıl önce Dodgers adına bir büyük lig maçında sahaya çıkmıştı. MLB'nin aile içi şiddet politikasını ihlal ettiği için şimdiye kadar verilen en uzun uzaklaştırma cezasını 14 ay önce tamamladı.

Bana “Ömür boyu men cezası verildiğine inanmıyorum” dedi.

Geçen yıl Japonya'da sahneye çıktı. Bu yıl da aynısını yapabilirdi.

33 yaşındaki Bauer büyüklere atılmayı tercih ediyor. Büyük ligdeki asgari maaş için imza atmaya gönüllü olduktan sonra bile kendisine hiçbir teklif gelmedi. Bir büyük lig takımının sahibiyle görüşebilseydi, teklifini yapmak isterdi.

Ben de büyük bir ligin sahibi gibi görünme fikriyle onunla buluştum, bir takımın sahibi olabileceğini düşündüğüm soruları sordum ve Bauer'in ne söylemek istediğini dinledim. Röportajın metnini buradan okuyabilirsiniz.

“Ben cezamı çektim” dedi. “Geri dönme fırsatını hak etmiyor muyum?”

Dört kadın Bauer'in kendilerine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti. Kendisine hiçbir zaman bir suç isnat edilmemiştir. MLB, kendi soruşturmasının ardından onu uzaklaştırdı. Aylarca süren tahkim duruşmasının ardından uzaklaştırma kararı, süresi kısaltılsa da onaylandı.

Bauer tüm iddiaları reddediyor ve görevden uzaklaştırılmayı gerektirecek hiçbir şey yapmadığını ileri sürüyor. Kendisini ilk suçlayan Lindsey Hill'in iddia edilen bir saldırıdan saatler sonra çekilmiş bir videosunu paylaştı ve bu videoda onun “yüzünde hiçbir iz olmadan kameraya sırıttığını” söyledi. Hill, söz konusu sabah yüzündeki morarmaları gösterdiğini söylediği fotoğrafları yayınladı.

MLB'den sürüldüğü algısını araştırmak açısından 2022 baharını tekrar ziyaret etmek istedim. Bu noktada Bauer pozisyonunu koruyabilirdi ancak uzaklaştırmayı kabul edebilirdi (belki de daha düşük bir uzaklaştırma için pazarlık yaparak) ve konuyu geride bırakacağını söyleyebilirdi. onu ve ana dallara dönmeye odaklanın.

Bunun yerine altı partiye hakaretten dolayı dava açtı. Hill darp ve cinsel saldırı nedeniyle karşı dava açtı.

“Kendim için ayağa kalkmamak, masumiyetimi kanıtlamak için mücadele etmemek, adil davranılmak için mücadele etmemek benim için sorun olmaz” dedi.

Şunları ekledi: “Bunun iddiaları ön planda ve merkezde tuttuğunun farkındayım. Bunun kariyerime yarardan çok zararı olmuş olabilir. Emin değilim. Bu benim kararımdı. Benim için beyzboldan daha büyüktü.”

Athletic'ten açıklama almasına rağmen hakaret davalarının hiçbirini kazanamadı.

Ve Hill'in karşı dava açması ve Bauer'in avukatlarının, Hill'in uzaklaştırma emri reddedilirken zaten cinsel saldırıdan aklanmış olması nedeniyle davanın düşürülmesi gerektiğini savunmasının ardından, karşı davayı dinleyen yargıç reddetti ve şu kararı verdi: [restraining order] yargılamalar mutlaka Bauer'in Hill'i dövmediğine veya Hill'e cinsel saldırıda bulunmadığına karar vermedi.”

Bauer ve danışmanları, kısmen uzaklaştırma emri duruşmasında yargıcın şu kararı vermesi nedeniyle bu sonuca itiraz ediyor: “O [Hill] tüm sonuçları tam olarak dikkate almadan sınırlar koymak ve [Bauer] Limitleri aşmadım.”

Ancak Hill'in karşı davasını dinleyen yargıcın, Bauer'in hakaret davası, duruşma yapılmadan sonuçlanan karşı davayı tetiklememiş olsaydı, asla karar verme fırsatı bulamayacaktı.

Peki, tüm bu davaların, Bauer'in pek bir şey elde edemediği bir buçuk yıl boyunca tüm bu iddiaları ilgi odağında tuttuğu göz önüne alındığında, buna değer miydi?

Bauer, “Bu iyi bir soru” dedi. “Asılsız suçlamalara karşı masumiyetiniz için mücadele etmenin değeri nedir? Değer vermek zordur.

“Finansal açıdan buna değer miydi? Tabii ki değil. Tüm bu süreç için masumiyetim için savaşarak milyonlarca dolar (aslında muhtemelen on milyonlarca dolar) harcadım. Eğer bunu yapmasaydım uzun vadede beyzbol dışında kendimle yaşayabilir miydim? Bilinmeyen. Muhtemelen değil. 45, 50, 60, kaç yaşında olursam olayım ne hissedeceğimi bilmiyorum. …

“Bu davaların hiçbirini kazanmayı beklemiyordum. Hakaret davalarının kazanılması son derece zordur. Ancak bir kişi olarak neyi kabul etmeye ve neyle yaşamaya istekli olduğum konusunda bir karar vermem gerekiyordu.”

Şimdilik dışarıdan bakıyor, ikinci bir şans istiyor ve tespit ettiğini söylediği hataları tekrarlamayacağına yemin ediyor.

Kişisel yaşamındaki pervasız davranışlardan ve komiser ve medya mensuplarıyla gereksiz çatışmalardan ders aldığını söylüyor. Bir sahibinin, satış konuşması yapabilecek, aynı zamanda genç atıcıların öğrenmesine yardımcı olabilecek ve video içeriği ve ürün platformları aracılığıyla yeni hayranlar çekebilecek bir atıcıyı düşünmesi gerektiğine inanıyor.

“O kadro pozisyonuna ödemek zorunda kalacağınız paranın üzerinde sıfır ek dolar karşılığında, tüm dünyada bu pozisyon için benden daha iyi olabilecek tek bir kişi yok” dedi, “getirdiğim tüm ek faydalar nedeniyle – gerçekten iyi olacağım gerçeğini bile hesaba katmıyorum.”

Sosyal medyada inişli çıkışlı bir geçmiş de dahil olmak üzere ek riskler de getiriyor. Sadece bir sahibin evet demesi yeterli, ancak bu bir yıldan fazla bir süredir böyle.

“Belki de işin gerçeği şu ki, o ayrıcalığa sahip olamayacak, bu fırsata sahip olamayacak kadar büyük bir hata yaptım” dedi. “Eğer durum buysa, bu berbat bir şey.

“Yanlış insanlarla ilişki kurmak ve yapmadığınız şeylerle suçlanmak, Major League Baseball oynamaya geri dönemeyeceğim anlamına geliyorsa, sosyal medyada ve insanlara tepki verme şeklimde birkaç hata yaparsam Gidip Major League Baseball oynayamayacağım anlamına geliyor, buna karar vermek bana düşmez. Sahiplerin karar vermesi gerekiyor. Umarım durum böyle değildir.”