Evan Phillips'in Dodgers'ın closer rolünde zayıf bir hakimiyeti var

Uzaylı

New member
Dodgers menajeri Dave Roberts, Evan Phillips'in artık kendisinin closer'ı olmadığını söylemekten kaçındı ancak sıkıntı çeken sağ el atıcının dokuzuncu vuruştaki rolündeki hakimiyeti açıkça zayıfladı.

“Dürüst olmak gerekirse, onu kaldıraçta oynayacağım ama bunun nasıl göründüğünü bilmiyorum,” dedi Roberts Pazartesi gecesi San Francisco Giants'a karşı 3-2 galibiyetten önce. “Onun hala oyunları doğru şeritlerle bitirdiğini görebilir miyim? Kesinlikle. Ama onu yedinci vuruşta kaldıraçta oynama şansım var mı? Elbette.”

Phillips, 29 Haziran'a kadar oynadığı 25 maçta 1.52 ERA'ya sahipti ve 13 kurtarış fırsatının tamamını değerlendirerek rakiplerini .186 ortalama ve .492'lik üs artı vuruş yüzdesine sınırladı.

Ancak 30 Haziran'dan bu yana sekiz maçta Phillips, 7⅓ vuruşta 9 kazanılan koşu ve 12 vuruşla sarsıldı, bunların dördü home run'du, 11.05 ERA ile sezon ERA'sını 3.77'ye çıkardı. Bu süreçte .364 ortalama ve 1.265 OPS üretti.

“Birkaç gün önce Doc'a gittim ve 'Hey, kendim için daha yüksek bir standardım var, şu anda o çıtanın altında atış yaptığımı biliyorum ve ne yapılması gerekiyorsa yapılacağını anlıyorum' dedim,” dedi Phillips Pazartesi günü. “Temel olarak, atış yaptığımda amacım maçları kazanmamıza yardımcı olmaktır. Nokta.”

Phillips, Mayıs ayının büyük bölümünde sahalardan uzak kalmasına neden olan sağ hamstring sakatlığından olumsuz etkilenmemiş gibi görünüyor; 11 Haziran'dan 29 Haziran'a kadar dokuz maçta sekiz vuruşta sadece iki vuruşa, yedi strikeout'a ve üç yürüyüşe izin verdi.

Ancak 30 Haziran'da San Francisco'da 10-4'lük bir yenilginin anlamsız bir vuruşunda bir sayı verdikten sonra, sonraki beş maçtaki düşüşü keskin oldu:

2 Temmuz: Phillips, Arizona'nın güçlü vuruşçusu Joc Pederson'a attığı 93 mil hızındaki hızlı vuruşta solo bir home run'a izin veriyor ve bu, Arizona'ya dokuzuncu vuruşun başında 5-4'lük bir üstünlük sağlıyor, ancak Dodgers dokuzuncu vuruşun sonunda iki sayı alarak 6-5'lik galibiyeti elde ediyor.

6 Temmuz: Phillips, sekizinci devrenin başında Milwaukee'li sert vurucu Christian Yelich'e 84 mil hızında bir süpürme vuruşuyla solo bir homer veriyor ve skoru 3-3'e getiriyor. Dodgers, sekizinci devrenin sonunda iki sayı alarak 5-3'lük galibiyeti elde ediyor.

13 Temmuz: Phillips, dokuzuncu vuruşun sonunda Detroit'te 9-6'lık bir üstünlükle oyuna giriyor ve Carson Kelly'ye RBI single'ı ve Colt Keith'e 93 mil hızındaki ilk atış kesicisinde beraberlik getiren iki sayılık home run veriyor, Tigers beş sayılık açığı kapatıyor. Detroit 10 vuruşta 11-9 kazanıyor.

Cumartesi: Phillips, 10. vuruşun başında Boston'a 6-4 üstünlük sağlayan 83 mil hızındaki bir süpürme vuruşunda Tyler O'Neill'e iki sayılık bir home run veriyor. Dodgers, 10. vuruşun sonunda beraberliği sağlamak için iki sayı ve 11. vuruşun sonunda 7-6 walk-off galibiyeti için bir sayı alıyor.

Pazar: Phillips dokuzuncu vuruşun tepesine 9-3'lük bir üstünlükle başlıyor ancak Ceddanne Rafaela'ya bir single, Dominic Smith'e bir ground-rule double ve Jarren Duran'a iki sayılık double veriyor. O'Neill'i strike out yapıyor ancak Daniel Hudson ile değiştirilmeden önce Rafael Devers ve Connor Wong'u yürüterek üsleri dolduruyor ve 9-6'lık galibiyeti kapatıyor.

“İster başlangıç oyuncusu, ister rölyef oyuncusu, ister vurucu olun, inişler ve çıkışlar olur, bu düşüşlere girersiniz ve şu anda, komut biraz bozuk,” dedi Roberts. “Ve sonra biraz [loss of] güven. Bazı zorluklardan geçtiğinizde, bunun bir parçası bu. Ama onun iyi olmasına ihtiyacımız var. Ve onu olduğu kişiye geri döndürmek bizim görevimiz.”

Phillips fiziksel olarak iyi hissettiğini ve işlerinin “çoğu zaman gerçekten yakın” olduğunu söyledi. Ancak performansının bazı olumsuz iç konuşmalardan ve tepede duygularını ve adrenalinini kontrol edememesinden etkilendiğini itiraf etti.

“Mahkumiyet [in my pitches] “Gerçekten bir sorun değil,” dedi Phillips. “Bu daha çok bir zihniyet, odakta bir değişiklik, tepedeki düşünce sürecimden çok uzaklaşma, oyunun ağırlığına, momentumdaki değişikliğe ve takıma bir üstünlüğe veya her neyse ona mal olan bazı çıkışlarıma çok fazla değer verme.

“Her atışı kişiselleştirmeye ve her atışta ikna olmaya, bu atışlarla ne yapmaya çalıştığımı net bir şekilde anlamaya ve daha iyi uygulamaya çalışıyorum. … Mümkün olan en kısa sürede tekrar yola girmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum.”