Evan Phillips'in dönüşü Dodgers'ın arka tarafını nasıl güçlendiriyor?

Uzaylı

New member
Cumartesi gecesi Colorado Rockies'e karşı 4-1'lik bir galibiyeti yönetmek, Dodgers'ın saha patronu Dave Roberts için otonom bir arabanın arka koltuğunda oturmak gibiydi.

Sağ elini kullanan Yoshinobu Yamamoto kaliteli bir başlangıç yaptı, bir koşudan ve altı istekadaki yedi vuruştan vazgeçip üç sayılık bir üstünlükle oyunu arenaya devretti.

Roberts, en yüksek kaldıraç oranına sahip üç kurtarıcısıyla yedinci vuruşta Daniel Hudson'ı, sekizinci vuruşta Blake Treinen'i ve dokuzuncu vuruşta Evan Phillips'i kullandı; bu, Roberts'ın bu sezon hiç olmadığı gibi uygulayabildiği saat gibi işleyen bir stratejiydi. .

Phillips, 0.66 ERA'ya sahipti ve ilk 14 maçında sekiz kurtarma fırsatının tamamını dönüştürdü ve ardından 5 Mayıs'ta sağ diz kirişindeki gerginlik nedeniyle sakatlananlar listesine girdi; aynı gün, Treinen 2022 ve 2023'ün çoğunu omuz nedeniyle kaçırmıştı. Sakatlıklar geçiren ve bu baharda kırık kaburgalar nedeniyle yavaşlayan oyuncu, 2024 Dodgers'da ilk maçına çıktı.

Her iki dizindeki ameliyatlar nedeniyle 2022 ve 2023 yıllarının çoğunu kaçıran Hudson, Salı günkü maça girerken 2-1'lik bir rekor, 2.35 ERA ve 23 maçta üç kurtarışla tüm sezon geride kalan bir dayanak noktası oldu. Pittsburgh ve Treinen ilk 10 maçında 9⅔ vuruşta kazanılmış koşuya izin vermedi.

Ancak Cumartesi gecesi, bu sezon ilk kez sağ elini kullanan üç oyuncunun da aynı oyunda yer aldığı bir geceydi; Roberts, Noel hediyesi almaya benzettiği lüks bir şeydi bu.

Roberts, “Hudson, Treinen ve Evan'a gitmek benim için oldukça heyecan vericiydi” dedi. “Treinen ve Huddy bizim için çok iyiydi; geçen sene sakatlıktan çıkıp normal rollerine dönmeleri ve gelişme göstermeleri harika oldu. Evan'ın geri dönmesi ve yaptığını yapması, oyunun arka tarafı konusunda kesinlikle kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor.”

Cumartesi gecesi temiz bir dokuzuncu atışta üç vurucudan birini vuran Phillips'in dönüşü, arenanın arka ucunu sağlamlaştırmalı.

Dış saha oyuncusu Teoscar Hernández, “Artık dokuzuncu atışta ne zaman öne geçsek, maçı kazanmamızın %100'e yakın olduğunu biliyoruz” dedi.

Ancak Phillips olsa bile yardım ekibi bir bütün olmaktan çok uzak. 2023'te 68 maçta 1.20 ERA ile 4-2 kazanan sağ elini kullanan Brusdar Graterol, omuz iltihabı nedeniyle tüm sezon sahalardan uzak kaldı ve atışa bile devam etmedi.

Ve sağ elini kullanan oyuncular Ryan Brasier, Nisan ayı sonlarında sağ baldırında sakatlanma yaşamadan önce 12 maçta 4.63 ERA elde etti ve Joe Kelly ise önceki 12 maçında 10⅔ vuruşta 1.69 ERA elde etti ve ardından sakatlananlar listesine girdi. Mayıs ayı başında yaşanan omuz gerginliğinin geri dönmesine haftalar kaldı.

Phillips, “Bütün kadromuz sağlıklı olduğunda kazanmak için harika bir konumda olacağımızı düşünüyorum” dedi. “Hala birçok önemli parçamız eksik. Joe Kelly ve Ryan Brasier'i bekliyoruz… zamanı geldiğinde o boğa güreşini hayal etmek çok eğlenceli olacak.

“O zamanın ne zaman geleceğini göreceğiz, ancak son birkaç haftadır burada olan yeni adamlardan bazıları boşluğun bir kısmını aldılar ve gerçekten etkileyici oldular.”

Sho stoper

Shohei Ohtani, Mayıs ortasında Ulusal Lig'in önde gelen en değerli oyuncu adaylarından biri gibi görünüyordu; sümüklü oyuncu, 1.108 taban artı yavaşlama yüzdesi, 12 homers, 16 double, 30 RBI, 34 run, 38 Strikeout ve 22 ile 0.364 vuruş yaptı. İlk 43 maçında yürüyor.

Ancak Ohtani o zamandan bu yana uzun bir düşüş yaşadı ve son 15 maçında 0,621 OPS, iki homers, bir double, sekiz RBI, yedi run, 15 grev ve beş yürüyüşle 0,193 (57'ye 11) vuruş yaptı ve performansını düşürdü. ortalama 0,322'ye ve OPS 0,988'e Salı günü giriyor.

Ohtani, geçen Salı günü New York'ta Mets'in çift kafalı galibiyetinin ilk maçında iki sayılık bir homer ve üç RBI dahil olmak üzere iki vuruş yaptı, ancak Rockies'e karşı sakin bir hafta sonu geçirdi ve dört vuruşla dokuza bir oynadı. üç oyunda üç yürüyüş ve çalıntı bir üs.

Ohtani, 16 Mayıs'ta Reds'in solak oyuncusu Brent Suter'in attığı atışta sağ diz kirişinde morarma yaşadı. Roberts, bu sakatlık ile Ohtani'nin son zamanlardaki mücadeleleri arasında bir bağlantı olduğuna inanıyor.

Roberts, “Onun sözleri, sopayı sallarken bunu hissetmiyor” dedi. “Fakat o çok iyi ayarlanmış bir makine ve bazen bir spor otomobil bağlamında, tüm silindirleri ateşlemediğinde düzgün çalışmıyor.

“Sırtı onu biraz rahatsız ettiğinde [in early May] Daha eğlenceli salıncaklar ve biraz daha kovalamaca gördünüz. Diz arkası kirişi onu biraz rahatsız ediyor, biraz aynı şeyi görüyorsunuz. Ama fiziksel olarak olması gereken yere yaklaştığını düşünüyorum. Sahanın büyük kısmında kalmanın çare olduğunu düşünüyorum.”

Hepsinden iyi

Miguel Rojas, bu sezonki 36 başlangıcının yalnızca sekizini ikinci aşamada yaptı; 11 yıllık kariyeri boyunca 39 başlangıç yaptı, ancak 2023'te takımın normal stoperi olan tecrübeli yardımcı adam, bu konuda hızlı bir çalışma yaptı. pozisyon.

Rojas, Pazar günkü Rockies karşısında alınan 4-0'lık galibiyette üçüncü kaleci Kiké Hernández ile takım kurarak iki mükemmel ikili oyun gerçekleştirdi; ilki, Brandan Rodgers'ın altıncı atıştaki oyuncusunun Hernández'in soluna yıldırım hızında bir eldiven ele transferi ve ikincisi Kris Bryant'ın Hernández'e yaptığı tek vuruşla oyunu bitirdi.

“Maçı gerçekten izlediğinizde ve atıcıların kullanımına değer verdiğinizde, Kiké'nin Mookie'yi kestiğini bilirsiniz. [Betts, the shortstop] o topu almak için [from Rodgers] ve Miggy Ro'nun ikili oyunu çevirmesi çok büyüktü,” dedi Roberts.

“Ve sonuncusu, Miggy onu çevirerek iyi bir oyun oynuyor ve Freddie [Freeman] üzerinde kalır [first-base] çanta… Demek istediğim, bunlar oyunun kurallarını değiştiren ve hem erkekleri zinde tutmamı hem de silahları korumamı sağlayan oyunlar.”

Fangraphs'a göre, Rojas ikinci aşamada yalnızca 71 vuruş yaptı ancak burada kurtarılan iki defans koşusu biriktirdi ve bu da onu büyük ligin ikinci kalesi arasında yedinci sıraya yerleştiriyor.

“Bu benim için biraz alışma süreci çünkü bir süredir ikinci aşamada oynamadım, bu yüzden bunu anlıyorum [internal] saat geri,” dedi Rojas. “Bir koşucunun uçabildiğini bildiğimde, topu olabildiğince hızlı atmak için elimden geleni yapıyorum. Mükemmel bir atış olmamasının bir önemi yok, çünkü biliyorum ki eğer oraya ulaşırsam Freddie iyi bir iş çıkaracaktır.

“Ama Kris Bryant'ın son vuruşu gibi biliyorum, dünya kadar zamanım var, bu yüzden topu yakaladığımdan ve ilk önce daha iyi bir atış yaptığımdan emin olabilirim.”

Buehler için yüksek çıta

Walker Buehler, ikinci bir Tommy John ameliyatından döndükten hemen sonra 2019-2021'deki baskın formunu yeniden yakalayamaması ve Mayıs ayı başlarında neredeyse 23 ay süren bir yokluk nedeniyle nispeten sabırlı görünüyordu.

Buehler, San Diego'ya karşı 4-0'lık yenilginin 3⅓'lük vuruşunda üç koşu ve beş vuruştan vazgeçtikten sonra, “Korkmadım – aslında yaptığım birçok şeyden oldukça cesaretlendim” dedi. 12 Mayıs'ta ikinci başlangıç. “Birkaç başlangıç için kendime biraz daha izin veriyorum ve sonrasında bu tür 'burada olmaktan mutluyum' hissi ortadan kalkacak.”

Bu ek süre, Cuma gecesi, Rockies'e karşı 4-1'lik bir mağlubiyette Buehler'in dört koşuyu – üçü kazanılmış – ve altı vuruştan vazgeçmesi, yedi sayı atması ve altı isteka dördünü yürümesi ve sağ elini kullanan oyuncuyu 1-3'e düşürmesiyle açıkça sona erdi. Beş başlangıçta 4.32'lik bir ERA ile 24 sayı attı, yedi yürüdü ve 25 istekada altı sayı kaydetti.

Genel performansını değerlendirmesi istenen Buehler, “kendisini şöyle hissettiğini” söyledi. [crap]” ve “olmak istediğim yere yakın bir yer değil… bu benim için bir nevi katlanma ya da susma zamanı.” Roberts, aşırı talepkar Buehler'in kendisine karşı biraz fazla sert davrandığını hissetti.

“Sanırım sen böyle istiyorsun ama beklentileri yönetme konusunda bir denge var ve bence bu da [pitching coach] Mark Prior ve ben oyuna dahil oluyoruz” dedi Roberts. “Bireysel olarak kendisinden en iyisini bekleyecektir ama benim için, organizasyonumuzun bir nevi sakinleşmesi gerekiyor. [expectations] ve bunun hala önemli bir süreç olduğunu bilmek.

“Walker'ın her geziden olumlu şeyler çıkarabileceğini düşünüyorum. Bir yıl önce bugün, Kentucky'deki evinde takım arkadaşlarını izliyordu, o zamandan beri dünya çapında bir değişim yaşandı ve çok çalıştı. [to get here] bu yüzden bu perspektifi kaybedemeyiz.”