Giants'tan Willie Mays, Dodgers efsanesi Vin Scully'nin favori oyuncusuydu

Uzaylı

New member
Vin Scully bir Dodgers efsanesiydi.

Ancak tüm zamanların en sevdiği oyuncusu, uzun süredir nefret edilen Giants'ın bir üyesiydi: Willie Mays.

Scully bunu Mays'e, Scully'nin kulübede geçirdiği 67 yılın ardından son Dodgers maçını oynamasından önceki gece, muhtemelen ilk kez buluştuklarında yaptı. 1 Ekim 2016'da yaşanan yürek ısıtan bir video, Mays'in o gün erken saatlerde 93 yaşında öldüğü haberinin ardından Salı günü sosyal medyada yeniden su yüzüne çıktı.

Scully gülen Mays'e, “Yanlış formayı giymiş olsan bile, her zaman benim en sevdiğim oyuncuydun” dedi.

Scully 2 Ağustos 2022'de 94 yaşında öldü.

Dodgers, 2016 sezonunu Oracle Park'ta Giants'a karşı bir seriyle tamamladı; bu da Scully'nin veda turunun her yer arasında San Francisco'da sona ereceği anlamına geliyordu. Serinin ikinci oyunu başlamadan önce Mays yayın kabinine sürpriz bir ziyarette bulundu ve bu Scully'yi çok sevindirdi.

Her nasılsa, efsanevi yayıncı kendisini “Hey Kid Deyin” ile tanıştırma ihtiyacı hissetti.

Mays, “Kim olduğunu biliyorum” dedi.

Scully, Mays'e iltifatlar yağdırmaya devam etti ve onun sahada “göz kamaştırıcı” olduğunu ve “şimdiye kadar aradığım en iyi oyuncu” olduğunu söyledi.

Scully eski orta saha oyuncusuna “Her taban vuruşunu kısa stopermiş gibi hücum ettin” dedi. “Beni hayrete düşüren şey bu ve insanlara şunu söylerdim, hücuma geçtiğinde topu oyuna soktuğunun, 483 feet gidebileceğinin farkında mısınız?”

Belki de Mays'in Hall of Fame kariyerindeki en ünlü oyun, 1954 Dünya Serisinin 1. Maçı sırasında Clevelandlı Vic Wertz'in vuruşunu elinden alan, koşu sırasında sırtı sahaya dönük muhteşem bir tutuş olan “The Catch” idi.

Scully, Mays'e “The Catch” sonrasında gelen ve sahadaki her iki koşucunun da ilerlemesini engelleyen atıştan daha da etkilendiğini söyledi.

“Vic Wertz'in Dünya Serisinde vurduğu top muhtemelen en az 440'tı. Yani bu o kadar uzaktı,” dedi Scully.

Scully, Mays'in bir başka yakalamasının şimdiye kadar gördüğü en iyi yakalama olduğunu ekledi. Bu, 1952'deki açılış gününde, Giants'ın dokuzuncu turun sonunda Dodgers'a karşı 7-6 öne geçmesiyle gerçekleşti. Brooklyn'den Bobby Morgan, iki çıkış ve tabanlar yüklüyken orta sahaya doğru bir çizgi sürüşü yaptı.

Scully, Mays'e şöyle anımsıyordu: “Uyarı pistine çarptınız, kaskınız yok, kafanızı beton duvara çarptınız, topu eldiveninizde göğsünüzde tutarak sırtüstü yuvarlandınız.” “Henry Thompson geldi, uzandı, topu eldiveninden çıkardı, havada tuttu ve Bobby'yi dışarı çağırdılar. Bu oyunun sonuydu. Bu en büyük yakalamadır, En büyük şimdiye kadar gördüğüm bir yakalama.”

Mays Scully'ye “Kimse bundan bahsetmiyor” dedi.

Scully “Öyle yapıyorum!” diye yanıtladı.

Tüm zamanların en iyi iki oyuncusunun o zamanki AT&T Park'ta buluştuğu gece Scully, eşi Sandy'yi de “en sevdiğim Willie Mays” ile tanıştırdı.

Ertesi gün, Mays, Scully'nin son maçından önce, o kutudaki spiker onuruna bir plaketin ithaf edilmesine yardımcı olmak için tekrar standa geldi. San Francisco'daki hayranlarından coşkuyla alkışlanan Scully, standın önünde durup bir eliyle kalabalığa el salladı, diğer eliyle de Mays'in elini tuttu.

“Seninle el ele tutuşacağımı kim düşünebilirdi?” Scully, Mays'e şöyle dedi: