Home run bağımlısı Dodgers hücumu değiştirmek istemiyor

Uzaylı

New member
Chicago —

Bu tam olarak Dodgers’ın aklındaki suç değildi.

Kulüp, Major League Baseball’un yeni kurallarını en üst düzeye çıkarmak, çalıntı üsler ve tokat vuruşu gibi küçük top taktiklerine yalnızca kısmen uygun bir kadro tasarlamak için her şeyi yapmamış olabilir.

Yine de, sezonun bir ayında, Dodgers da evden kaçmaya bu kadar bağımlı olmayı beklemiyordu.

“Bu top kulübünü bir araya getirdiğimizde, [batting] yönetici Dave Roberts, ortalama olarak, vuruş aletinin sahip olduğundan biraz daha fazla oynayacağını ve belki de homer’ları bir şekilde keseceğini söyledi.

Bunun yerine, bu yılın takımı üç gerçek sonucun kralı oldu – yüksek vuruş oranlarını ve çok ihtiyaç duyulan bir grup büyük sinekle noktalı durumsal vuruşlarını dengeliyor.

Pazar günü, Dodgers, Chicago Cubs karşısında 7-3’lük bir galibiyette üç home run yaparak ikincisinden yeterince aldı.

Zafer, Dodgers’ı (12-11) bir hafta içinde ilk kez .500’ün üzerine çıkardı. 17 gün içinde arka arkaya ilk galibiyet setlerini kutladı. Ve şimdiye kadarki en yaygın başarı reçetelerinde, Mookie Betts, Max Muncy ve JD Martinez’in Dodgers’a ilk 23 maçta 43 homers vermek için sahayı terk etmesiyle bir kez daha uzun topa dayanıyordu. sezon.

Muncy, “İyi vuruşlar yapan birçok adamımız var ve topun namlusunu topa koyabildiğiniz zaman, iyi şeyler olacak,” dedi. “Yapmaya odaklandığımız tek şey bu. Sadece namluyu topa yaklaştırın.”

Kıdemli slugger’ın takımının Pazar günü altıncı vuruşta tek turluk bir açıkla karşı karşıya kalmasıyla yaptığı şey buydu ve sağ saha çetelesinden yükseklere vuran iki turluk, devam eden bir patlama gönderdi.

Dodgers’ın belirlediği smaçör JD Martinez, Pazar günü altıncı vuruşta tek başına home run yaptıktan sonra bunu kutluyor.

(Nam Y. Huh / Associated Press)

Muncy, 11 home run ile ana lige liderlik ediyor ve son 13 maçında 10 tanesini vurdu – açılış haftasında mekaniğini etkilemeye başlayan bir düşüşün ardından vuruş duruşuna bir “geri adım” hareketinin yeniden dahil edilmesine kadar uzanan tarih. .

Muncy, birden fazla kulübün – son sıradaki Washington Nationals’ın – bütün bir takım olarak sahip olduğu erken ev koşusu toplamı hakkında “Buna çok fazla dikkat etmemeye çalışıyorum, ancak çok ödüllendirici,” dedi.

Muncy, “Açıkçası en iyi başlangıç değildi,” dedi. “Ama bazen bu oyunun size ne olması gerektiğini söylediği şeylerden biri ve belki de bana bazı değişiklikler yapmam gerektiğini söylüyordu. Biz de öyle yaptık. Ve şimdiye kadar işe yaradı.

Şimdiye kadar, ekibin geri kalanı onun liderliğini takip etti.

Dodgers, vuruş ortalamasında 24., top çalmada 27. sırada yer almasına ve herkesten daha fazla vuruş yapmasına rağmen, yürüyüşlerde de ana dallara liderlik ediyor, homers’ta sadece kavurucu Tampa Bay Rays’i takip ediyor ve skor ve OPS’de ilk beşte yer alıyor.

“Açıkçası yaşamak ve ölmek istemiyorsun [the home run]dedi Betts. “Ama şu anda ayakta kalmamıza yardımcı oluyor.”

Dodgers’ın üretken saha derinliği eksikliği nedeniyle Pazar günü ilk kariyer MLB’sine stoperde başlayan Betts, Pazar öğleden sonra takımın ilk ev koşusunu yaptı.

Muncy’nin yaptığı bir açılış hatasının ardından 2-0 geride kalan Clayton Kershaw’a karşı iki kazanılmamış koşuya yol açtı (altı sayılık başlangıcının geri kalanında yalnızca bir sayı daha bıraktı), Betts skoru iki turluk bir sürüşle eşitledi. üçüncü.

Geçen yıl Dodgers’ın home run lideri Betts, “Orada homers’ı vurmaya mı çalışıyoruz bilmiyorum, ama onlar çitin üzerinden geçiyorlar,” dedi. “Öyleyse onları alabildiğimiz kadar alacağız.”

Kariyerinin başlarında üst üste 40 maçlık sezonlar geçirdikten sonra “Just Dingers” lakabını kazanan Martinez, sezonun dördüncü homer’ıyla altıncı sırada Muncy ile arka arkaya gitti.

Ve eğer aynı zamanda Dodgers’ın o çerçevenin alt yarısındaki temel yüklü bir sıkışmadan oyunu bitiren bir ikili oyunu başlatarak kaçmasına yardım eden Betts’ten dokuzuncu turun tepesindeki iki turluk bir dublör olmasaydı, evdeki koşular Dodgers’ın koşu yaratmanın tek yöntemiydi.

Roberts, “Ortalama vurma yeteneğinin beyzbol kulübümüz için gerçekleşeceğini düşünüyorum,” dedi.

Ancak o zamana kadar Dodgers, tasarım gereği olmayan bir homer-mutlu hücumla işleyen bir güç dalgalanmasında bankacılığa devam etmek zorunda kalacak.