İç sürahi Emmet Sheehan’ın Dodgers ile dikkat çekici yükselişi

Uzaylı

New member
Gözden kaçan bir lise adayı ve hafife alınan bir üniversite öğrencisi olarak Emmet Sheehan, beyzbol geleceğini düşünürken genellikle oyuncu sıralamalarını ve keşif tahminlerini görmezden gelmeye çalışırdı.

Sheehan, “O şeylere bakmak hoşuma gitmedi,” dedi. “Çünkü büyürken asla o listelerde olmadım.”

Ancak Boston College’daki ikinci sezonunun ardından, sağ elini kullanan atıcı bir istisna yaptı.

Bir gün, 2020 üniversite sezonunun COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilmesinden kısa bir süre sonra, Sheehan 2021 taslak sınıfı için ilk 500 aday listesini çıkardı. İsminin diğer profesyonel adaylar arasında nereye indiğini merak ediyordu.

Üniversitedeki ilk iki kampanyasında 6,35 kazanılan ortalama yayınladıktan sonra zirveye yakın olmayacağını biliyordu. Ama kaydırmaya devam ettikçe… ve kaydırmaya… ve kaydırmaya… ve listede aşağı kaydırmaya devam ettikçe, kalbi batmaya başladı.

“Unutuyorum,” dedi, “ama ya ben orada değildim ya da 400’lerde ya da 500’lerdeydim.”

Üç yıl sonra – bu hafta Dodgers için ikinci kariyerine Cuma gecesi başlamadan önce büyük bir lig sığınağında otururken – o anı yeniden yaşayan 23 yaşındaki sarı saçlı, bundan sonra olanları gururla hatırladı.

“İçimde olduğunu biliyordum.” büyük liglere çıkacağını söyledi. “Ama olmam gereken işi gerçekten ortaya koymadığımı biliyordum. O zamanlar birçok erkeğin benden daha çok çalıştığını biliyordum. Ben de konuya şöyle baktım, gelecek yıl burada oturup ‘Ne olabilirdi?’ Yoksa gelecek yıl alınacak adam mı olmak istiyorum?

“Bu,” diye devam etti, “benim için büyük bir dönüm noktasıydı.”

Sonraki aylarda atıcı, COVID kilitlenmesi sırasında kendi kendine bir dönüşüm sahneledi ve bir evde eğitim programını benimserken, mekaniğini nasıl geliştireceğini kendi kendine öğretti.

Daha sonra Boston College’da bir ara genç sezonunda çiçek açtı ve Dodgers tarafından altıncı tur draft seçimine ve ikinci lig çiftlik sistemlerinde hızlı bir yükselişe yol açtı.

Ve şimdilik, kulübün birinci lig rotasyonunda bir yer işgal ediyor ve geçen hafta San Francisco Giants’a karşı güçlü Houston Astros ile karşılaşarak göz kamaştırıcı, vuruşsuz ilk çıkışını takip etmeye hazırlanıyor.

Sheehan, “Seçildiğimden beri yapmaya çalıştığım her şey, Dodgers’ın bana verdiği tüm işler ve kendi başıma yaptığım tüm işler,” dedi, “sadece meyvesini veriyor.”

Sheehan’ın başarısının tohumları ilk olarak COVID’in kapanması sırasında, birinci liglere ulaşma umutlarının uzak bir ihtimal gibi göründüğü zamanlarda atıldı.

Üniversite sezonu iptal edildikten sonra atıcı, annesi Maureen’in yanına geri döndü ve Stamford, Conn. Evlerinin bodrumundaki hava yatağında uyuyarak birbirlerinden sosyal mesafeyi koruyabildiler.

İşte o zaman, zanaatını ele almak için gereken ciddiyeti fark ederek, taslak tahtası aydınlanmasını yaşadı.

Dodgers atıcısı Emmet Sheehan, solda ve yakalayıcı Will Smith, Sheehan 16 Haziran’da San Francisco Giants’a karşı altı vuruşsuz vuruşu tamamladıktan sonra yumruklarını tokuşturdu.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Titiz sürecine burada başladı, herhangi bir profesyonel koçluk veya düzenli özel eğitim olmadan oyununu nasıl yenileyeceğini öğrendi.

Maureen, “Daha önce hiç görmediğim gibi tam gaz öndeydi,” dedi ve ekledi: “Giderken bunu çözüyordu.”

Kolunu dinç tutmak için, Sheehan düzenli olarak bir grup çocukluk arkadaşıyla atış yapar ya da gece geç saatlerde ağları kullanabileceği yakındaki bir beyzbol tesisine giderdi (Maureen, Sheehan’ın arka bahçelerine bir tümsek inşa etmeye çalıştığını ancak vazgeçtiğini söyledi. derme çatma bir kümes teli çitin içinden atış yapmaya devam ettikten sonra bu plan).

Zihnini keskin tutmak için Sheehan, en önemlisi maraton koşucusu ve eski Navy Seal David Goggins’ten (aynı zamanda Dodgers yıldızı Mookie Betts’in favori yazarı) kendi kendine yardım ve motivasyon kitapları okudu.

1,8 metrelik atıcı, atletizmini geliştirmek için diyetini elden geçirdi, yakındaki halka açık bir alanda bir sprint ve zıplama rutini geliştirdi ve hatta bir bench press kurmak için annesinin arka bahçesine bir çadır kurdu.

Sheehan, “O sekiz ay, dokuz ay bana kendi başıma nasıl çalışacağımı, zamanımı nasıl değerli bir şekilde kullanacağımı gösterdi,” dedi Sheehan.

Ancak gerçekten istediği adımları atmak için – teslimatını temizlemeyi ve canlı ama tutarsız hızlı topuna hız eklemeyi umarak – Sheehan, malzemelerini iyileştirmenin ve mekaniğini iyileştirmenin yollarını arayarak, atış temellerine yönelik aylarca süren bir araştırmaya başladı.

İlk olarak Sheehan, Tread Athletics gibi ünlü atış eğitim merkezlerinden videoları inceledi ve nasıl daha sert atılacağına ve emrinde nasıl çevirileceğine dair teknikler öğrendi.

Ardından, Jacob deGrom ve Gerrit Cole gibi büyük lig yıldızlarıyla ilgili analizler yapmak için YouTube’u taradı ve oyunlarının kendisine öykünebileceği yönlerini aradı.

Sheehan, “Gerçekten sadece derinlemesine araştırma yapıyordum ve bunu düşünmek için zaman ayırıyordum,” dedi ve günümüzün tüm çevrimiçi kaynaklarıyla, “şu an muhtemelen kendinize kendi kendinize bir sürahi yapmanın şimdiye kadarki en kolay yolu.”

Tümseği nasıl daha fazla kuvvetle aşağı indireceğini ve teslimatıyla ivme kazanmayı öğrendi, bu da hızlı topunun 90’lardan 90’ların ortalarına kadar yükselmesine yol açtı.

DeGrom’u izleyen Sheehan, hızını artırmaya çalışırken herhangi bir “herky sarsıntılı” hareketi ortadan kaldırarak hareketini düzgün ve bağlantılı tutması gerektiğini fark etti.

Dodgers'ın pivotu Emmet Sheehan, Betts'in 16 Haziran 2023'te Los Angeles'ta harika bir yakalama yapmasının ardından Mookie Betts'i tebrik etti.

Dodgers atıcısı Emmet Sheehan, merkez, Betts’in 16 Haziran’da San Francisco Giants’tan Joc Pederson tarafından vurulan bir topa dalarak yakalamasının ardından sağ saha oyuncusu Mookie Betts’i tebrik etti.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Bir yaz liginde kısa bir süre kaldıktan sonra güvenini artırdı ve daha düşük bir kol açısından salmaya başladığı gelişmiş bir hızlı topla vurucuları alt edebileceğini fark etti.

Ve üçüncü yılı için kampüse döndüğünde, en iyi kariyer sezonunu yaşadı ve Boston College ekibinin ası olarak 13 başlangıçta 4.23 ERA kaydetti.

Boston College koçu Mike Gambino, “Geri döndüğünde, değişikliği hemen görebildiniz,” dedi. “Çok çalıştığını düşündü [before]. Ama bütün bir ‘başka vites’ vardı.

Her şey, Dodgers’ın bir yıl önce kendisini herhangi bir taslak listesinde zar zor bulabilen atıcı olan Sheehan’ı genel klasmanda 192. sırada seçtiği 2021 taslağı ile doruğa ulaştı.

Devam eden gelişimi o zamandan beri durmadı, Sheehan şimdi aldatıcı, görünüşte yükselen hızlı topunu 90’ların sonlarında atıyor ve değişim eğri top karışımına sağlam, geç kırılma kaydırıcısı ekliyor.

Dodgers’ın ikinci lig atış direktörü Rob Hill, “En güzel yanı, onunla bir şey üzerinde çalışmak istediğinizde, her şeyi bir arada, tamamen dikkatli olması,” dedi. “Belki bu tür bir kendi kendini analiz etmemiş veya yeni şeyler üzerinde çalışmayı denememiş başka adamlar var ve bu boşluğu doldurmaları onlar için daha zor. Emmet’e kesinlikle yardımcı oldu.

Geçen yılın başlarında minörlerde yaşanan bazı kısa mücadelelerden sonra, Sheehan o zamandan bu yana bir buçuk sezonda neredeyse yenilmez oldu.

Geçen sezon yüksek A’da 2.83 ERA’ya sahipti ve bu yıl Dodgers’ın Tulsa, Okla’daki yetenek açısından zengin çift A takımında 1.86 puanı vardı.

Bu ayın başlarında üçlü A’ya çağrıldıktan ve Oklahoma City’deki bir apartman kompleksine taşındıktan günler sonra Sheehan, bunun yerine doğrudan büyük liglere atlayacağını ve Dodgers’ın patlayan rotasyonundaki bir boşluğu doldurması gerektiğini öğrendi.

“Eşyalarımın çoğu hala orada [in Oklahoma City]” dedi Sheehan gülerek. “Gerçekten inanamadım. Çok fazla duygu vardı.”

Yine de, 16 Haziran’da Dodger Stadyumu tepesini ilk kez aldığında, birinci ligdeki ilk maçında altı vuruşsuz vuruş yaptı ve tarihte bunu yapan yalnızca üçüncü atıcı oldu.

Takımın atış ekibinin yetersiz durumu göz önüne alındığında, Sheehan’ın bir süre ortalıkta kalma şansı olabilirdi, olgunlaşması, aynaya baktığı, yenilenmiş bir öz motivasyon bulduğu ve gittiği o yazdan beri eğrinin önünde kaldığı için. oyununu yeniden icat etme süreci.

Sheehan, “Bu tür şeylerin çoğu beni kesinlikle başarıya hazırlıyor,” dedi. “Burada olmamın asıl sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Olaylara bakış açımı değiştirdim.”