İkinci bahar başlangıcında Yoshinobu Yamamoto için neden 'sayılar iyi değildi'

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Yoshinobu Yamamoto, Çarşamba günü sahanın dışına çıkma konusunda kendini rahat hissetmedi; bu, Dodgers'ın yeni sağ elini kullanan oyuncunun zorlu üç vuruşluk serisinin çoğunu Chicago White Sox'a karşı koşucular üstteyken geçirdiği için talihsiz bir durumdu.

Aralık ayında Dodgers'la 12 yıllık, 325 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan Yamamoto, Camelback Ranch'te 12-9 Cactus League zaferinde beş kazanılmış koşu ve altı vuruşla etiketlendi; dört sayı attı, üç yürüdü ve sadece 32 atış yaptı. 58 vuruş sahasından.

Her vuruşta önde giden oyuncunun üsse ulaşmasına izin verdi, vuruşlar için eğrisini kullanamadı ve birçok sayımda geride kaldı. Tek parlak nokta, dört vuruşunu da bitirdiği 88 mil/saatlik kötü, iki parmaklı hızlı topuydu.

“Kendimi iyi hissetmiyordum [out of the stretch]Yamamoto bir tercüman aracılığıyla, “Bu da üzerinde çalışmam, uyum sağlamam gereken bir şey” dedi. “Genel olarak rakamlar iyi değildi. Çok fazla top ve yürüyüş vardı. Ama iyi olan şey denemek istediğim şeyi deneyebiliyor olmamdı. Birkaç şeyi test ediyordum ve bu iyiydi.”

28 Şubat'taki ilk Cactus Ligi başlangıcında Texas Rangers'a karşı iki golsüz atış yapan Yamamoto, ne üzerinde çalıştığı hakkında ayrıntılı bilgi vermeyecek ancak takımın 2019'daki sezon açılış serisinden önce bir sergi başlangıcı daha yapacak. Güney Kore Çarşamba günü kendisini rahatsız eden her şeyi ortadan kaldıracak.

Dodgers'ın yakalayıcısı Austin Barnes, “Bu oyunlar gerçekleşecek” dedi. “Bu bahar eğitimi. Erkekler her zaman A notuna sahip olmayacaklar, bu yüzden onlar bir şeyleri çözerken nasıl manevra yapacağınızı da bulmalısınız. Oldukça iyi atış yaptığını düşündüm. Orada bazı şanssızlar çıkıyor. Ondan bir top ve birkaç sert şerbetçiotu.”

Paul DeJong, üç koşu, iki yürüyüş ilk vuruşunda Yamamoto'nun bacağından RBI saha içi tekli vuruşu yaptı. Dodgers'ın üçüncü kalecisi Max Muncy, DeJong'un helikopterini çizgiye indirmeyi başaramadığında, üçüncü turda iki White Sox koşusu gol oldu, bu cömertçe çifte olarak kabul edilen bir oyundu.

Barnes, Yamamoto için “O hala bir insan” dedi. “Bazen onun genelde yaptığı gibi prestij hakimiyetine sahip olmuyorsunuz. Ama zorlu bir dönemden geçmenin iyi olduğunu düşünüyorum. Beyzbol kolay değil. Sanırım bundan ders alacak ve yolumuza devam edeceğiz.”

Dodgers'ın baş kalecisi Freddie Freeman, dördüncü vuruşta sağ saha duvarının çok ötesine büyük bir şut atarak günün hücumdaki en önemli anını sağladı. Shohei Ohtani iki kez tek başına kaldı, koşuya çıktı ve Freeman'ın vuruşunun önünde yürüdü.

Çarşamba günü, Yamamoto ve Ohtani'nin, ikilinin Japonya Takımının Dünya Beyzbol Klasiğini kazanmasına yardımcı olduğu geçen Mart ayından bu yana ilk kez aynı kadroda yer aldığı görüldü.

Ohtani, Yamamoto'nun ilk Cactus League maçında oynamadı, ancak slugger, 1,80 boyunda, 176 kiloluk Yamamoto'nun Rangers'la karşılaşmasını izlemek için Surprise, Ariz.'e 20 dakikalık bir yolculuk yaptı.

“Sanırım Shohei altı yıl önce buraya geldi [with the Angels] Dodgers menajeri Dave Roberts, “ve ona destek olacak bir hemşerisinin olmaması farklı ve bazen zordu” dedi. “Ama Yoshinobu'nun buraya gelip bir [WBC] takım arkadaşı, hemşehrim, ona işin püf noktalarını göstermek ve onu desteklemek… harika oldu.”

Aralık ayı ortasında 10 yıllık, 700 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan Ohtani, aynı zamanda Mookie Betts, Freeman ve Will Smith ile birlikte Yamamoto'nun Los Angeles'a alınmasına yardımcı olan Dodgers birliğinin bir parçasıydı.

Roberts, “Bunun çok büyük olduğunu düşünüyorum” dedi. “Açıkçası, Japon oyuncudan bahsederken her zaman spekülasyonlar oluyor; birbirleriyle oynamak istiyorlar mı? Ki bunu hiç kimse bilmiyor. Ancak Shohei kalibresinde bir kişinin 'Seni burada istiyoruz, senin takım arkadaşın olmak istiyorum' demesi Yamamoto için iyi bir satış noktasıydı.”

Roberts, Ohtani ve Yamamoto'nun Japon bir takım arkadaşına sahip olmanın fayda sağlayacağına inanıyor.

Roberts, “Konforun performansa ve güvene yol açtığına gerçekten inanıyorum, bu nedenle İspanyolca, İngilizce, Japonca, Korece olsun, dilinizi konuşan birine sahip olmak, işleri daha rahat ve daha tanıdık hale getiriyor” dedi. “Bunun Shohei'ye daha çok yardımcı olacağına inanıyorum, gerçekten inanıyorum. Sadece Yoshinobu değil.”

Yamamoto'nun güçten ziyade esnekliği, vücut kontrolünü ve vücut farkındalığını vurgulayan ve burulma yoga tekniklerini, amuda kalkmayı ve cirit tipi bir aletin fırlatılmasını içeren alışılmışın dışında eğitim yöntemleri, yeni takım arkadaşları için bir hayranlık konusu oldu.

Aslında, Yamamoto ile hemen hemen aynı boyda olan 1,80 boyunda, 180 kiloluk Betts, bu hafta Yamamoto'nun kişisel antrenörü Yata Sensei ile çalışmaya ve Yamamoto'nun bazı rejimlerini uygulamaya başladı.

31 yaşındaki Betts, “Ne yaptığımı tam olarak bilmiyorum; sadece bir nevi yapıyorum ve kendimi iyi hissediyorum, o yüzden göreceğiz” dedi. “Her şey çok ilginç. Öğrenmek için asla çok yaşlı değilsin. Asla öğrenemeyecek kadar iyi değilsin.

“En değerli üç oyuncu ödülünü ve üç Cy Young ödülünü kazandı [in Japan]? Demek istediğim, o çok dünyalı, öyleyse neden en azından bu konuda açık fikirli olmayasınız? Dokuz yılım var [left on my contract]. Bu dokuz yılı elimden gelen en iyi şekilde geçireceğim.”

Geçen sezon 0,987 taban artı yavaşlama yüzdesi, 39 homers ve 107 RBI ile 0,307'ye ulaşan ve Ulusal Lig MVP oylamasında ikinci sırada yer alan Betts, Yamamoto'nun antrenman tekniklerini kullanarak daha fazla güç kazanmayı beklemiyor.

Ancak bu sezon sağ sahadan ikinci aşamaya geçerken biraz daha esnek olmasının faydası olabilir.

“Şu anda 460 metrelik hedef vuruşları yapmıyorum ve eğer egzersiz yapmaya başlarsam [differently]ne ekleyebilirim, iki ayak [of distance]?” Betts söyledi. “Önümüzdeki dokuz yıl boyunca veya ne kadar zamanım olursa olsun sağlıklı kalmak ve en iyi Mook olmak daha önemli.”

Kısa atlamalar

Sağ dizinden geçirdiği ameliyat nedeniyle geçen sezonun tamamını kaçıran stoper Gavin Lux'ın savunma mücadeleleri Çarşamba günü de devam etti; Lux, Freeman'ın atabildiği ilk kaleye iki atış yaparak iki hatayı önledi. Lux gösteri oyununda sahaya çıktığı ilk iki oyuncuda atış hataları yaptı. … Rahatlatıcı Joe Kelly skorsuz bir beşinci atış yaptı, bir vuruşa izin verdi, bir vuruş yaptı ve bir yürüdü, ancak Ryan Brasier dördüncü turda Eloy Jimenez'e iki sayılık bir homer'dan vazgeçti.