İlginç NLDS programı Dodgers’ın arenasına fayda sağlayabilir

Uzaylı

New member
Beş maçlık bir seride üç gün izin, zorlu altı aylık normal sezon boyunca takımların haftanın altı ve çoğunlukla da yedi günü oynadığı bir sporda biraz aşırı görünüyor.

Beyzbol bir ritim, tekrar ve – genellikle Ekim ayında – momentum oyunudur, ancak Cumartesi gecesi Dodgers ve Arizona Diamondbacks arasındaki Ulusal Lig Serisi açılışının galibi, Pazar günü daha büyük bir enerji elde edemeyecek çünkü seri daha da ileri gidiyor. karanlık.

Bu, teknik direktör Dave Roberts’ın sekiz yıllık görev süresinde ilk kez Dodgers’ın play-off serisinin ilk maçından sonra izinli olacağı anlamına geliyor. 2. maç Pazartesi gecesi Chavez Ravine’de oynanacak. Takımlar Salı günü izinli. Gerekirse 3. ve 4. maçlar Çarşamba ve Perşembe geceleri Phoenix’te oynanacak.

Eğer belirleyici bir 5. maç gerekliyse, bir başka boş günün ardından 14 Ekim’de Dodger Stadyumu’nda oynanacak.

Roberts ilginç program hakkında “Beğendim” dedi. “Aslında bu bizim için bir avantaj. Bu, adamlara dinlenme olanağı sağlar, fazladan bir gün dinlenmeyle tüm boğa güreşi adamlarınızı kullanabilirsiniz ve 1 ve 2 numaralı başlangıç oyuncularınızı bir seride iki kez kullanabilirsiniz. Bu yüzden bunun iyi olduğunu düşünüyorum.”

Eski Angels menajeri Mike Scioscia dalgalı Ekim programından nefret ediyordu. Angels’ın düzenli play-off katılımcıları olduğu eski günlerde, 2009’daki takımı 18 günde dokuz play-off maçı oynadı; Ekim ayı koşusu, Amerikan Ligi Şampiyonası Serisi’nde nihai şampiyon olan New York Yankees’e karşı altı maçlık bir mağlubiyetle sona erdi.

Bu esnemeye Anaheim’daki ALCS’nin 4. ve 5. Oyunları arasında tuhaf bir izin günü de dahildi. Zayıf rotasyonun ası olan Yankees’in solak oyuncusu CC Sabathia, serinin 1. ve 4. maçlarını kazanmıştı. New York’taki yağmur nedeniyle 5. Maç ve 6. Maçın bir gün ertelenmesinin ardından izinli bir gün olması nedeniyle Yankees, Sabathia’yı 7. Maçta düzenli dinlenmeyle üçüncü bir başlangıç için sıraya sokacaktı.

Melekler elendikten sonra Scioscia, “Beyzbolun gerçek testi, bunu her gün yapmanızdır; bunu tüm sezon boyunca yapıp sonra sezon sonrasında farklı şekilde yapamazsınız” dedi. “Bu saçmalık. Bunu daha açık söyleyebilir miyim?”

Bu haftanın NLDS programı, en az iki göze çarpan başlangıç atıcısı ve üç veya dört güçlü arka uç kurtarıcısı olan takımlara fayda sağlayacak gibi görünüyor ki bu aslında Arizona’nın lehine çalışabilir.

Cumartesi gecesi 2 numaralı başlangıç oyuncusu Merrill Kelly atış yaptıktan sonra, Milwaukee’de ilk tur serisinin ikinci maçını oynayan Zac Gallen Pazartesi gecesi başlayacak. Kelly ve Gallen daha sonra düzenli dinlenmeyle 4. ve 5. Oyunlara başlayabilir.

Arizona menajeri Torey Lovullo seriden önce şunları söyledi: “Bunun bizi gerçekten iyi bir konuma getirdiğini düşünüyoruz çünkü 1A ve 1B potansiyel olarak bu beş maçın dördüne başlayabilecek.”

“Bence [Major League Baseball] Okumak, tepki vermek ve programlara uyum sağlamak konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Kolej futboluyla uğraşmaları gerektiğini biliyorum [on Saturday] ve Pazar günü profesyonel futbol. O yüzden ne yaparlarsa yapsınlar, yanındayız.”

Genellikle rotasyon açısından zengin olan Dodgers, bu sezon sonrasına yamalı bir başlangıç kadrosuyla girdi. Omuz sakatlığı nedeniyle yaklaşık beş atışla sınırlı olan kıdemli solak Clayton Kershaw, 1. Maça başladı ve çaylak sağ elini kullanan Bobby Miller, 2. Maçta ilk play-off başlangıcını yapacak.

Bu sezon 44 gol atarak ligde en yüksek skoru elde eden tecrübeli sağ kanat oyuncusu Lance Lynn, 3. maça çıkacak. Kershaw geçtiğimiz ay altı gün dinlenmeye çekildi ve 4. maça hazır olmayabilir. Dodgers 4. maçta rahatlatıcı bir bayrak yarışıyla gidebilir. Miller 5. maç için düzenli dinlenmeyle geri dönebilir.

Ancak Dodgers’ın atış ekibinin gücü, ligde en iyi 2,28 ERA’ya sahip olan ve 20 Haziran’dan bu yana ligin en düşük 0,197 vuruş ortalamasını sağlayan derin ve çok yönlü bir arenadır. Üç boş günle, daha yakın Evan Phillips ve üst düzey kurulum adamları Ryan Brasier ve Brusdar Graterol üç, dört ve hatta beş maçta sahaya çıkacak.

Kershaw ve Miller’ın ötesinde bir satış konuşması planı olup olmadığı sorulduğunda Roberts, “Hayır” dedi. “Sanırım boş günlerde parçaları bir araya getireceğiz.”

Kafa karıştırıcı

Diamondbacks’in sağ kolu Kelly, 48-43’lük muhteşem bir kariyer rekoruna ve beş sezonda 3.29 ERA’ya sahip, ancak Cumartesi gecesi maçına Dodgers’a karşı 16 maçta 0-11’lik bir skorla ve 5.49 ERA ile girdi, buna 30 Ağustos’taki bombardıman da dahil. Chavez Ravine’e karşı 9-1’lik mağlubiyetin beş vuruşunda yedi koşu ve 12 vuruştan vazgeçti.

Kelly Cuma günü, “Bu benim için çözmesi gereken biraz gizemli, biraz bulmaca” dedi. “Beş yıl aradan sonra ilk Dodger galibiyetimi play-off’larda almak güzel olurdu. Bence bir tanesi için fazlasıyla geciktim.”

Dodgers’da neden onun numarası vardı?

Kelly, “Bence gerçekten iyi hazırlanıyorlar” dedi. “Diğer takımların yapmadığı birçok şeyi yapıyorlar. Oradaki analiz veya hazırlık departmanları ne olursa olsun, bence oyun planlama konusunda gerçekten iyi bir iş çıkarıyorlar ve 1’den 9’a kadar bir diziliş olarak bu oyun planına sadık kalarak iyi bir iş çıkarıyorlar.”

Dost ve düşman

Dodgers’ın yıldızı Mookie Betts, Cuma günü Lovullo’nun basın toplantısını bölerek Boston’daki eski bench antrenörüne hızlıca sarıldı ve “Beni bu maçta o büyüttü” dedi. Betts dışarı çıkarken Lovullo, “İyi şanslar… pek sayılmaz” dedi.

Red Sox’un 2013-16 takım koçu Lovullo, bu hareketi takdir etti.

Lovullo, “Bir öğretmen ve bir nevi akıl hocası olduğunuzda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan şey budur” dedi. “Genç bir atletiniz var, onun ikinci liglerde nasıl biri olduğunu biliyorsunuz, büyük lig seviyesine çıkıyor ve o seviyeye ya da büyüklüğe ulaştığınızda bunun nasıl olacağı konusunda saatlerce sohbet ediyorsunuz.

“Ve benim için onun performansını izliyorum ve bundan daha iyi bir şey yok. Keşke NL West’te olmasaydı ama demek istediğim, orada çok güzel bir insan var.”