İzle: Mookie Betts, Dodgers’ın galibiyeti sırasında iki homer’ı parçaladı

Uzaylı

New member
Mookie Betts, Cuma gecesi iç sahada art arda dördüncü başlangıcını yaptı, Dodgers menajeri Dave Roberts’ın söylediği bir hareket, ikinci kaleci Miguel Vargas’ın bir ay süren çöküşüyle, Betts’in “toprakta” oynarken sopasını turboşarj etme tutkusundan daha çok ilgisi olduğunu söyledi.

Ancak Betts’in saha içi başlangıçları ile yüksek üretimi arasındaki ilişkiyi görmezden gelmek imkansız hale geliyor, özellikle de lider adam bir çift tekli home run ve iki sayılık bir duble yaparak Dodger Stadyumu’nda 52.214 kişilik kapalı gişe kalabalığının önünde Dodgers’ı Angels’a karşı 11-4 galibiyete götürdükten sonra.

Tony Gonsolin, 6 2/3 vuruşta dört koşu ve yedi vuruştan vazgeçti ve beş sayı atarak 3,86 ERA ile 5-3’e yükseldi ve Dodgers’a Gonsolin ve Clayton Kershaw’ın yaptığı 13-14 Haziran’dan bu yana ilk kez arka arkaya altı vuruş veya daha fazla başlangıç yapmak için Julio Urías (altı isteka, iki koşu, üç vuruş Perşembe) ile takım oldu.

Dodgers (50-38) beş maçta dördüncü kez kazanırken ve Angels karşısında galibiyet serisini 2021’e uzanan dokuz maça çıkarırken, Freddie Freeman ilk vuruşta tek başına bir homer vurdu, JD Martinez ikincide tek başına bir şut ve üçüncüde bir RBI ikiye katladı ve Will Smith dört sayılık bir sekizinci vuruşu iki sayılık bir homer ile tamamladı.

Dodgers’ın atanmış smaçörü JD Martinez, Cuma günü Dodger Stadyumu’nda Angels’ın başlangıç atıcısı Griffin Canning’i izlerken, ikinci vuruşta evden kaçışını izliyor.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Melekler (45-45), dokuz maçta sekizinci kez mağlup oldu ve 30-30 oldukları 3 Haziran’dan bu yana ilk kez .500’e düşürdü.

Betts, üçüncü vuruşta Angels’ın ilk oyuncusu Griffin Canning ile ilk homer’ını ve beşinci vuruşta ikinci yardımcısı Tyler Anderson’ı vurarak ona bu sezon 25 homers ve 27 kariyer multihomer maçı verdi.

Bu sezon Dodgers’a karşı üst üste 23 vuruş için dışarıda kalan Melekler, dokuz vuruşçuyu da emekliye ayırmak için yalnızca 25 sahaya ihtiyaç duyduğu ilk üç vuruşta esen Gonsolin’den üç turluk dördüncü bir vuruşla nihayet sıyrıldı.

Ancak Betts, kısa sol saha duvarının tepesinden bir homer sıraladı ve beşinci turda farkı 5-3’e çıkarmak için arenaya saptı ve James Outman’ın iki sayılık bir single’ını ve sola iki turluk bir çiftle Miguel Rojas’a yürüyerek altıncı turda 7-3 yaptı.

Betts, Salı gecesi All-Star Maçına dış sahada başlayacak, ancak şu anda 0,331 ortalama (118’e 39) ve 1,072 taban artı yavaşlama yüzdesine sahip.

Roberts, “İyi bir eğilim görmeye başladığımızı düşünüyorum,” dedi. “Mookie’nin çamurda olmayı sevdiğini biliyorum. Onu daha taze tutar. Onu işin içinde tutar. Bence bu onu daha dinamik tutuyor. Ve bu kesinlikle bazı şeylerin kilidini açabilir.”

Bu sezon .960 OPS ve 61 RBI ile .277 vuran Betts o kadar emin değil.

“Şey… Bilmiyorum,” dedi. “Kazandım demek [American League] MVP’de [2018] doğru alanda, bu yüzden benim argümanım bu. Biliyorsun, nerede oynadığımın pek bir önemi yok. bu [batter’s] kutu kutudur ve savunma savunmadır. İkisi ayrı şeyler ve ben onları öyle tutuyorum.”

Betts sahada daha enerjik olsun ya da olmasın, üç farklı pozisyonu son derece yüksek bir seviyede oynayabilme yeteneği, Roberts’a kadro kartını doldururken birçok seçenek ve esneklik sağlıyor.

“Bence tek kompozisyon [Angels two-way star Shohei] Ohtani ve yaptığı şey kıyaslanamaz,” dedi Roberts. “Ama benzersiz, üst düzeyde bir şey yapan birinden bahsediyorsanız, bu çok nadirdir.

“Onu stoperde, ikinci aşamada oyuna sokabilirsiniz ve hücum tarafında süperstar bir yapım var, bu yüzden Mookie’nin ondan istediğimiz her şeyi yapma konusundaki istekliliği, şevki oldukça inanılmaz.”

Bu arada Vargas, 9 Haziran’dan bu yana 21 maçta .375 OPS, üç ekstra taban vuruşu ve dört RBis ile .082 (61’e beş) vuruş yapıyor;

Roberts maçtan önce “Bence her şey masada olmalı, gerçekten yapıyorum” dedi.

“Burada bir parça kazanma var ve ayrıca aklını olması gereken yere koymanın bir parçası var, çünkü şu anda açıkça baskı yapıyor. Hiç böyle mücadele etmemişti.

“Galibiyetler her zaman önemlidir ve öyle bir an gelir ki bir beyzbol maçını kazanmak için elimizdeki en iyi seçenekleri tüketmek zorunda kalırız. Bu yüzden, Mookie’nin toprakta olması, Miguel Vargas için eşleşmeler seçme seçeneğine sahip olmanın akıllıca olduğunu düşünüyorum.

Dodgers, Vargas’ı düşürürse, Oklahoma City’de 52 maçta 1.023 OPS, 10 homers ve 47 RBI ile .320’lik vuruş yapan Michael Busch’u hatırlayabilirler. Ve tabii ki Betts iç sahada daha fazla oyun oynardı.

Roberts, Vargas için “Savunmanın daha iyi hale geldiğine ve birinci lig seviyesinde olmanın deneyiminin yardımcı olduğuna inanıyorum” dedi. “Ama aynı zamanda bazı darbeler aldığınızı hissetmeniz ve özgüveninizin artmasını sağlamanız da yardımcı oluyor.

“Sanırım [he adds to the team], ancak bunun zararlı olabileceğine hangi noktada karar veriyorsunuz? Cevabı şu anda bilmiyorum ama sohbet etmek onun yararına ve sağlıklı.”