James Outman, Dodgers’ın açılış günü kadrosunda yer aldı

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

James Outman, bahar boyunca almayı umduğu haberlere ağlayacağını ya da başka bir duygusal tepki vereceğini düşündü.

Ancak Perşembe sabahı nihayet Dodgers’ın açılış günü takımına girdiği ve kamptaki göze çarpan performansının ardından kulübün son pozisyondaki oyuncu kadrosunu doldurduğu söylendiğinde, çaylak dış saha oyuncusu bunun yerine menajer Dave Roberts’ın ofisinde neredeyse şaşkınlık içinde oturdu.

Başarının ciddiyetinin çökmesine izin vermek için bir ana ihtiyacı vardı.

Outman saatler sonra, Roberts’ın kararı kamuya açıkladıktan kısa bir süre sonra gazetecilere yaptığı konuşmada, “Ben de ‘Vay canına’ gibiydim,” dedi. “Oldukça gerçeküstüydü. Bir tür rüya gibi hissettim, ‘Bu gerçekten birdenbire mi oldu?’ ”

Gerçekten de öyleydi, Outman aniden kalabalıklaşan bir dış sahada beklenmedik bir açılış günü noktası talep etti.

25 yaşındaki aday, geçen sezon kısa bir MLB çıkışında etkilemiş ve bu baharda iki home run ile .268 (41’e 11) vuruyor olsa da, takımı kurma yolu kolay değildi.

Kampa girerken, Dodgers’ın 13 pozisyondaki oyuncu yerleri belirlenmiş görünüyordu – ta ki Gavin Lux’in sezon sonu diz sakatlığı bir açılış yaratana kadar.

Bundan sonra bile, Outman bir kilit değildi ve Dodgers, eski yedinci tur draft seçiminin üçlü A’da her gün daha fazla yarasaya ihtiyaç duyup duymadığına veya ana lig sahnesinde yarı zamanlı bir takım rolünü doldurmaya hazır olup olmadığına karar verdi.

Outman, kadro spekülasyonu hakkında “Elimden geldiğince görmezden gelmek için elimden gelenin en iyisini yapıyordum,” dedi. “Zorlayıcıydı.”

Sonunda, Outman’ın yay iyileştirmeleri, Dodgers’a başka seçenek bırakmadı. Roberts ve ön büro, dış saha pozisyonlarının üçünü de oynayabilmedeki çok yönlülüğü ve geçen sezon minörlerde 31 home run yapmasına yardımcı olan güçlü bir solak vuruş arasında, Roberts ve ön büro onu açılış günü takımına yerleştirmeyi haklı çıkaracak kadar yeterli gördü.

James Outman, Dodgers’ın 2 Mart’ta Phoenix’te Arizona Diamondbacks’e karşı bahar antrenman maçında üçüncü oldu.

(Ross D. Franklin / Associated Press)

Roberts, “İyi bir şekilde oynayacak,” dedi. “O, organizasyonumuzdaki en iyi 13 oyuncudan biri, genç. [or] eskimiş. Yeteneği ve performansı bence kolay bir karar verdi.”

Outman işin içindeyken, Dodgers’ın 26 kişilik kadrosunun pozisyon oyuncu tarafı belirlendi.

Plakanın arkasında Will Smith ve Austin Barnes olacak; saha içinde Freddie Freeman, Miguel Vargas, Miguel Rojas ve Max Muncy; Belirlenen vurucuda JD Martinez; Mookie Betts, Chris Taylor, David Peralta, Trayce Thompson ve Jason Heyward, dış sahada Outman ile zaman ayırıyor.

Bu dış saha ağırlıklı denge nedeniyle, Taylor ve Betts sırasıyla stoper ve ikinci aşamada yedek olarak görev yapacak. Bu, takım hala tam olarak nasıl dağıtılacağına karar verse bile, dış saha karışımının diğer dört üyesi için dolaşacak fazladan oyun süresi bırakmalıdır.

“Bir sonraki aşama,” dedi Roberts, “nasıl mantıklı olduğunu bölmeye çalışıyor.”

Outman’ın rolü ne olursa olsun, potansiyel müşteri bu baharda kesinti yaptığı için minnettar olduğunu söyledi.

2018’de Sacramento Eyaletinden seçilen eski lise futbol yıldızı, son sezonlarda sadece Dodgers’ın büyük lig radarına girmek için kapsamlı bir salıncak değişikliği geçirerek, küçük liglerde yarım on yıl geçirdi.

Geçen yılki ilk görüşmesi de olumlu bir izlenim bıraktı. İlk MLB vuruşunda homurdandı. Toplamda 13’te altıya çıktı. Ve son ikisinin her birinde üç vuruşluk başarısızlıklar da dahil olmak üzere dört maçın ardından gönderilmiş olmasına rağmen, Outman tekrar büyük kadroya geri dönebileceğinden emin olarak küçüklere döndü.

Outman, “Ulaşılabilir olduğunu öğrendim, yapabileceğim bir şey” dedi. “Oraya vardığımda bana biraz güven artışı sağladı. Biraz tadı var.

Bu yıl, bu arzu hemen yerine getirilecek – Outman yalnızca ana dallarda uzun süre kalarak ilk fırsatını değil, aynı zamanda potansiyel olarak oraya kalıcı olarak ait olduğunu kanıtlama şansını da elde edecek.

“Bence herkesin kendi küçük yolculuğu var,” dedi. “Benim için bu nihai hedef değil. Bu sadece yol boyunca başka bir adım. Ve heyecanlıyım.”