James Paxton tekrar teslimat yapabilir mi? Dodgers buna güveniyor

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Kontrol motoru ışığı yanıyordu ve benzin göstergesi neredeyse boşalmak üzereydi ama James Paxton'ın geçen yaz Temmuz ayı ağustos ayına dönerken bu uyarı işaretlerini görmezden gelmekten başka seçeneği yoktu.

Boston Red Sox, Paxton'u son takas tarihi olan 1 Ağustos'un ötesinde tutmayı seçtiğinde, Amerikan Ligi'ndeki joker puanın 2½ maç gerisindeydi ve 56-50'ydi; bu karar hem takım hem de 35 yıllık takım için çökmüştü. önümüzdeki beş hafta boyunca eski solak oyuncu.

Paxton, 2021'de Tommy John ameliyatından bu yana ilk tam sezonunda bitiş çizgisine ulaşamadı.

Paxton, ilk 13 başlangıcında 3.34 ERA ile 6-2 kazandıktan sonra, Haziran ayındaki baskın maçta 1.74 ERA ile 3-0 kazanarak Ayın AL atıcısı ödülünü kazandı ve Paxton 7.62 ile 1-3 kazandı. ERA, 4 Ağustos'tan 1 Eylül'e kadar altı maça çıktı ve sağ dizindeki iltihaplanma nedeniyle sezonun son ayında forma giyemedi.

Red Sox da benzer bir şekilde çöktü, sezonun son iki ayında 22-34'lük skorla 78-84'lük skor elde etti ve 11 maç play-off çekişmesinin dışında kaldı.

“Sunumu sunuşumdan bu yana yaklaşık 2,5 yıl geçti [meaningful] Ocak ayı sonlarında Dodgers'la bir yıllık, 7 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan Paxton, “Büyük liglerde atışlar sırasında vücudumun biraz yandığı bir noktaya ulaştığımı hissettim” dedi. “Tankta fazla bir şeyim kalmamıştı.”

Dodgers, Vancouver bölgesi yerlisi olan ve “Büyük Akçaağaç” lakaplı 1,80 boyundaki, 212 kiloluk Paxton'un, yeniden oluşturulan rotasyonun arkasında istikrar ve deneyimli bir varlık sağlamak için tankta yeterli miktarda kaldığını düşünüyor. Dünya Serisini koşacak kadar güçlü ve derin görünüyor.

Atış koçu yardımcısı Connor McGuiness, “Artış çok büyük” dedi. “Sanırım biraz sakatlık geçmişi olduğu bir sır değil… ama dışarıdayken, sağlıklıyken ve işini yaparken, yani beyzboldaki en iyi şeylerden bazılarına sahip, özellikle de hızlı topunu 96'ya çıkarırken. -Saatte 97 mil.”

Paxton, 2023'ün ilk altı haftasını sağ diz arkası kirişindeki gerginlik nedeniyle, son ayı ise diz sorunu nedeniyle kaçırdı; bu sakatlıklar, Dodgers'ın kontratının garantili tutarını başlangıçta kararlaştırılan 11 milyon dolardan 4 milyon dolarla 7 milyon dolara düşürmesine neden oldu. 18 başlama yaparsa teşviklerde.

Ancak bu sakatlıklar arasındaki zamanın çoğunda Paxton, formunu ve hızlı topunu yeniden kazanmış gibi göründü ve bu, sakatlıksız son sezonu olan 2019'da New York Yankees formasıyla 29 başlangıçta 3,82 ERA ile 15-6'lık skora ulaşmasına yardımcı oldu.

Çoğunlukla ortalama 95,2 mil/saat hıza, 81 mil/saat viraja ve 86 mil/saat hıza ulaşan dört gemiciye dayanan Paxton, Haziran ve Temmuz aylarında dokuz başlangıçta 3,00 ERA ile 5-1 kazandı, 53 sayı attı ve 51 isteka 13 yürüdü. vuruşlar ve 0,203 ortalama ve 0,589 taban artı yavaşlama yüzdesi elde edildi.

Ancak sonraki altı başlangıcında Paxton, 0,336 ortalama ve 1,065 OPS elde etti, yalnızca 21 sayı attı ve 26 istekada 13 yürüdü. İlk 13 başlangıcındaki 70 istekada dokuz homers'tan vazgeçtikten sonra, bu esnada dokuz homers için etiketlendi.

Dodgers atıcısı James Paxton, 9 Şubat'taki bahar antrenmanının ilk gününde atış yapıyor.

(Carolyn Kaster / Associated Press)

Paxton, son altı başlangıcından ikisinde ortalama 93,9 mil/saat ve 93,8 mil/saat hıza düşen hızlı topunda biraz güç kaybetti ve kırılma atışları biraz kaybetti.

Paxton, “Eşyalarımdaki hayat orada değildi” dedi. “Hala sert atışlar yapabiliyordum ama hiçbir şeyi bitiremedim. Top adeta ölü gibi geliyordu. Ve ne kadar sert fırlattığınızın bir önemi yok, eğer ölü geliyorsa, orada onlar için bir tişörtün üzerinde duruyor. Orada kendimi biraz çıplak hissettim. Olabildiğince sert bir şekilde öğütüyordum ve bir türlü gelmiyordu.”

Sezon sonu zorlu dönemindeki bir diğer olası sorun da Paxton'ın son üç startını dört günlük normal dinlenmeyle yapmasıydı. Paxton geçen sezon dört gün dinlenmeyle dört başlangıçta 9.39 ERA ile 0-2 kazandı ve beş gün veya daha fazla dinlenmeyle 15 başlangıçta 3.57 ERA ile 7-3 oldu.

Paxton, “Sezon başında çok fazla dinlendim ve daha sonra daha kısa bir tasma kullanmaya başladık” dedi. “Bir ameliyattan çıkmış ve bu kadar çok izinli olduğum için buna şartlanmış değildim. Eğer gitmeye başlarsan [every five days] Vücudunuz buna alışır, halbuki her zaman altıya giderseniz vücudunuz buna alışır. Biz alışkanlık yaratıklarıyız.”

Dodgers, Paxton'ı bu şekilde zorlamayacaktır. Japonya'da haftada bir kez programdan geçiş yapan Yoshinobu Yamamoto ve 2021'de Tommy John ameliyatı geçiren ve sekiz sezonunun hiçbirinde 120'den fazla atış yapmayan Tyler Glasnow'un yüksek profilli eklemeleriyle , yeni başlayanlar için ekstra dinlenme alanı oluşturmayı planlıyorlar.

McGuiness, Paxton hakkında “Fazladan bir gün aldığında bu ona gerçekten yardımcı oluyor gibi görünüyor” dedi. “[The Red Sox] onu oraya götürmek zorunda kaldım. Bir flama yarışı içindeydiler ve o, takıma yardım etmek isteyen tipte bir adamdı, bu yüzden hayır demeyecekti.

“Ancak imza attığımız bazı oyuncular göz önüne alındığında, altı kişilik bir rotasyonu yürütme lüksümüz var. Altı kişilik bir oyuncuyla sahaya çıkmak isteyen bu kalibrede bir adam bulmak için [rotation]daha iyi bir uyum isteyemezsiniz.”

Dodgers, Paxton'ın 2019 sezonunun videosunu inceledikten sonra, Paxton'ın saha karışımını da değiştirmeyi, kesicisini bir süpürücüden daha sert fırlatılan ve yatay ve dikey olarak kabaca eşit parçalara sahip bir “kurşun” kaydırıcıyla değiştirmeyi planlıyor.

McGuiness, “Bu güzel bir adım çünkü plakanın her iki tarafında da inanılmaz derecede iyi çalışıyor ve bir süpürücüden daha nötr bir adım” dedi. “Topu sağ elini kullanan bir smaçörün vuruşunun altında ve sol elini kullanan bir smaçörün vuruşunun altında ve aşağıda ve uzakta tutmasına yardımcı oluyor.”

Paxton ilk sergisine Perşembe gecesi Cincinnati Reds'e karşı çıktı, ilk vuruşta iki vuruş ve bir koşudan vazgeçip yan taraftan şut attı – Christian Encarnacion-Strand ve Mike Ford hızlı toplarla ve Stuart Fairchild 83 mil/saatlik bir virajla — saniyede.

“Geçen yıl hızlı topla hızımı bulabildiğimi hissettim ve bu benim için önemliydi, ancak bu yıl kırıcı şeyleri daha fazla kullanmayı sabırsızlıkla bekliyorum – topla daha iyi bir noktada olduğumu hissediyorum. öyle,” dedi Paxton. “Ve bu yıl daha fazla atış yapmaya hazır olacağım. Vücudum gerçekten iyi hissettiriyor, o yüzden gitmeye hazırım.”