Jason Heyward, Dodgers'ın Reds'i yenmesiyle geri döndüğü için minnettar

Uzaylı

New member
Jason Heyward'ın Dodgers'a son kez forma giymesinin üzerinden 48 gün geçmişti, deneyimli dış saha oyuncusunun büyük lig maçındaki adrenalini hissetmesinin, büyük bir kalabalığın uğultusunu duymasının ve saatte 97 mil hızla gelen hızlı topun hücumunu hissetmesinin üzerinden 48 gün geçmişti. o. Sanki 48 gün süren bir işkence gibiydi.

Bel sakatlığı nedeniyle neredeyse yedi hafta kaçırdıktan sonra Cuma günü aktif hale getirilen Heyward, “Maçları kaçırmaktan nefret ediyorum, oyuncularla orada olamamaktan nefret ediyorum, yolculuğa çıkmamaktan nefret ediyorum, televizyonda maç izlemekten nefret ediyorum” dedi. .

“Bu ortamın bir parçası olmayı özledim. Aklı başında kalmak, grup mesajında kalmak için elimden geleni yaptım [chain] Oyunlar biter bitmez ve biz kazanır kazanmaz deli gibi oldum ama ben sadece orada tekrar oynamak istedim.”

Cuma gecesi kısa mesaja gerek yoktu. Heyward, Dodgers için işlerin en yoğun olduğu döneme geri döndü; sekizinci atışta iki sayılık sayıyı ezip Cincinnati'ye karşı alınan 7-3'lük galibiyette son rötuşları yaptıktan sonra takım arkadaşlarından ayçiçeği tohumu yağmuru aldı ve beşlik çaktı. Kırmızılar Cuma gecesi Dodger Stadyumu'nda 46.832 kişilik bir kalabalığın önünde.

Dodgers'ın sümüklü oyuncusu Shohei Ohtani (17), Cuma günü Dodger Stadyumu'ndaki üçüncü vuruşta Cincinnati Reds'e karşı iki sayılık bir homer vuruşu yaptıktan sonra kısa stoper Mookie Betts (50) ve birinci kaleci Freddie Freeman (5) tarafından karşılandı.

(Gina Ferazzi/Haberler)

Yönetici Dave Roberts, “Geri dönüş yolunun onun için zor olduğunu, katılamadığını düşünüyorum” dedi. “O tam bir takım adamı ve tamamen takım arkadaşlarına bağlı. Moralini yüksek tutmak için elinden geleni yapıyordu ama oynamamak için çok sabırsızlanıyordu.”

Heyward, Cuma gecesi derinlere inen üç Dodgers'dan biriydi ve ilk vuruşta kariyerinin 51. önde gelen golünü atan Mookie Betts'e (beyzbolun tüm zamanlar listesinde beşinci sırada yer alıyor) sol sahaya ve Shohei Ohtani'ye katıldı. karşı sahadan sola doğru iki sayılık bir şut – sezonun 13'üncüsü – üçüncüde 3-0 öne geçti.

Ohtani Cuma sabahının bir kısmını Los Angeles Belediye Binası'nda geçirdi, Belediye Meclisi iki yönlü yıldıza 17 Mayıs'ı “Shohei Ohtani Günü” olarak ilan eden bir kararı sundu. 700 milyon dolarlık anlaşma, Dodgers'la oynanıyor.

“Bobblehead gününde eve dönmedi [Thursday night], yani önemli bir Ohtani gününde eve dönecekti,” diye şaka yaptı Roberts. “Shohei Ohtani gününde sayıya ulaşacağız. Bu dizlere kadar inen bir toptu. Diğer tarafa vurmak, gerçekten iyi bir şekilde döndürmek… büyük bir başarıydı. Ne yaptığını hayretle izliyoruz.”

Bu sezon ilk beş maçında 25 ⅔ vuruşta yürüyüş (22) vuruştan (15) daha fazla olan James Paxton, Dodgers'ı galibiyet için konumlandırmak için altı atış ve sıfır yürüyüşten oluşan ikinci üst üste başlangıcını yaptı. Tecrübeli solak oyuncu kazandığı üç koşudan ve yedi vuruştan vazgeçti ve 92 atışta kararsız kaldığı maçta iki sayı attı.

Roberts, Paxton hakkında şunları söyledi: “Her oyuncu rekabet ettiğini söyleyecektir ama bu adam bir nevi başarıya ulaşmayı arzuluyor.” “Atış sayımını düşük tutan iki yer topu ikili oyunu vardı. … En iyi şeyleri olmasa bile oyunların derinliklerine iniyor ve oyun alanımızla ilgileniyor”

Paxton, yedinci vuruşta skor 3-3 berabereyken önde gelen tekliyi bıraktıktan sonra ayrıldı; bu, Dodgers'ın yedinci ve sekizinci vuruşların her birinde iki koşuyla kırdığı bir çıkmazdı.

Kiké Hernández, orta sahadan tek bir kurtarıcı Fernando Cruz ile yedinci turun sonunda önde gitti. Betts vuruşu yaptı ve Ohtani, ikinci kaleci Jeimer Candelario'ya karşı cezalı duruma düştü ve o da ikinciliği elde etti.

Kırmızıların stoper Elly De La Cruz'un hızlı Ohtani'yi ikiye katlama şansı yoktu ama yine de ilk kaleye doğru bir atış yaptı. Kötü bir karar. Hatalı atış, birinci kale sığınağının yanındaki kameraya doğru yöneldi ve Ohtani'nin ikinci sırayı almasına izin verdi.

Reds, Freddie Freeman'ı bilinçli olarak Will Smith'e doğru yürümeyi tercih etti; Will Smith, RBI teklisi ve 4-3 öne geçmek için orta sahaya ilk atışta hızlı top attı. Freeman vuruşta birinci sıradan üçüncü sıraya yükseldi ve çılgın bir sahada gol atarak 5-3 öne geçti.

Roberts, Cincinnati'nin Freeman'ı temizlik sorumlusu Smith'le yüzleşmeye götürme kararı hakkında “Burası açık bir üs, yani bir nevi zehrini seçiyorsun” dedi. “Ama bana göre, eğer Will'e teklif yapacaksan, şansımızı her zaman deneyebilirim.”

Andy Pages, sekizinci turda Reds'e yaklaşan Alex Díaz'a bire bir tekli vuruş yaptı ve Heyward, sağ sahadaki faul direğinin hemen içinde iki sayılık bir homer ile onu takip ederek 7-3 öne geçti.

15. büyük lig sezonunda olan Heyward, “Böyle bir vuruşa sahip olmak çok büyük, üstelik bu da üzerimizdeki baskıyı uzak tutuyor” dedi. “Andy'nin önümde yaptığı harika bir vuruştu ve faul yapmamak için kaydırıcıyı adil tutmak güzeldi. Tekrar orada, oyunda olmak harika. Bunu asla hafife almam.

Michael Grove, Blake Treinen ve Daniel Hudson, iki maçlık mağlubiyet serisini sonlandıran Dodgers adına skorsuz rahatlama atışları yaptı.

Paxton, dördüncü vuruşta Spencer Steer'in RBI sahasından çıkmasını, beşinci vuruşta Stuart Fairchild'in tek başına vuruşunu ve altıncı vuruşta Tyler Stephenson'ın skor eşitleyen tek başına vuruşunu bıraktı.

Neredeyse yalnızca 93 mil/saatlik hızlı topuna ve 81 mil/saatlik eklem eğrisine güvenen Paxton, “Ben sadece vuruş bölgesine saldırmaya çalışıyordum” dedi. “Bu gece en iyi şeyleri yaptığımı düşünmüyordum ama savaştık ve mecbur kaldığımızda atışlar yaptık ve onlar da topu adamlara oyuna sokuyorlardı.”

Yapışkan durum

Roberts, Perşembe gecesi maçın hakemi olan ekip şefi Bill Miller, diğer üç hakemi Dodgers atıcısı Tyler Glasnow'un sağ elini kullanan oyuncu tümseğin üzerinden çıkarken atış yapan elinde yapışkan maddeler olup olmadığını kontrol etmesi için çağırdığında “biraz sinirlendiğini” söyledi. Kırmızılara karşı 7-2'lik yenilginin ikinci vuruşundan sonra.

Glasnow'un başparmağında koyu bir nokta ve avucunda biraz renk değişikliği vardı, ancak hakemler herhangi bir yasa dışı madde tespit etmedi.

Roberts, “Kuralın amacı yapışkan maddeleri önlemektir, yani eliniz yapışkan değilse o zaman bir sorun göremiyorum” dedi. “Eğer sadece renk değişikliğiyle ilgili bir sorun varsa ve yapışkan değilse o zaman bir sorun var demektir [with such extreme checks]çünkü olması gereken bu değil. Yapışkan şeylerden korunmaya çalışıyoruz.”

Dodgers atıcısı Tyler Glasnow, Cincinnati Reds'e karşı tümseğin içinden topu gönderiyor

Dodgers atıcısı Tyler Glasnow, Perşembe günü Dodger Stadyumu'nda Cincinnati Reds'e karşı tümseğin içinden topu atıyor.

(Gina Ferazzi/Haberler)

Glasnow, bir boğa güreşi antrenmanında veya bir oyunda tümseğin üzerinden her atışında elinin renginin bozulduğunu, çünkü reçineyi toprağa sürülmüş bir beyzbol topuyla karıştırdığını söyledi. Ama yapışkan eşya kontrolünden Roberts kadar rahatsız değildi.

“[Miller] geldi ve 'Hey, diğer hakemlerin de kontrol etmesi lazım' dedi ve ben de 'Sorun değil, sorun ne?' dedim. ” Glasnow Cuma günü söyledi. “'Sadece siyah' diyor. Ben de 'Yapışkan mı?' diye düşündüm. Ve o da 'Hayır, yapışkan değil' diyor. Ve daha sonra [the other umpires] Gelip kontrol ettim ve sorun olmadığını, sadece siyah olduğunu söylediler.”

Miller destek istediğinde Glasnow gerginleşti mi?

Glasnow, “Hayır, çünkü elimde yapışkan bir şey olmadığını biliyorum” dedi. “Bence beyzbolda reçine kullanan herhangi bir atıcıya bakarsanız veya yakınlaştırırsanız, elinizde bir şekilde beyzbolun mürekkebi ve beyzbolun pisliği olacaktır. Bu yüzden kesinlikle endişelenmiyordum. Hiçbir madde yoktu. Sadece siyahtı.”