JD Martinez, Dodgers’ın Tigers’ı yenmesinde iki home run yaptı

Uzaylı

New member
Eduardo Rodriguez, Pazartesi gecesi Ulusal Lig Batı şampiyonu Dodgers için Chavez Ravine’deki tümseği ele geçirebilirdi; bu, Ekim başında NL Division Serisinde olası bir 1. Maç başlangıcı için bir ayarlama olurdu.

Bunun yerine, Ağustos başında Dodgers’la takası iptal ettiği için Rodriguez, American League Central’da Minnesota’nın sekiz maç gerisinde ve wild-card yarışında 11½ maç geride olan Detroit Tigers ile başladı.

Dodgers, Rodriguez’e neler kaçırdığının tadına baktı; eski Boston Red Sox takım arkadaşı ve neredeyse Dodgers’dan takım arkadaşı olan JD Martinez, ikinci vuruşta tek başına bir homer’ı ezdi ve 30 yıllık devrenin üçüncüsünde üç sayılık bir homer’ı vurdu. eski solak oyuncu, Dodgers’ı 37.239 kişilik bir seyirci önünde 8-3 galibiyete doğru itti.

Miguel Rojas yedinci turda tek başına bir gol atarken, Martinez yedinci turda beş RBI oyununu iki çıkışlı bir RBI tekliyle sonlandırırken, Dodgers (92-57) Atlanta Braves’in 3½ maç gerisinde gelerek sezonun en iyi rekorunu elde etti. NL.

Dodgers takas son gününde Rodriguez’i ikna etmeye çalışırken mesajlarına cevap vermeyen bir oyuncuya karşı iki kez hedef alması sorulduğunda Martinez sırıtarak “Yorum yok” dedi.

Rodriguez’in küçümsemesi Dodgers’a ekstra motivasyon sağladı mı? Akıllarının bir köşesinde miydi?

“Hayır,” dedi Martinez. “Biliyorsunuz, herkes kendi kararlarını verir, herkesin kendi tercihleri vardır, bunu neden yaptığı. Bana mesaj attı [afterward] ve özür diledi. Bu bir aile kararıydı. Anlıyorum dostum, yapması gerekeni yapması gerekiyor. Onu burada istedik ama olan bu. … O iyi bir adam, ona karşı kırgın hislerim yok.”

Dodgers’ın sağ elini kullanan Lance Lynn, beş vuruşta üç koşu ve altı vuruştan vazgeçti, altı sayı attı ve iki yürüdü, 5.92 ERA ile 12-11’e yükseldi ve 93 mil/saatlik canlı bir hızlı topun üzerine yoğun bir şekilde yaslanarak aralarında 14 sallanan vuruş yaptı. 93 sahası.

Dodgers’ın başlangıç atıcısı Lance Lynn, Pazartesi günü ilk vuruşta atış yapıyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

Lynn, Miguel Cabrera ve Kerry Carpenter’a iki sayılık tekli ve beşinci turda Jake Rogers’ın sol sahaya üç sayılık homer yapmasına izin vererek üç vuruşluk bir oyun dışı bırakma üzerinde çalışıyordu ve Detroit’in açığını 5-3’e düşürdü. Bu, Lynn’in izin verdiği lig lideri 42. homer’dı ve onu bir sezonda izin verilen en fazla homers arasında dokuzuncu olarak eşitledi.

Yönetici Dave Roberts Lynn hakkında “Bunun iyi bir gezi olduğunu düşündüm” dedi. “Vurucu topa vuran oyuncuyla ilgili bazı komuta sorunları göz önüne alındığında, iki yürüyüş gerçekten iyi olabilirdi. Ama gerçekten değer verdiğimiz şeyleri düşünürseniz, bu gece pek çok boş hamle vardı. Çok daha fazla grev var.

Dodgers altıncı turda bir koşu için toplandı; Max Muncy iki dışarıda kaldı, Chris Taylor saha içi tekliye uzandı ve Kiké Hernández RBI teklisini sağa doğru sıralayarak 6-3 öne geçti. Rojas beşinci golünü sola doğru sıralayarak yedinciye önde girdi ve skoru 7-3 yaptı.

Freddie Freeman bir dışarıda kaldı, ikinciliği çaldı (sezonun kariyerinin en yüksek 20.’si) ve sezonda 28 homers’ı olan Martinez, RBI teklisiyle merkeze 8-3 öne geçti.

Freeman, “Bu, kariyerimde yapacağımı asla düşünmediğim bir şeydi” dedi. “Birinci kaleciler genellikle hız canavarları değildir ve Freeman’ların çok hızlı olduğu bilinmez; mesela babam az önce bana ‘Yeterince hızlı’ diye mesaj attı. Ama doğru durumları ve buna benzer şeyleri seçmeye çalışıyorum. Bu oyunda 90 feet’e çok değer veriyorum. Sonuç olarak, JD başka bir sigorta çalışması için yine ikili bir darbe aldı.”

Dört vuruş daha yapan Freeman, beyzbol tarihinde bir sezonda en az 200 vuruş, 20 homers ve 20 çalıntı üs biriktiren ilk kaleci olacak. Grady Sizemore (2006), Alfonso Soriano (2002) ve Chuck Klein’dan (1932) sonra bir sezonda en az 25 homers, 50 double ve 20 çalıntı üssü olan dördüncü oyuncudur. Ayrıca 124 koşuyla takıma liderlik ediyor.

Roberts, Freeman’ın 20-20 kulübüne katılmasıyla ilgili olarak “Dostum, bu muhteşem bir sezonun ünlem işareti” dedi. “Peki ilk kalecinin 200 vuruşa ulaşması mümkün mü? Bu hiçbir zaman yapılmadı. Onun için bu dönüm noktasına ulaşmak oldukça özel olacak.”

Dodgers’ın kurtarıcıları Alex Vesia, Caleb Ferguson, Shelby Miller ve Joe Kelly bir araya gelerek dörtte yedi vuruşsuz vuruş yaptı.

Rodriguez, üç vuruşta beş koşu ve beş vuruştan vazgeçti, birini attı ve bir yürüdü, ardından dördüncü turda sırtındaki belirgin sakatlık nedeniyle oyundan çıktı.

Dodgers, Rodriguez’i almak için 31 Temmuz’da, yani 1 Ağustos’taki son takas tarihinden önceki gece, sakatlıklarla dolu rotasyonlarını o sırada 2.95 ERA’ya sahip olan ve bir Dünya Serisi kazanan bir ön saf oyuncusuyla güçlendirdiklerini düşünerek bir anlaşma yapmayı kabul etti. 2018’de Red Sox.

Eduardo Rodriguez Tigers adına sahaya çıkıyor.

Detroit Tigers’ın başlangıç atıcısı Eduardo Rodriguez, Pazartesi günü Dodger Stadyumu’ndaki ikinci vuruşta atış yapıyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

Ancak Rodriguez, Dodgers’ı kendi onayı olmadan kendisine dağıtılamayan 10 takımdan biri olarak listeleyen takas yasağı maddesini uygulayarak anlaşmayı veto etti.

Rodriguez, kararının Miami’deki ailesine daha yakın olma arzusuna dayandığını ve “Dodgers veya West Coast ile hiçbir ilgisi olmadığını” ancak Dodgers ve Rodriguez’in menajeri Gene Mato’nun bunu yapamaması nedeniyle anlaşmanın da bozulduğunu söyledi. Atıcının ticaret yapmama hükmünden feragat etmesi için mali teşvikler üzerinde anlaşın.

Rodriguez’in, bu sezondan sonra vazgeçebileceği beş yıllık, 77 milyon dolarlık kontratında üç yılı ve 49 milyon doları kaldı. Müzakerelere aşina olan ancak bunlar hakkında kamuoyuna konuşmaya yetkili olmayan bir kişiye göre, Dodgers’ın sözleşmeye bir yıl daha ve 20 milyon dolar daha eklemesini istedi.

Dodgers direndi ve anlaşma 1 Ağustos’ta başarısız oldu ve Dodgers, 2.90 ERA ve 31 istekada iki kurtarışla 4-1 olan Kansas City Royals solak oyuncusu Ryan Yarbrough’u son derece hızlı bir takas için mücadele etmek zorunda bıraktı. Dodgers’la dokuz maç.

Rodriguez, maçtan yaklaşık 25 dakika önce kadrolar açıklandığında Dodger Stadyumu taraftarlarından yoğun yuhalamalarla karşılaştı, ancak en azından Roberts açısından herhangi bir gariplik yoktu.

Roberts maçtan önce şunları söyledi: “Herkes gibi ben de onun buraya gelip mücadele eden bir takımda oynamak için takas yapmama kuralından feragat etmemesine şaşırdım,” dedi. “Ama bu onun için kişisel bir şeydi. Eminim bunun arkasında iyi bir neden vardı. Sadece bunun cevabını bilmiyorum.”

Rodriguez’le “Ya şöyle olursa” oyununu oynamamak zor mu?

Roberts, “Hayır, benim için değil” dedi. “Sanırım eğer bir erkek herhangi bir nedenle burada olmak istemiyorsa, o zaman görüşürüzhepsi iyi.”

Kısa atlamalar

Rojas, Martinez, David Peralta ve Brusdar Graterol, maçtan önce emekli Tigers yıldızı ve Venezüellalı arkadaşı Miguel Cabrera’ya çerçeveli bir Hollywood Walk of Fame yıldızı hediye etti.

Times yazarlarından Jack Harris bu rapora katkıda bulundu.