JD Martinez ve Dodgers, Rockies’e yenilerek RBI tarihine geçti

Uzaylı

New member
DENVER —

Dodgers, Perşembe gecesi ilk vuruşta franchise tarihi yazdı.

Bundan sonra kayda değer pek bir şey yapmadılar.

Coors Field’da Colorado Rockies’e karşı 14-5’lik bir yenilgide, tek olumlu sonuç JD Martinez’in ilk vuruşta sayı atmasıydı. İki turluk patlama sadece skoru açmakla kalmadı, aynı zamanda Martinez’e sezonda 100 RBI kazandırdı.

Mookie Betts, Max Muncy ve Freddie Freeman’ın yanı sıra Dodgers’ın bu yıl 100’ün üzerinde RBI’ye sahip dört oyuncusu var; bu, takımın bir sezonda elde ettiği en yüksek rakam.

Yönetici Dave Roberts, “Gerçekten etkileyici” dedi. “Bu sadece bu adamların ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor.”

Erken fark uzun sürmedi. Serinin ilk üç maçında bir hafta süren güçlü atışların ardından Dodgers, sonunda Coors Field’ın smaçör dostu itibarına yenik düştü. Başlangıç oyuncusu Ryan Yarbrough ilk devrenin sonunda bir koşudan vazgeçti, ikinci turda iki koşu daha yaptı – Kiké Hernández’in üst yarıdaki tek başına vuruşunun ardından skoru 3-3’e eşitledi – ardından bir çiftin de dahil olduğu üçüncü atış rallisinde dört tur attı ev koşularından.

Play-off’lar başladığında toplu vuruş yardım rolüne geçecek olan solak takas tarihi sahibi Yarbrough, “Son derece zor bir gündü” dedi. “Böyle erken bir ipucu elde ettiğinizde ve daha sonra onu parmaklarınızın arasından geçirip hemen onlara geri verdiğinizde, bu size çok sert vurur.”

Diğer bir solak oyuncu Caleb Ferguson da daha iyi değildi ve yedinci turun sonunda dört koşudan vazgeçti.

Yılın büyük bölümünde takımın en iyi sol oyuncusu olan Ferguson, son 4 2/3 vuruşunda sekiz koşudan vazgeçti.

Dodgers atıcısı Ryan Yarbrough, Perşembe günü üçüncü vuruş sırasında Colorado’lu Elehuris Montero’ya iki sayılık sayı atmaktan vazgeçtikten sonra tepki gösterdi.

(David Zalubowski / Associated Press)

Bu Dodgers için endişe kaynağı mı?

Roberts, “Sanırım yeniliği çok fazla düşünmemeye ve işin geneline bakmaya çalışıyoruz” dedi. “Sinirli olduğunu biliyorum. Yani bu konuşmalar için zamanımız olacak. Ama benim için bu sadece onu sahaya geri döndürmek ve sıfır koymak için bir fırsat bulmaya çalışmak.”

Bu mağlubiyetle birlikte Dodgers’ın (98-61’lik skorla Ulusal Lig’de 2. sırada yer alan) bu hafta sonu San Francisco Giants’a karşı oynayacağı son üç maçın en az ikisini kazanması gerekecek. 100 galibiyete ulaşın.

Perşembe günü ise 100 RBI geçmişi yeterli olacaktır.

Martinez kariyerinde daha önce dört kez 100-RBI sezonu geçirmiş olsa da hiçbiri bu yılki kadar olası değildi.

Geçen yaz, 36 yaşındaki oyuncu, 2022’ye kadar kötü bir sonun ardından hisselerini yeniden inşa etmeyi umarak Dodgers’la bir yıllık sözleşme imzaladı. Los Angeles’ta yeniden canlanan bir sezon yazarken, 32 home run başlattı (2019’dan bu yana en yüksek rakamı). ) ve 0,274’lük vuruşuyla Perşembe, sezonun yalnızca 110. maçıydı; sakatlananlar listesindeki iki sakatlık ona toplamda bir aydan fazlaya mal oldu.

Martinez, “Analitikler gerçekten de RBI’ya eskisi kadar değer vermiyor” dedi. “Önceden 100 dakikada araba sürdüğünüz ve para aldığınız şeylerden biriydi. Erkekler bu koşuları içeri sokmak için dişleriyle tırnaklarıyla savaşırlardı. Bugünlerde bu, yaklaşma tarzı bir şeyden çok bir fırsat meselesi.

“Ama ben bir adamın üçüncü ya da ikinci sırada olduğu bir çağda büyüdüm, o adamı içeri almalısınız. O adamı içeri almak için ne yapmanız gerekiyorsa yapmalısınız. Bazen bir sahayı kovalarken aptal görünebilirsin ya da bir şey. Topraktaki bir şeye sallanırken aptal görünebilirsin ama bu onun bir parçası. O adamı içeri sokmak için sopayla topa becerilerime değer veriyorum ve bu benim çok gurur duyduğum bir şey.”

Aslına bakılırsa, yüzyıla ulaşmak, altı kez All-Star olmuş bir yıldızın dikkat çekici durumsal üretimini gerektiriyordu.

Perşembe günkü patlama, Martinez’in bu sezon iki çıkışla 15. home run’u ve 53. RBI’siydi. İkili RBI’lerde büyüklere liderlik ediyor ve ikili homer’larda yalnızca Matt Olson’un ardından geliyor.

Martinez aynı zamanda bu sene koşucularda 0,325’lik skor elde ediyor ve Freeman ve Betts’in ardından takımdaki en iyi üçüncü puana sahip.

Bu durum, kulübün her gün play-off’larda smaçör olarak seçilen Martinez’i, Dodgers’ın Ekim ayı kaderinde önemli bir faktör haline getiriyor. Onun 100’üncü RBI’si, takımı Perşembe günü galibiyete taşımaya yetmedi. Ancak koşu performansı, derin bir sezon sonrası koşusu yapmak için çok önemli olabilir.

Martinez, play-off’larda yarışa katılabilmek hakkında “Benim için bunun her şey olduğunu düşünüyorum” dedi. “Kazanmak için gol atmanız gerekiyor. Üsse bir grup adam yerleştirebilirsiniz, ancak onları içeri sokacak çok fazla adamınız yoksa, sadece üsse adamlar gelir. Bana göre bu çok değerli bir özellik.”