Justin Turner neden hala Dodgers’la değil? Turner: “Hiçbir fikrim yok”

Uzaylı

New member
BOSTON —

Justin Turner’ın Salı sabahı Los Angeles’ta dişçi randevusu var.

Boston Red Sox’un Angels’ı oynamak için Anaheim’da olacağını görünce planladı. Başlangıçta, takım otelinden arabayla gelecekti. Sonra, yolculuğun muhtemelen 90 dakika süreceğini fark etti. Çok uzun. Bu yüzden Pazartesi gecesi Los Angeles’taki evinde uyumayı planlıyor – kendisi ve eşi Kourtney’nin Dodgers’la geçirdiği süre sona erdikten sonra bile Los Angeles evde olduğu için tuttukları ev.

Dokuz yıl boyunca, beyzbol sezonunda diş hekimi için iyi bir gün bulmak kolaydı. Memleketinin takımı için oynamak her şey daha kolaydı. O ve Kourtney’nin Arizona’da da bir evleri var, bu yüzden bahar eğitimi çok kolaydı. Turner, beyzbol çantasını arabasına atar ve her Şubat ayında Los Angeles’tan arabayla gelirdi. Sezon bittiğinde ve çoğu kişi dağıldığında Los Angeles’ta kalacaklardı. Bir yolculuktan daha uzun bir şey için toplanmaya asla ihtiyaç olmadı.

Turner, “LA’daki kurulum rüya gibiydi” dedi.

38 yaşındaki Turner, rüyanın 2023’te devam etmesini umuyordu. Ancak Aralık ortasında Chris Taylor’ın düğünündeyken rüya aniden sona erdi. O, Dodgers’ın atanmış vurucu JD Martinez ile anlaştığı gündü. Gerçek, Turner’ı anında yumrukladı.

Turner, “’Kahretsin, bitti’ gibi” dedi. “’O dokuz yıllık çalışma bitti.’ ”

Bir gün sonra Turner ve Red Sox, 2024 için bir oyuncu seçeneği ve 21,7 milyon dolar garantili bir yıllık sözleşme üzerinde anlaştılar. Bu, ilkbahar eğitimi için Florida’da ve normal sezon için Boston’da kalacak yer bulmak anlamına geliyordu. Bu, karısının köpekleri Los Angeles’tan Florida’ya ve Florida’dan Boston’a götürmesi anlamına geliyordu. Bu bir değişim barajı anlamına geliyordu.

Günümüzde Turner’ın dolabı, Fenway Park’ta bir tarafta bir girişin yanında, diğer tarafta boş bir dolap var. Bu, sezonun altı haftasında dolu bir Doğu Amerikan Ligi’nde dış beklentileri aşan bir takımın lideri olarak gördüğü odadaki duruşuna dair bir ipucu.

Ve yine de görsel – Red Sox üniformalı Turner, sırtındaki 2 numaranın üzerinde imzası olan çam katranı lekesi – sarsıcı olmaya devam ediyor.

Red Sox yardımcı programı görevlisi ve eski Dodger Kiké Hernández, “Maçlar sırasında bazen ona bakıyorum ve ‘Kahretsin, bu hala biraz garip’ gibi oluyor” dedi. “Sezonun ikinci ayında, bahar antrenmanından iki ay sonra, hala garip. Ama ne kadar tuhaf olsa da, onun tekrar takım arkadaşı olduğum için mutluyum.”

Dodgers, son yıllarda popüler çekirdek oyuncularını serbest oyuncuya kaptırdı. Hernández, Joc Pederson, Corey Seager ve Kenley Jansen, 2020 Dünya Serisini kazandıklarından beri ayrıldılar. Ancak Turner’ın kaybı en göze çarpanı oldu.

Turner, 2014 yılında ikinci lig sözleşmesiyle bahar antrenmanı için Camelback Çiftliği’ne geldi ve nereye gittiğini bilmeden – birinci lig kulüp binasına taşınmadan önce birkaç gün ikinci lig tarafına rapor verdi – sadece takımda bir yer arıyordu. Sonraki dokuz yıl içinde bir franchise köşe taşı oldu ve Los Angeles’ta yıl boyunca varlığını sürdürdü.

Sahada, 0,865 taban artı yavaşlama yüzdesi ile 0,296 vuruş yaptı, iki All-Star maçına çıktı ve Ekim ayında debriyaj vuruşları yaptı. Bunun dışında, Justin Turner Vakfı’nın çalışmaları o kadar etkiliydi ki, Los Angeles Belediye Meclisi 22 Ocak’ı 2019’da Justin Turner Günü olarak kabul etmek için oy kullandı. Dünya Serisi sırasında Philadelphia.

İki ay sonra Red Sox’un bir üyesiydi.

Turner, “Kendimi asla başka bir üniforma giydiğimi düşünmedim,” dedi. “Ve seçeneğim reddedildiğinde, bunu birden fazla kişiye açıkça söyledim. …Orada [were] ‘Hey, geri gelmek istiyorum’ dediğim birçok kişi. Bunu olabildiğince çabuk halletmek istiyorum. Lafı dolandırmayalım. Bu konuyu uzatmayalım. Olmak istediğim yer burası.’

“Yani, benim açımdan, herhangi bir oyun oynamıyor ya da herhangi bir şeyden yararlanmaya çalışmıyordum. Ne istediğimi açıkça belirttim. Yani ne oldu bilmiyorum ama olan oldu.”

Turner’ın kendini Boston’da bulması bir telefon görüşmesiyle başladı.

Hernández, sezon dışında bir gün Turner’a ulaştığında köpeklerini gezdiriyordu. Öncelikle arkadaşı ve eski Dodgers takım arkadaşını kontrol etmek istedi. Turner hâlâ serbest bir oyuncuydu ve geleceği beklenmedik bir şekilde bulutluydu. O da bir soru ile aradı.

“’Bak, yetişmek için arıyorum ama … Doğrudan ona gideceğim: Los Angeles’tan ayrılmaya istekli misin?’ ” Hernández bu haftayı hatırladı. “Ve hemen evet dedi. Ve orada ve orada uzun bir konuşma yaptık. Temelde köpeklerle 30, 45 dakika olan tüm yürüyüşüm.

Hernández telefonu kapatır kapatmaz patronlarını aradı: Red Sox yöneticisi Alex Cora ve Red Sox baş beyzbol sorumlusu Chaim Bloom. Görüşmeler agresif bir işe alım kampanyası başlattı.

Boston’dan Kiké Hernandez, sağda, 18 Nisan’da Twins’e karşı oynanan bir maçın 10. vuruşunda skoru eşitlemek için Reese McGuire’ın iki turluk tekli maçında Triston Casas ile gol attıktan sonra Justin Turner ile kutlama yapıyor.

(Michael Dwyer / Associated Press)

Jansen, Aralık ayı başlarında Red Sox ile sözleşme imzaladıktan sonra çabaya katıldı. Dustin Pedroia ve Jason Varitek, Turner’ı aradılar. Bill Belichick ona mesaj attı (Turner onun sıkı bir Miami Dolphins hayranı olduğundan bahsetmedi). Görev başarılı oldu. Ancak Boston’un sahası, Dodgers’ın Turner’ın piyasa değerini karşılamaya istekli olmadığı için işe yaradı.

Kasım ayında AM 570’e verdiği bir röportajda Turner, beyzbol operasyonları başkanı Andrew Friedman ve menajer Dave Roberts ile “birkaç kez” konuştuğunu söyledi. Turner, mesajın rekabetçi denge vergisi göz önünde bulundurularak nasıl ilerleneceğini bulmak olduğunu söyledi.

Turner radyo istasyonuna “Bu çipler düştüğünde nerede durduğumu göreceğiz” dedi.

Sonunda, Dodgers, Turner’ın 16 milyon dolarlık seçeneğini reddettikten sonra, daha düşük bir maaş için pazarlık yapmaya çalıştı. Turner’ı, Martinez’e verecekleri anlaşmaya benzer bir anlaşma için geri istediler – bir yıl için 10 milyon dolara. Turner, çok yıllı bir sözleşme istedi.

Çıkmaz, taraflar arasındaki iki sezon öncesi, atıcılar ve yakalayıcıların 2021’de bahar antrenmanı için rapor vermesinden dört gün öncesine kadar iki yıllık bir anlaşmayı kabul etmedikleri duruma benziyordu. Ancak bu sefer, Dodgers’ı Martinez’i imzalamaya sevk etti.

Turner, 15. büyük lig sezonu için neden bir Dodger olmadığı sorulduğunda “Hiçbir fikrim yok” dedi. “Fikrim yok. Bu benim cevaplamam gereken bir soru değil çünkü olduğum yerden son derece mutlu olmam ve tüm bu adamları sevmem ve bunun bir parçası olmam dışında, dürüst gerçek şu ki, kendimi geri kalanında başka bir organizasyon için oynarken görmedim. kariyerim. Ve bu sadece gerçek.”

Bu arada Red Sox, Martinez’e bir sözleşme teklif etmedi. Bloom, sahada oynayabilecek ve çaylak Triston Casas’ı ilk aşamada heceleyebilecek belirlenmiş bir vurucu için pazarda olduklarını söyledi. Turner iş tanımına uyuyor. Martinez yapmadı.

Bloom, “Bizim için gerçekten böyle oldu,” dedi. “Yarasalarda DH’den aslan payını alacak adam için en uygun kişi, diğer şeyleri yapabilen biri olacaktı.”

Turner’ın Red Sox kariyerinin başlangıcı, Mart ayında bir bahar antrenman maçı sırasında yüzüne bir hızlı topla vurulduğunda korkunç bir dönüş yaptı. Sahayı kanlar içinde terk eden Turner’a 16 dikiş atılması gerekti. İki hafta sonra geri döndü.

Kızıl sakalının altında bir yara izi ve ağzının içinde doku birikmesi olan Turner, “Orası hâlâ oldukça yumrulu, ama dışarıdan gerçekten anlayamıyorsunuz,” dedi. “Hepsi iyi.”

Justin Turner, 6 Mart'ta bahar antrenmanı sırasında Tigers atıcısı Matt Manning tarafından yüzüne vurulduktan sonra tepki veriyor.

Boston’dan Justin Turner, 6 Mart’ta bir bahar antrenman maçında Tigers atıcısı Matt Manning tarafından sahada yüzüne vurulduktan sonra tepki veriyor.

(Gerald Herbert / Associated Press)

Üniforma farklı olabilir, ancak Turner’ın prodüksiyonu şu ana kadar Dodgers günlerinden benzer bir yol izledi.

Kötü bir şöhrete sahip olan Turner, Nisan ayında iki home run ve .723 OPS ile .259 vuruş yaptı. Mayıs ayında şimdiye kadar, 14 maçta üç home run ve .935 OPS ile .321’e ulaştı. Çarşamba günü, Red Sox Seattle Mariners’a karşı dört maçlık bir mağlubiyet serisini durdururken, Green Monster üzerinden kendi sahasında beşte ikiye gitti. Perşembe günü, başka bir galibiyette üç vuruş daha ve beşinci ev koşusu ekledi.

Bu hafta, Red Sox koçu Peter Fatse, Turner’ın vuruşlarda öğütme ve erken başlayan atıcıları kovalama örneğini oluşturduğu için övgüde bulundu. Etki, atılan koşularda ana dallarda üçüncü sırada yer alan bir hücuma yardımcı oldu.

Perşembe günü kulüp, üç şehirli, dokuz maçlık bir geziye başlamak için San Diego’ya gitti. Red Sox için önemli bir sınav olacak. Turner için, bahar eğitimi için Los Angeles’tan ayrıldığından beri ilk kez Batı Yakası’nda olacak. Dişçisi bekliyor.