Kiké Hernández, Dodgers'ın Red Sox'a karşı heyecan verici galibiyetine liderlik ediyor

Uzaylı

New member
Kiké Hernández, Dodger Stadyumu'na adım atmadan önce bile oldukça unutulmaz bir Cumartesi günü geçiriyordu. Deneyimli çok yönlü oyuncu, büyük liglerde 10. hizmet yılına ulaştığı günü kutlamak için duygusal bir aile toplantısıyla hafta sonuna başladı. Bu, oyuncuların %10'undan daha azının ulaştığı bir dönüm noktasıdır.

“Eşim, kızım, anne babam, iki kız kardeşim ve erkek arkadaşları ve köpeklerimle evdeydim,” dedi Hernández. “Eşim memleketimdeki tüm arkadaşlarımın bir saatlik videosunu hazırladı [in Puerto Rico] Kariyerimi etkileyen insanlardan gelen mesajlarla. Kesinlikle günüme başlamak için harika bir yoldu.”

Hernández, Boston Red Sox'a karşı yedinci vuruşta pinch-hitter olarak oyuna girerek ve dokuzuncu ve onuncu vuruşlarda kritik, skoru eşitleyen vuruşlarla Dodgers'ı neredeyse tek başına oyunda tutarak daha da iyi bir sonuca imza attı.

Will Smith, 11. vuruşun sonunda dolu üslerden oluşan bir vuruşla sol-ortaya bir tek vuruş yaptı ve Dodgers'a Chavez Ravine'de 48.129 kişilik coşkulu bir kalabalığın önünde 7-6'lık dramatik bir galibiyet getirdi.

“Çok fazla düşünme günüydü,” dedi Hernández sonrasında köşe dolabında, alnı hala terli ve üniforması kir içinde. “Bu maç, çok zorlu, çok uzun bir sezon. Geri çekilip yaptıklarınızı veya maçın sizin için yaptıklarını takdir etmek zor.”

Hernández'in öğleden sonrasında belli bir simetri vardı. 32 yaşındaki oyuncu, 11 yıllık kariyerinin 7½ sezonunu Dodgers'ta, 2½ sezonunu ise Red Sox'ta geçirdi; bu takımlar, 3½ saatlik ulusal televizyonda yayınlanan normal sezon maçına sığdırabileceğiniz kadar drama sığdırdılar.

Hernández, Los Angeles ve Boston'da dokuzuncu vuruşta beraberlik getiren home run'u vurduğu Kenley Jansen'in takım arkadaşıydı.

“İşlerin nasıl yürüdüğü komik,” dedi Hernández. “Dört takımda oynadım ve kariyerimin çoğunda oynadığım iki takım da görev süremi kutladığım gün burada, Dodger Stadyumu'nda. Gerçekten güzel bir şey.”

Dodgers'ın yakalayıcısı Will Smith, galibiyet vuruşunu yaptıktan sonra takım arkadaşlarıyla kutlama yaparken yüzüne su doldu.

Dodgers'ın yakalayıcısı Will Smith, Cumartesi günü 11. vuruşta galibiyet getiren tekli vuruşun ardından takım arkadaşlarıyla kutlama yaparken yüzüne su doldu.

(Gina Ferazzi / Haberler)

İlk yedi vuruşta liderlik üç kez el değiştirdi. Tyler O'Neill, yedinci vuruşta sol elli Anthony Banda'ya karşı iki sayılık bir home run yaparak Red Sox'a 4-3'lük bir üstünlük sağladı. Vuruş sırası, Dodgers orta saha oyuncusunun duvara çarpmasının ardından Rob Refsnyder'ın vuruşunu James Outman'ın muhteşem bir sıçrayışla yakalamasıyla başladı.

Dokuzuncu devrenin sonu Chavez Ravine'de tanıdık bir görüntüyle başladı. Eski Dodgers closer'ı Jansen, kariyerinde ilk 350 kurtarışı yaptığı takıma karşı bir sayılık üstünlüğünü korumak için oyuna girdi.

Jansen eski dostuna 2 ve 2'lik bir kesme hızlı topu attı ve 71 maçta .191 ortalama, .557 on-base-plus-slugging yüzdesi, beş home run ve 15 RBI ile oyuna giren Hernández, skoru 4-4'e getirmek için sola 415 fitlik bir home run yaptı. Bu, Jansen'in bu sezon karşılaştığı 134 vurucuda verdiği ilk home run'du.

“Kenley'nin arkasında çok oynadım ama 2022'de Atlanta'dayken onunla sadece bir kez karşılaştım,” dedi Hernández. “İlk atışı pusuya düşürdüm ve uyarı pistine giden iki dikişli bir vuruşta sopamı kırdı. Sığınağa geri dönüş yolu boyunca bana bağırıyordu, 'Cutter'a hile yapmaya devam et! Cutter'a hile yapmaya devam et!'

“Bu yıl iki dikişli atış yapmıyor, bu yüzden Kenley'nin ne yapmaya çalıştığı konusunda bir gizem yok. Bana bir tane verdi ve ben de onu kaçırmadım.”

Jansen bu sefer Hernández'e bir şey söyledi mi?

“Eğer yaptıysa, stadyum gürültülü olduğu için duymadım ve bu stadyumda büyük bir anda bir şey yapalı epey zaman olduğu için bir nevi bayıldım,” dedi Hernández. “Ama eminim yarın birkaç kelime edebilir.”

Red Sox, 10. devrenin başında O'Neill'ın maçtaki ikinci home run'unu, All-Star arasından önceki son maçta Detroit Tigers'a karşı oynanan ve beş sayılık üstünlük sağlayan maçta, dokuzuncu devrede beş sayılık üstünlüklerini kaybeden rölyef oyuncularından biri olan Dodgers closer'ı Evan Phillips'in ortasına attığı iki sayılık vuruşla 6-4 öne geçti.

10. vuruşun sonunda Dodgers geri döndü. Andy Pages, Red Sox'un sağ el atıcısı Greg Weissert'in sol tarafına bir dışarıda double yaptı ve ikinci üste otomatik koşucu olarak başlayan Freddie Freeman'ı sayıya çevirdi ve açığı 6-5'e indirdi.

Sekizinci vuruşta dolu bazlarla inning-end, 1-2-3 çift oyunu başlatmak için tepeye bir check-swing comebacker vuran Miguel Rojas, strike out oldu. Hernández öne çıktı, ilk atışta bir sweeper'ı strike için aldı ve ikinci atışta bir sweeper'ı Strike 2 için savurdu. Ancak Hernández tam sayıya geri döndü ve merkeze 96 mil hızında bir sinker'ı tekli ve 6-6 beraberelik için sıraladı.

Hernández, 10. devreyi bitirmek için eve doğru attığı atışta ikinci sırada dışarı atıldı, ancak büyük günü henüz bitmemişti.

Dodgers yakalayıcısı Will Smith, Dodger Stadyumu'nda 11. vuruşta galibiyet getiren tekli vuruşun ardından kutlama yapıyor.

Dodgers'ın yakalayıcısı Will Smith, Cumartesi günü Red Sox'a karşı 7-6 kazanılan maçın 11. vuruşunda galibiyet getiren tek vuruşu yaptıktan sonra kutlama yapıyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Hernández, Weissert için “O adamla hiç karşılaşmadım – çok çılgın bir sağ el atıcısı ve çok büyük bir çapraz ateş servisi var,” dedi. “0-2 gerideydim ve ondan sonra, her şeyi yavaşlatmak, atış atış ilerlemek ve çok fazla kendi kendine konuşmakla ilgiliydi.

“Kendime güvenmek zordu, ancak vuruş boyunca kendime bu tür durumlarda benden daha iyi kimsenin olmadığını söyleyip durdum. Sadece bir atış yap, kovalama ve çok fazla şey yapmaya çalışma. Tek yapmam gereken bir vuruş veya yürüyüş yapmak. O 3-2 atış tam oradaydı ve ortadan bir çizgiye vurdum.”

Rahatlatıcı Blake Treinen, 11. vuruşun başında ikiye karşı, dışarı atılmayan bir sıkışıklıktan kurtularak, Dominic Smith'i strike out yaparak, Ceddanne Rafaela'yı birinci kaleye ve pinch-hitter Masataka Yoshida'yı üçüncü kaleye göndererek Dodgers'a galibiyet şansı verdi.

“Bu çok büyük bir şeydi,” dedi menajer Dave Roberts. “Üs koşucusunu devraldıktan sonra oradan koşu olmadan çıkmak zor.”

Pinch-hitter Cavan Biggio, 11. vuruşun alt kısmını, otomatik koşucu Hernández'i üçüncüye ilerletmek için bir feda vuruşuyla açtı. Chris Taylor yürüdü ve Shohei Ohtani, üsleri doldurmak için kasıtlı olarak yürüdü.

Boston, beş kişilik iç saha savunmasına bir dış saha oyuncusu dahil etti ancak Will Smith, Red Sox'un oynamadığı bir topu vurdu ve Dodgers'a üst üste ikinci kez geriden gelip galibiyeti getirdi.

Smith, “Bir sürü ileri geri, home run, kritik vuruşlar vardı… İçinde yer almak eğlenceli bir oyundu,” dedi. “Keşke biraz daha erken bitirebilseydik ama bunun üstesinden gelip galibiyetle ayrılmayı başardık.”

Dodgers'ın sol atıcısı Justin Wrobleski, üçüncü büyük lig maçının 4⅓ vuruşunda üç vuruşa izin verdi, beş strikeout yaptı ve iki yürüyüş yaptı; Dodgers formasıyla ikinci maçında rölyef atıcısı Brent Honeywell ise sekizinci ve dokuzuncu vuruşlarda sayı üretmedi.

Gavin Lux ikinci devrede solo home run yaptı ve Dodgers altıncı devrede Ohtani'nin double'ı, Freeman'ın yürüyüşü, Teoscar Hernández'in RBI single'ı ve Pages'ın fedakarlık vuruşuyla iki sayı alarak 3-2 öne geçti.

Ancak maç bittiğinde, takım arkadaşları kulüp binasında Kiké Hernández'i şampanya kadehiyle onurlandırdılar; Roberts'ın birkaç yıl önce 10 yıllık hizmet süresine ulaşan oyuncuları selamlamak için başlattığı bir gelenekti bu.

“Ailem bugün sabah benim bugünün tadını çıkarmamı sağlamak için gerçekten iyi bir iş çıkardı,” dedi Hernández. “Maçta iki büyük an yaşadım ve galibiyet aldığımız için mutluyum. Benim için özel bir gündü.”