Miguel Rojas, Dodgers’ın ihtiyaç duyduğu eksiksiz oyuncu olmaya çalışıyor

Uzaylı

New member
Miguel Rojas ana vagonu, lüks SUV’den daha fazla iki kapılı coupe boyutunda olabilir, ancak Dodgers stoper, 27 Mart’ta Angel Stadyumu’ndaki sol saha duvarının üzerinden 160 km/s’lik bir lazer gönderdiğinde, önde gelen bir yolcu kazandı. ameliyatla onarılan sağ bilek, 2020-2021 formasını plakada yeniden kazanacak kadar güçlüydü.

Dodgers menajeri Dave Roberts o gece kulübünün sondan ikinciye sergilediği gösteri maçından sonra, “Bu yıl takımımızın MVP’si için konuşulacak,” dedi. “Vuruştan topa becerileri, defansif olarak yapabilecekleri… stoperdeki oyunu gördüğüm kadar iyi.”

Bir peygamber, Roberts değil. Miami’den bir Ocak takasıyla alınan Rojas, Pazar günü Houston Astros’a karşı Kyle Tucker’ın 102-‘lik vuruşunu arkadan kayarak durdurarak tekrar gösterdiği gibi, sakat Gavin Lux’ın yerine sağlam ve bazen de mükemmel bir savunma sağladı. altıncı vuruşta mph topraklayıcı ve birinci aşamaya uzun atış.

Ancak Dodgers ile ilk sezonunun üç ayında, 34 yaşındaki kıdemli oyuncu sopayla çok az hasar verdi.

3 Haziran’da New York Yankees ile oynanan bir maçta ilk kaleye atan Miguel Rojas, Gavin Lux’in bahar antrenmanında sezon sonu dizinden sakatlanmasının ardından Dodgers’ın birincil stoperi oldu.

(Ashley Landis / Associated Press)

Rojas, Salı gecesi Colorado Rockies’e karşı 52 maçta 0,228 ortalama, 0,546 taban artı yavaşlama yüzdesi, homers yok, yedi çift ve altı RBI ile giriyor. OPS artı 49’a sahip, yani hücumda ortalama bir birinci lig oyuncusundan %51 daha kötü.

Rojas, “Bilek iyiydi – performansla hiçbir ilgisi yok,” dedi. “Yaşadığım bahardan sonra etkili bir hücum oyuncusu olacağımı hissettim ve hala buna inanıyorum. Ama bahar eğitiminde olduğum gibi, bu yıl şimdiye kadar bunu göstermedim.

Rojas, geçen Temmuz All-Star tatilinden sonraki ilk maçta sağ elini üçüncü kaleye kaydırırken yakaladı ve son 58 maçında .557 OPS ile .230’u vurdu ve hiç homer olmadı. Ekim ayında bileğinden kıkırdak çıkarmak için ameliyat oldu ve Ocak ayında bileğindeki kemik büyümesini çıkarmak için ikinci bir prosedür geçirdi.

Rojas, bu sezon iyi bir rol oynaması için satın alındı, ancak Lux’ın Şubat ayı sonlarında sezon sonu dizinden sakatlanmasının ardından kısa stoper olarak devraldı.

Güçlü bir yay – Rojas .831 OPS, iki homers, üç duble ve yedi RBI ile .283’ü 18 maçta vurdu – Rojas’ın 2020 ve 2021’de yaptığı gibi daha fazlasını üreteceği umudunu besledi. .749 OPS, 13 homer, 40 double ve 172 maçta 68 RBI.

“Benim için bu çok farklı bir duygu – güvenebilirim [top] Rojas, baharın sonlarında Angels’ın solak oyuncusu Tyler Anderson’a karşı oynadığı maçın ardından, topa namludan vurduğumda, topun bunu yapacağını söyle,” dedi. “Geçen yıl bunu yapıyordum ve top sol saha oyuncusu tarafından yakalandı.”

Ancak Rojas, Nisan ayında kasık ve hamstring yaralanmaları nedeniyle yavaşladı ve acımasız bir başlangıç yaptı. .610 OPS, beş çift ve beş RBI ile .263 vuruş yapıyor, ancak yine de kendisinin veya Dodgers’ın düşündüğü kadar iyi değil.

Rojas, “Kariyerim boyunca oldukça iyi olduğum plakanın iç kısmında vuruşumu bulamadım,” dedi. “Ben bir vurucuyum, ancak şu anda sopanın namlusunu iç sahaya getiremiyorum ve sağ sahaya çok sayıda açılır pencere ve ikinci kaleye sert zemin topları vuruyorum.”

Rojas’ın 88,1 mph ortalama çıkış hızı ve %34,8’lik sert vuruş oranı kariyerinin en yüksek seviyeleridir, ancak %30,6’lık kariyer ortalamasından önemli bir sıçrama olan %38,3’lük takip oranı da öyle.

Miguel Rojas, Dodgers adına vuruş yapıyor.

Cuma günü Houston Astros’a karşı vuruş yapan Miguel Rojas, 0,228 ortalamaya ve 0,546 taban artı yavaşlama yüzdesine sahip.

(Jae C. Hong / Associated Press)

Geçtiğimiz iki hafta boyunca cesaret verici işaretler vardı – Rojas, 14-16 Haziran tarihlerinde Chicago White Sox ve San Francisco Giants’a karşı üst üste üç çok vuruşlu maç oynadı ve sahada bire bir çift ile iki turluk bir ralliyi ateşledi. Geçen Salı gecesi Angels’ı Anaheim’da 2-0 yendikleri maçın sekizinci vuruşunda.

Roberts hafta sonu “Benim için savunma inanılmaz ve tutarlıydı,” dedi. “Ama geçen ay, topa vuruşlar, vuruşlar, çizgiyi hareket halinde tutma – bu adam her zaman beyzbol topunu hareket ettirebilen, yumruk atmayan, iki vuruşla vurabilen bir kişi olmuştur. Dolayısıyla bu, onu aldığımızda beklediğimizle daha uyumlu.”

2022’de Miami Marlins ile Altın Eldiven Ödülü finalisti olan Rojas, plaka mücadelesinin sahaya sızmasına izin vermeyi reddediyor. Fangraphs’a göre, yalnızca dört hata yaptı ve kurtarılan beş savunma koşusu ile 350 vuruş veya daha fazla oynayan stoperler arasında beşinci olarak berabere kaldı.

“Savunmada bir yük olmama izin vermeyeceğim,” dedi. “Gerçekten iyi bir defansif kısa stoper sağlamak, iç sahada önemli bir rol oynayabilecek bir adam olmak için buradayım.”

Ancak Rojas sopayla ne kadar çok mücadele ederse, Mookie Betts ve Chris Taylor’a o kadar çok başlar ve solak çimdik atıcılara karşı geç vuruşlarda o kadar kaybeder.

Rojas, kısa stoper olarak asla Alex Rodriguez benzeri bir hücum gücü olmayacağını biliyor, ancak .750 OPS, 10-15 homers ve 60 RBI ile .275’i vurabileceğine inanıyor.

Rojas, “Bu dizilişte hücumda bir süperstar olmama gerek yok, ancak savunmamı hücumla eşleştirmek istiyorum,” dedi. “Tam bir oyuncu olmak istiyorum. Sırf savunma için koydukları ya da oyunun ilerleyen bölümlerinde sopası alınan adam olmak istemiyorum ama eğer üretmiyorsan, değiştirileceksin. 30-40 vuruş yapıp 100 koşu yapmayacağım ama daha fazlasını yapabileceğimi biliyorum.”