Miguel Rojas en az bir vuruş kaydettiğinde Dodgers 23-0'a yükseldi

Uzaylı

New member
CHICAGO —

Panel Pazartesi gecesi, Dodgers'ın kulüp binasında hiç kimsenin beyzbolun en tuhaf serilerinden birini, Garantili Oran Sahasında Chicago White Sox'a karşı 3-0 galibiyetle uzatılan seriyi açıklayamaması nedeniyle şaşkına döndü.

Her ne kadar Miguel Rojas kendi standartlarına göre güçlü bir sezon geçirse de, 49 maçta üç homers, 11 double ve 15 RBI ile 0.284'lük vuruş yaptı, deneyimli iç saha oyuncusu Shohei Ohtani, Freddie Freeman, Will Smith, Teoscar Hernández ve – yaralanmadan önce – Mookie Betts ve Max Muncy.

Ancak Dodgers, Rojas'ın vuruş yaptığı maçlarda şu anda 23-0 ve Pazartesi günü iki tane daha yaptı; hiçbiri, kederli Beyaz'a karşı oynanan skorsuz bir maçta iki turluk yedinci atış rallisini ateşleyen ilk ikilisinden daha büyük değildi. Sox.

“Bunun arkasında herhangi bir mantık olduğunu sanmıyorum ama sanırım bunun üzerine bahse girmeye devam etmelisiniz, değil mi?” yönetici Dave Roberts söyledi. “Kırmızıya vurmaya devam ederse bu şeylerden biri [in roulette], kırmızı veya siyaha vurmaya devam etmelisin. Onu alacağım. İsabet almaya devam ettiği sürece mutlu olduğunu ve beyzbol maçlarını kazandığımızı biliyorum.”

Yedinci turda Rojas'ta soldan çift vuruş yapan Kiké Hernández, galibiyet serisi sorulduğunda şaşkın görünüyordu.

“Bilmiyorum – bunu açıklayamam [stuff]dedi Hernández. “Fakat rakamlar yalan söylemez. O vurduğunda biz kazanırız. Savunmada neler kattığını herkes biliyor ve her seferinde kaliteli, profesyonel bir vuruş ortaya koyuyor. Ot buluyor, isabet buluyor. O bizim için çok önemliydi.”

Betts'in 16 Haziran'da sol elinde bir darbe sonucu kırılmasının ardından yarı zamanlı yardımcı oyuncu pozisyonundan tam zamanlı stoper pozisyonuna geçiş yapan Rojas bile galibiyet serisini açıklamakta zorlandı.

Rojas, “Bilmiyorum – bu her neyse, sadece işimi yapmaya çalışıyorum, yani üsse girmeye çalışıyorum, isabet almaya çalışıyorum” dedi. “Ve demek istediğim, harikaydı. Bundan keyif alacağım ve 40-0'a gelene kadar mücadele edeceğim.”

Dodgers'ın kapanış atıcısı Alex Vesia, Pazartesi günü Chicago White Sox'a karşı alınan 3-0'lık galibiyetin finalini kutluyor.

(İlişkili basın)

Rojas galibiyet serisinden ilk olarak 7-9 Haziran'da Yankee Stadyumu'nda haberdar oldu, ancak 18 Haziran'da Dodgers'ın Colorado'daki 11-9 galibiyetinin dokuzuncu vuruşunda yedi sayı atmasıyla seri neredeyse efsanevi bir nitelik kazandı. Rojas, dokuzuncu turda Andy Pages'in tekli yürüyüşünü takip etmeden önce üç vuruşta vuruşsuz kaldı.

Rojas, “Colorado'da durum biraz korkutucuydu çünkü son vuruşa kadar 3 sayı 0'dım, o zaman beş sayı gerideydik ve bir vuruş yapmaya karar verdim” dedi. “Vurulduktan hemen sonra şunu söyledim: [first base coach] Clayton McCullough, 'Hazır olun çünkü bu maçı kazanacağız.' ”

Dodgers Pazartesi gecesi galibiyeti için toplanmadan önce, dört dikişli hızlı topunu 99 mil/saat hıza kadar koşan ve bunu iki adımlı bir karışım olan 92,5 mil/saatlik şık bir kesiciyle tamamlayan White Sox'un solak oyuncusu Garrett Crochet'den daha uzun süre dayanmaları gerekiyordu. 3.05 ERA ile 6-6 öndeydi ve bu sezon 17 başlangıçta 130 galibiyetle büyük lig lideri oldu.

30 Temmuz'daki son takas tarihinden önce piyasadaki en iyi başlangıç atıcılarından biri olması beklenen Crochet, Pazartesi gecesi 5 ⅔ skorsuz vuruşta dominanttı, beş vuruştan vazgeçti, altı vuruş yaptı ve hiç yürümedi ve 5- Son 11 başlangıcında 1,53 ERA, 90 vuruş, 12 yürüme ve 0,179 rakip ortalamasıyla 2. sırada yer aldı.

Beyzbolun en ateşli smaçörünü, haftanın yeni Ulusal Lig oyuncusunu taçlandıran Ohtani'yi, ilk vuruşta 91 mil/saatlik bir kesiciye vurarak, üçüncü vuruşta bir saha oyuncusunu stoper pozisyonuna getirerek ve onun tarafından 98 mil/saatlik bir hızlı top üfleyerek susturdu. beşincide üçüncü bir vuruş için.

Rojas'ın ikinciliğe geçmesini sağlayarak ikili-iki-çıkışlı bir sıkışıklıktan ve üçüncü turda Andy Pages'in üçüncü sıraya yerleşmesini sağlayarak birinci ve üçüncü, iki-çıkışlı bir sıkışmadan kurtuldu.

Hernández, “Gerçekten çok iyi” dedi. “Gece boyunca çoğunlukla iki atışlı bir atıcıydı, bazı değişiklikler yaptı ama gerçekten hızlı atıyor.”

Dodgers'ın solak oyuncusu James Paxton, Crochet kadar sert atış yapmıyor ancak en az onun kadar etkiliydi; White Sox'u beş atış boyunca üç vuruşta boşa çıkarmak için neredeyse tamamen dört dikişli hızlı topuna ve eklem eğrisine güveniyordu. altı ve üç yürüyor.

Beş atışı tamamlamak için 91 atışa ihtiyacı olmasına rağmen Paxton, sezonun en yüksek 18 sallanma vuruşunu gerçekleştirdi. Colorado'daki önceki başlangıcında 15 sallanan vuruşa neden oldu.

Paxton, “Sadece eğri topu daha iyi uyguluyorum, bölgeye iniyorum, istediğim zaman sektiriyorum” dedi. “Daha önce olduğu gibi hissediyorum, onu bölgede bırakıyordum ve geri çevirmiyordum. Bu seni sallayıp ıskalamana neden olmaz. … Hızlı topu istediğim bölgeye çıkarmayı başardım. Orada da bazı şeyler var.

Dodgers nihayet yedinci turda kurtarıcı Steven Wilson'a karşı üstünlük sağladı. Rojas ikiye katladı ve çimdik atan Gavin Lux'ın ilk kaleye giden oyuncusuyla üçüncü oldu. Hernández RBI'yi sola doğru ikiye katlayarak 1-0 öne geçti.

Chris Taylor, yavaş bir stoperle kısa stoper yapan Paul DeJong'u takip etti; Paul DeJong, Hernández'in 2-0 öne geçmesine ve Taylor'ın ikinci olmasına olanak tanıyan bir hata nedeniyle ilk kaleyi çılgınca geçen bir atış yaptı.

Solak Tanner Banks, Wilson'ın yerini aldı ve Jason Heyward'ı üçüncü sıraya taşıdı. Ohtani iki tane giymek için yürüdü ve Will Smith kalktığında gökyüzü açıldı ve ani bir sağanak yağmurun 30 dakikalık gecikmesine neden oldu.

Oyun bir şimşek çakması ve gök gürültüsüyle yeniden başladı ve Smith üsleri yüklemek için yürüdükten sonra Freddie Freeman atışı bitirmek için derin sola doğru uçtu.

Dodgers dokuzuncu turda Taylor tek başına kaldığında, çılgın bir sahada ikinci olduğunda, Heyward'ın sahasında üçüncü olarak ikinci aşamaya geçtiğinde ve Ohtani'nin fedakarlığıyla merkeze uçarak 3-0 öne geçtiğinde bir sigorta koşusu gerçekleştirdi.

Daniel Hudson, Yohan Ramirez, Evan Phillips ve Alex Vesia, Paxton'ı rahatlatmak için skorsuz vuruşlar yaptı ve Vesia, dördüncü kurtarışında dokuzuncu sırada takımı emekliye ayırdı.

Pages, yedinci turda Danny Mendick'in işaret fişeğini güzel bir şekilde yakalamak için orta sahadan yarışa girdi ve sekizinci turun sonuna kadar ikinci sırada bir koşucuyla DeJong'un sürüşü için duvara doğru gitti.