Miguel Vargas ikinci sırada gelişiyor, ancak vuruşunu etkiliyor mu?

Uzaylı

New member
DENVER —

Dodgers’ın oynadığı her gün, ilk atıştan saatler önce Miguel Vargas, bir pozisyonda içgüdülerini, çabukluğunu ve atletikliğini geliştirmek için çaylak ikinci kaleciyi bir dizi çeviklik tatbikatına sokan üçüncü üs koçu Dino Ebel ile sığınağın önünde çalışıyor. Vargas bu sezondan önce nadiren oynadı.

Sonuçlar somuttur. Büyük ligdeki ikinci kalecilerin çoğundan daha uzun ve daha uzun kaldıraçlara sahip olan 1,8 metrelik, 205 kiloluk Vargas, Nisan ve Mayıs aylarında soluna giderken garip görünüyordu, ancak iki dalış duruşu da dahil olmak üzere üç muhteşem oyun yaptı. , solunda Haziran ortasında Chicago White Sox ve San Francisco Giants’a karşı.

Birinci kaleci Freddie Freeman, “Okuduklarını, ilk adımlarını görüyorum ve çok daha fazla top atıyor,” dedi. “Sanırım bu, Dino ile yaptığı onca sıkı çalışmadan kaynaklanıyor. Demek istediğim, daha önce hiç oynamadığın bir pozisyonu öğrenmek zor ve bunu bir büyük lig sezonunda yapmak son derece zor.”

Ebel ile yaptığı çalışmanın karşılığını alıp almadığı sorulduğunda Vargas’ın gözleri parlıyor – “Evet, evet, %100,” dedi sırıtarak – ama 23 yaşındaki çocuğa giderken yolda garip bir şey oldu. Beş küçük lig sezonunda sadece 27 başlama yaptığı bir pozisyonda daha yetkin bir savunma oyuncusu haline geldi:

Küba yerlisini ilk etapta büyük liglere çıkaran beceri olan vuruş yapmayı aniden unuttu.

Vargas, 9 Haziran’dan Pazar’a kadar 14 maçta .271 taban artı yavaşlama yüzdesi, bir homer ve iki RBI ile .049’a (41’e iki) ulaştı, bu düşüş onu Pazar günkü Houston maçında dizilişten çıkardı ve Salı günkü Colorado’daki dizi açılışı. Menajer Dave Roberts, Vargas’ın Çarşamba ve Perşembe gecesi Rockies’e karşı başlayacağını söyledi.

Roberts, “Her şeyden çok zihinsel bir kırılma,” dedi. “Onunla harika bir konuşma yaptım. [on Sunday] içini rahatlatmak, ona olan güvenimizin sarsılmadığını bilmesini sağlamak için. Bence benim için mesele, gerçekten iyi yaptığı şeye geri dönmek ve bu da hit almak.

“Bunu biraz basitleştirebilirsek, iyi sahalarda sallanmak ve çok fazla şey yapmaya çalışmamak, taşıyıcı olmak zorunda kalmamak. [of the offense] ve sümüklü böcek, sadece isabet almak için, sanırım işler değişmeye başlayacak. Ancak savunmanın tehlikede olduğu gerçeğiyle gerçekten gurur duyuyorum.”

Vargas, çiftlik sistemindeki en iyi saf vurucuydu, 410 küçük lig maçında .878 OPS, 49 homer ve 265 RBI ile .313’ü vuran bir boşluktan boşluğa vurucuydu.

Çarşamba gününe giren 72 maçta .201 ortalama, .678 OPS, yedi homers, 14 double ve 30 RBI ile büyük liglerde plakada o kadar üretken olmadı, ancak son 2½’nin çoğunda üstün görünüyordu. haftalar.

Roberts, “Bence bir kez mücadele etmeye başladığınızda, biraz baskı yapmaya başlıyorsunuz, bir oyunda, bir vuruşta her şeyi geri almaya çalışıyorsunuz ve sonra kartopu gibi oluyor,” dedi Roberts. “Bu sadece genç oyuncular için değil, tecrübeli oyuncular için de geçerli, ama daha genç bir oyuncu için daha fazla büyütülüyor. Umarım bu küçük sıfırlama [help him] yola geri dön.”

Vargas, sorunun kötü sahalarda sallanmak veya temas eksikliği olmadığını söyledi. Çarşamba gününe giren %20,7’lik kovalamaca oranı, aslında lig ortalaması olan %28,4’ün oldukça altında ve %22,0’lik koku alma oranı, %24,8’lik lig ortalamasının altındaydı.

Vargas, “Atıcıları iyi görüyorum gibi hissediyorum, ancak bölgede çok fazla atış kaçırdım,” dedi. “Bazen büyük liglerde sadece bir atış hakkınız vardır ve bunu kaçırırsanız, bu berbattır. Ama güvenimi kaybetmiş gibi hissetmiyorum ve benim için önemli olan da bu.”

Vargas’ın sahadaki mücadeleleri ile sahadaki gelişiminin yan yana gelmesi, savunmaya çok fazla zaman ve enerji harcadığı için hücumunun acı çekip çekmediğini merak etmenize neden oluyor.

Freeman, 2017’de Atlanta Braves ile 16 maç için üçüncü aşamaya geçtiğinde, .881 OPS ile .286’ya ulaştı, hala sağlam bir üretim ancak .989 OPS ile .307’ye ulaştığı bir sezonda düşüş yaşadı.

Freeman, bir oyuncunun savunmaya bu kadar odaklandığında hücumunun gecikip gecikmeyeceği sorulduğunda, “Yani, eminim,” dedi. “2017’de üçüncü üsse geçtiğimde tek düşündüğüm, sahada hata yapmadığımdan emin olmaktı. Ve üçüncü oynarken pek başarılı olamadım, bu yüzden bu beni etkiledi.”

Vargas hücum hazırlığının geri planda kaldığını düşünmüyor. 2-20 Mayıs tarihleri arasında 16 maçta .914 OPS, üç homers, yedi double ve 12 RBI ile .290’a ulaştığı zamanki kadar çok zamanını vuruş kafeslerinde geçiriyor.

Vargas, “Topun her iki tarafında da oldukça iyi çalıştığımı hissediyorum,” dedi. “Açıkçası, hücumda iyi sonuçlar alamadığınızda kendinizi gerçekten kötü hissediyorsunuz. Ama kendime güveniyorum ve her vuruş yaptığımda, rekabet etmek için iyi bir konumda olduğumu hissediyorum.”

Vargas, ikinci aşamada Mookie Betts’e bazı başlangıçlar kaybediyor olabilir, ancak Dodgers ona olan inancını kaybetmedi. Vargas, küçük liglerde olduğu hücum oyuncusunun flaşlarını gösterdi ve sopasının büyük liglerde oynayacağına inanıyorlar.

Freeman, “Miguel gerçekten iyi bir vurucu,” dedi. “O iyi olacak.”