Mo’ne Davis, Dodgers için ortalama bir yaz stajyeriniz değil

Uzaylı

New member
Mo’ne Davis’in 22. doğum gününde, Dodgers’ın en yeni stajyeri dolu bir yapılacaklar listesine sahipti.

Maçtan önce, sahada Dodgers’ın oyun öncesi antrenmanlarının görüntülerini yakalamak için koşturan yeni Hampton Üniversitesi mezununa ihtiyaç vardı.

Gün boyunca, takımın stadyum içi çetele ve sosyal medya kanalları için tanıtım video prodüksiyonlarının bir listesini koordine ederek patronlarıyla görüşüyordu.

Ve herhangi bir noktada, “yapmamı istedikleri her şeye” hazırdı.

Davis, geçtiğimiz cumartesi günü moralinin bozuk olduğu bir anda, “Bu yeni bir şey değil,” dedi. “Doğum günümde hep beyzbol sahasındaydım.”

Beyzbol dünyasının geri kalanı için Davis bir ikon olarak bilinir.

Dokuz yıl önce, 2014 Küçükler Ligi Dünya Serisi sırasında bir gecede bir sansasyon yarattı ve etkinlik tarihinde bir atış galibiyeti kazanan ve maçı kapatan ilk kız oldu.

Davis’in memleketi Philadelphia’da zaten yerel bir iyi hissetme hikayesi olan, neredeyse özel bir erkek sporundaki hakimiyeti ulusal bir fenomen haline geldi. Turnuvadaki bir sonraki başlangıcı, ESPN’de yaklaşık 5 milyon izleyicinin ilgisini çekti. Bir hafta sonra, “Mo’ne. Adını hatırla.

Gerçekten de, o zamandan beri Davis’i bir spot ışığı takip etti. Daha fazla dergi kapağında (en önemlisi, 2017’de Time dergisinin bir özelliği) ve hatta Spike Lee tarafından hazırlanan kısa bir belgeselde yer aldı. Major League Baseball’un sosyal medya platformlarında kamera karşısına çıktı. Ve dört yıl önce Hampton’a kaydolup beysbol takımına katıldığında, şimdiden ülke çapındaki genç kadın sporcular için bir rol model olmuştu.

“Her zaman kadın sporlarını zorlamaya çalışan biri oldum” dedi. “Ona ihtiyacı olan ilgiyi gösterin.”

Mo’ne Davis, Little League World Series’de bir atış galibiyeti kazanan ve maçı kapatan ilk kız olduktan iki yıl sonra, 2016’da bir hayranı için Sports Illustrated’ın bir kopyasını imzaladı.

(Butch Comegys/İlişkili Basın)

Ancak bu yaz, Davis kendi geleceğini ilerletmeye odaklandı.

Mayıs ayında iletişim bölümünden mezun olduktan sonra, Dodgers tarafından video prodüksiyon departmanlarında stajyer olarak işe alındı; bu, bir gün bir ön büroda çalışma nihai hedefine yönelik potansiyel bir ilk adımdı (bu sonbaharda bir okula başlamak için okula dönüyor). spor yönetimi yüksek lisans programı).

Geçmişi ona Dodgers tarafından bu yaz kulüpte çeşitli roller için tutulan diğer 20 stajyerden daha fazla ün kazandırsa da – kabaca 5.000 başvuran arasından seçilen bir havuz – şu anki rolü şaşırtıcı derecede sıradan; sadece güçlü bir profesyonel izlenim bırakmaya çalışan bir üniversite stajyeri.

Dodgers’ın çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılıktan sorumlu başkan yardımcısı Courtney Moore, “Diğer tüm stajyerlerimizin geçirdiği sürecin aynısını yaşadı,” dedi.

Davis’i doğrudan Dodgers Productions’ın direktörü olarak denetleyen Erick Vazquez, “Bence o kişi olsa da olmasa da onu işe alırdık,” diye ekledi. “Röportajında bu kadar etkileyiciydi.”

Mayıs sonunda stajına başladığından beri Davis’in çalışmalarının çoğu perde arkasındaydı.

Chavez Ravine’deki ilk adımdan önce gösterilecek önceki oyunların öne çıkan paketlerini düzenleyecek.

Takımın yakın zamanda Disney filmi “Elemental” ile yaptığı işbirliği ve kulübün geçen ayki Kara Miras Gecesi için yıldız dış saha oyuncusu Mookie Betts ile bir video özelliği gibi, kulübün sosyal medya kanalları için tanıtım parçalarının üretilmesine yardımcı olacak.

Ve her stajyer gibi o da patronlarının ondan istediği diğer görevleri üstlenecek – hatta bu yaz kamera önü ender görevlerinden birinde bir stadyum forması çekilişinin fotoğrafları için modellik yapmak bile.

İki yaz önce Washington, DC’deki bir kolej yaz takımı için oyunlar arayan Davis, “Sekizinci sınıftan beri yayıncılığa girmek istiyordum,” dedi. sporun yanında, o yöne gitmek için.

Bu, Davis’in itibarına sahip birinin normalde izleyeceği bir yol değil.

Instagram’da 230.000’den fazla takipçisi ile zaten internet şöhretine sahip. MLB ile geçmişte yaptığı çalışma, fiilen bir prodüksiyon asistanı olarak bir yaz konserinden daha göz alıcı kapılar açabilirdi. Dodger Stadyumu çevresinde de tanınır, işteki ilk günlerinden birinde kalabalığın içindeki bir grup hayran tarafından bir resim için durdurulur.

“Bana baktı ve ‘Bu harika mı?’ Vazquez gülerek hatırladı. “Açıkçası, oldukça ünlü. Bu yüzden, bizim için yaptıklarını kesintiye uğratmadığı sürece sorun yok.

Mo'ne Davis ilk adımı atıyor.

Mo’ne Davis, 2 Eylül 2014’te Dodger Stadyumu’nda bir Dodgers-Washington Nationals maçından önce ilk atışı yapmaya hazırlanırken ısınıyor.

(Jon SooHoo / Dodgers)

Ancak Davis’e göre, geçmişteki başarılarını sosyal medya etkisine dayandırmak, beyzbolda bir yerlerde yüksek rütbeli bir karar verici olarak bir geleceğin peşinden koşmaktan çok daha az çekiciydi.

En ilham verici hedefini açıklamadan önce, “Umarım bir ön büro pozisyonuna kadar çalışabilirim,” dedi. “Belki bir GM. Beni nereye götüreceğini göreceğiz.”

Şimdilik tek bir hedefi var.

“Küçükler Ligi’ni hayatımın zirvesi yapmadığımdan emin olmak için,” diye açıkladı. “Daha gidecek çok şeyim var.”

Bu nedenle, bu yaz, Dodgers’la geçirdiği zamanın zaten iyi bilinen hikayesinde yeni bir bölüm açacağını umarak, bir üniversite stajyeri olarak sıkıcı, tanıdık bir yolda yürüyor.

Vazquez, “Herkesin Küçükler Ligi oynadığı dönemden tanıdığı birinin dönüp onun gibi gerçekten ciddiye aldığını görmek gerçekten harika,” dedi. “Onun sahip olduğu statüye sahip olmayan herhangi bir kişiyle aynı adımlardan geçiyor.”