Mookie Betts, A’lar üzerinden bozguna uğrayan bir Dodger olarak en uzun homer’ı vurur

Uzaylı

New member
Top, Çarşamba gecesi ikinci vuruşta Mookie Betts’in sopasından patlamış gibi görünüyordu, Dodgers’ın önde gelen adamı sezonun 29. ev koşusunu o kadar yüksek ve uzağa ezdi ki, Oakland’ın sol saha oyuncusu Tony Kemp hareket etmeye veya dönmeye bile zahmet etmedi. Hayranlar hatıra için çabalarken.

Chavez Ravine’de 47.711 kişilik bir kalabalığın önünde hızla 10-1’lik bir galibiyete giden ve National League West’te San Francisco Giants’a karşı 2½ maçlık liderliğini sürdüren Dodgers için böyle bir geceydi ve Atletizm , onları birinci ligin en kötü 30-79’una düşüren bir saldırı karşısında çaresiz görünen.

Menajer Dave Roberts, takımının üst üste ikinci galibiyetinin ardından, “Her maçı kazanmak zor, ancak şu anda birinci ligde çok fazla hizmeti olmayan oyuncularla yeniden yapılanan bir takım, bunlar kazanmayı umduğumuz maçlar,” dedi. A’lar.

“Bölümü kazanmaya çalışırken, orada koştuğumuz adamlar tükendiğinde, evimizde böyle maçlar kazanmalıyız. Bu ilk iki maçta, vuruş bölgesini kontrol etme, ilk marş oyuncusunu strese sokma, onların arenasına girme becerimizi gösterdik… işimizi hallediyoruz. Bu, çok iyi bir top kulübünün işaretidir.”

Betts’in 436 metrelik patlaması, 13 vuruş yapan ve koşucular skor pozisyonundayken dokuzda beşe çıkan Dodgers tarafından vurulan dört homers’tan biriydi.

Freddie Freeman ilk üç vuruşta iki kez tek ve ikiye katladı ve ona iki maçta yedi maça çıktı ve altıncı vuruşta galibiyet serisi ile sona erdi.

Dodgers’ın ilk meydan oyuncusu, .338 vuruş ortalaması, NL’nin en iyi 1.002 taban artı yavaşlama yüzdesi, 21 homer, birinci ligde yüksek 38 çift, 75 koşu ve 93 RBI, bir istatistik ile altı vuruştan sonra çekildi. onu ikinci NL en değerli oyuncu ödülü için yarışa sıkıca yerleştiren çizgi.

“Biliyorum [Atlanta outfielder Ronald] Acuña orada üzerine düşeni yapıyor, bu gerçekten etkileyici, ancak Freddie’nin post atma, koşularda sürme, ortalama vuruş, sülük yapma yeteneğine bakarsanız, o kesinlikle MVP sohbetinde, ”dedi Roberts. “Ve Mookie çok geride değil.”

Dodgers başlangıç oyuncusu Tony Gonsolin, galibiyeti kazanmak ve sezonda 4.11 ERA ile 6-4’e yükselmek için bir koşu ve beş vuruştan vazgeçerek, üç sayı ve iki yürüyüş yaparak beş oldukça yaya vuruş yaptı.

Ortalama hızlı top hızı 91,9 mil ile sezon ortalamasının altında olan sağ elini kullanan oyuncu, son iki vuruşunda trafikte gezinerek Jordan Díaz ve Ramón Laureano’nun orta sahaya uçmasını sağladı ve dördüncü vuruşu ikiye katladı ve JJ Bleday, beşinciyi bitirmek için ikisi açıkken sağ merkezdeki duvara uçacak.

Rahatlatıcı Yency Almonte bir vuruştan vazgeçti, üç vuruş yaptı ve iki golsüz vuruşta iki yürüdü, solak Alex Vesia bir-iki-üç sekizinci attı ve Ryan Brasier puansız bir dokuzuncu ekledi, oyun kısa stoper Miguel Rojas ve ikinci ile sona erdi kaleci Amed Rosario, oyunun üçüncü ikili oyununu çeviriyor.

Dodgers’ın solak atıcılara karşı hücumunu iyileştirme umuduyla geçen hafta Cleveland Guardians’tan alınan bir stoper olan Rosario, Salı gecesine kadar ikinci aşamada bir büyük lig maçına başlamamıştı.

Dodgers’tan Freddie Freeman, Chris Taylor’ın ilk vuruş teklisinde gol attı.

(Ashley Landis / Associated Press)

Rojas, “Bence harika gidiyor,” dedi. “Bu pozisyonda daha rahat oluyor. Deneyimlerime dayanarak, yılın ortasında bir pozisyondan diğerine geçmenin kolay olmadığını biliyorum, ancak ikinci aşamadaki mücadeleye hazırlanmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.”

Kariyerindeki 740 büyük lig başlangıcının 718’ini stoperde yapan Rosario, her maçtan önce Dodgers üçüncü üs koçu Dino Ebel ve özel yardımcısı Chris Woodward ile yoğun bir şekilde çalışıyor.

Rosario bir tercüman aracılığıyla, “Çoğunlukla bana gösterdikleri güven nedeniyle kendimi gerçekten iyi hissediyorum,” dedi. “Geçişte herhangi bir zorluk yaşamadım. Stoper oynadım, bu yüzden biraz daha kolay. Bunun yeni bir pozisyon olduğunu biliyorum ama takımın kazanmasına yardım etmek için buradayım.”

Betts, merkeze çifte önde giden bir üç turluk bir ilki ateşledi ve Freeman, sol merkeze bir RBI tekli ile onu takip etti. Will Smith ve Max Muncy yürüdü ve Chris Taylor (saha içi bekar) ve James Outman (saha oyuncusunun tercihi saha oyuncusu) koşularda sürdü.

Saniyede bir dışarıda olan Betts, bir Dodger olarak en uzun home rununu yaptı, top sol saha pavyonunun yaklaşık yarısına kadar 4-0 öne geçti. Freeman ve Smith’in arka arkaya ikiye katlamaları durumu 5-0 yaptı ve Rosario, 7-0 öne geçmek için sağ saha duvarının tepesinden bir Dodger olarak ilk home rununu sektirdi.

Shea Langeliers, A’ları üçüncünün zirvesinde 7-1’e çekmek için Gonsolin’den ayrılmak için tek başına bir homer’ı vurdu, ancak Dodgers, Rojas’ın sezonun ilk homer’ında vuruşun sonunda o koşuyu yaptı ve o zamandan beri ilk 26 Haziran 2022, Miami Marlins ile, bir dizi 549 maçta bir homer’sız maça çıktı.

Sezonda .545 OPS ve 13 RBI ile .217’ye ulaşan Rojas, “Bu benim ilk değil,” dedi, “ama öyle hissettiriyor.”

Dodgers, sığınağa döndüğünde Rojas’a sessiz muamele yaptı; bu, genellikle ilk ev koşularından sonra çaylaklar için ayrılmış bir gelenek, 39 homers ile 10 yıllık gaziler için değil. Rojas sanki kimse izlemiyormuş gibi dans etti.

Rojas, “Adamların bana oyun oynayacaklarını ve sessiz davranacaklarını biliyordum ama umurumda değildi,” dedi. Sığınağa geldiğimde Dave’e burada tek başıma dans edeceğimi söyledim. Bu anı çok uzun zamandır bekliyordum.”

Dördüncü vuruşa başlamak için sağ sahada Betts’in yerini alan Jason Heyward, Dodgers’a 9-1 vermek için sezonun 11.’si ve 2021’den beri ilk kez solak bir oyuncu olan sağ merkeze bir homer ile altıncı oldu. yol göstermek. Outman ikiye katladı ve Kiké Hernández’in tek bir golünü yedinci turda 10-1 yaptı.