Mookie Betts bir kez daha Dodgers'ın play-off'larına katılamayacağını biliyor

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Mookie Betts'in umurunda. Gerçekten umursuyor ve birinin neden aksini düşündüğünü anlamıyor.

Betts, “Bunun nereden geldiğini bilmiyorum” dedi.

12 yıllık 365 milyon dolarlık sözleşmenin dördüncü yılında yedi kez All-Star seçilen Betts, beyzboldaki en yetenekli sporculardan biri. Aynı zamanda birinci sınıf bir bowling oyuncusu ve yarı zamanlı podcast yayıncısı, World Series televizyon muhabiri ve Crypto.com Arena'yı düzenli ziyaret eden ateşli bir basketbol hayranıdır. Geçen yıl play-off'larda olduğu gibi başarısız olduğunda, bu onun dikkatinin dağıldığına veya geçimini sağladığı spora tamamen odaklanmadığına dair şüphelerin oluşmasına neden olacak.

Betts, “Büyürken dört spor yaptım” diye itiraz etti. “Ben sadece vites değiştirmeye alışkınım.”

Betts'in beyzboldaki en iyi oyuncu gibi göründüğü zamanlar var; tıpkı salgının kısalttığı 2020 sezonunda Dodgers'ı son 36 yılda tek şampiyonluğuna taşıdığı zaman olduğu gibi. Betts o yıl play-off'ları domine etti ve sadece vuruşlarıyla değil aynı zamanda savunması ve baserunlarıyla da maç kazandı.

Ancak Betts'in tamamen ortadan kaybolduğu uzun dönemler de geçirme eğilimi vardır. Performanstaki aşırı dalgalanmalar ve nispeten sade tavrı, bazı takım arkadaşlarının bile onun kararlılığını sorgulamasına neden oldu.

Geçen sezon bunun bir başka örneğiydi. Betts, en değerli oyuncu ödülü için yapılan oylamada ikinci sırada yer aldı ancak Ulusal Lig Serisinde Arizona Diamondbacks karşısında yenilgiye uğradı. Normal sezonda 100 maç kazanan Dodgers, üç maçta da mağlup oldu.

“İşte o zaman gelmedim. Takıma yardımcı olacak hiçbir şey yapmadım.”
— Mookie Betts, geçen yıl NLDS'deki performansı hakkında

Betts, “İyi vuruş yapmamış olabilirim, iyi oynamamış olabilirim” dedi. “Bu oyun çok zor.

“Umurumda değil.”

Elbette Betts'in umurunda. Bunu umursamayan bir oyuncu temelde bu kadar sağlam olmazdı. Bunu umursamayan bir oyuncu, Betts'in Altın Eldiven sağ kanat oyuncusuyken yaptığı gibi, topların duvarlardan nasıl saptığını okumayı öğrenemezdi. Bunu umursamayan bir oyuncu, Betts'in geçen yıl yaptığı gibi 30 yaşında sahaya çıkamazdı.

İkna olmadınız mı? Betts'in geçen sezona dair düşüncelerini dinleyin.

Pazartesi bahar antrenmanına gittiğinde sanki ekim ayına dair anılarından hala rahatsızmış gibi konuşuyordu.

Betts, “İşte o zaman gelmedim” dedi. “Takıma yardımcı olacak hiçbir şey yapmadım. Takıma yardımcı olmak için elimden geleni yapmaktan büyük gurur duyduğumu biliyorum.”

Mookie Betts, 9 Ekim'de Arizona Diamondbacks'e karşı NLDS'nin 2. maçında yedek kulübesinde oturuyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Betts, sezonu tamamen bir kayıp olarak görmedi ve Dodgers'ın 100 maç kazandığı ve kariyerinin en yüksek 39 home run'u ve 107 RBI ile önde gelen smaçör olarak 0,307 vuruş yaptığı normal bir sezona işaret etti.

“Ayrıca oldukça iyi bir esneme gösterdik, geçen yıl oldukça iyi oynadık” dedi. “Açıkçası önemli olduğu zaman değil. Sırtımı hafifçe sıvazlayıp aferin demeliyim ama aynı zamanda önemli olduğunda gelip ortaya çıkmam gerektiğini de bilmeliyim.

Betts, sezon sonrası sorunları hakkında somurtmak ya da hayal kırıklığının çocuklarıyla olan etkileşimlerini etkilemesine izin vermek istemediğini söyledi ancak bu açıklamaların her birini ve onlar gibi diğerlerini de benzer bir beyanla takip etti: oyunlar çok önemli.

Betts, Shohei Ohtani ve Freddie Freeman'ın en iyi durumda olacağı bir pencereden yararlanmaya ilişkin bir soru bile Betts'i aynı sonuca götürdü.

Dodgers logosu

Bahar eğitiminden son gelişmeler

“Yani evet” dedi Betts. “Ama yine de gidip oynamalısın dostum. Burada en iyi zamanlarında bazı adamlarımız vardı ve biz bunu yapmadık. Hangi takım olursa olsun sahaya çıkıp oynamalıyız. Gelmek zorundayım. 11'de 0'la çıktım ve geçen yıl gerçekten iyi bir takıma sahiptik. Yani eğer gelmezsem, bunun bir önemi yok. Sadece ben değil hepimiz. Eğer ortaya çıkmazsak kaybederiz.”

Felaketle sonuçlanan Ekim ayının ardından zorlu bir Eylül geldiğinden, playofflar başladığında zaten kış uykusundaydı. 0,244'lük vuruş yaptı ve son 25 normal sezon maçında yalnızca bir kez hedef aldı ve bu da onu MVP ödülünden eledi.

Betts neden aniden vurmayı bıraktığını bilmiyordu ama teknik direktör Dave Roberts'ın bir teorisi vardı.

Roberts, “Sanırım 40 kişinin peşinde koşmak biraz vardı” dedi.

Yöneticiye göre Betts, NLDS'de yaşananlardan açıkça etkilenmişti.

Roberts, “Bu onun için zordu” dedi. “Muhtemelen bir süperstar oyuncunun sorumluluğunu taşıyan çok az insan vardır. Dolayısıyla, başaramadığınızda veya teslim edemediğinizde, o yükü, hayal kırıklığını veya hayal kırıklığını hissedersiniz, bunlar her ne olursa olsun.

“O önemsiyor. Mookie'nin umurunda.”

Betts sorunu kabul edecek kadar önemsiyor. Sorunun bir süredir var olduğunu yeterince önemsiyor, çünkü son 10 play-off maçında 38'e üç sayı attı, bu da üç sezon sonrasına yayılan bir süreç. Neyi farklı yapması gerektiğinden emin olmasa bile bu konuda bir şeyler yapmayı deneyecek kadar önemsiyor.