Mookie Betts, Boston’a dönüş öncesinde Dodgers’ı Guardians’ın yanından geçiriyor

Uzaylı

New member
CLEVELAND —

Mookie Betts, bu hafta sonu uzun zamandır beklenen Boston’daki eve dönüşünde nasıl hissedeceğini tam olarak bilmiyor.

Dodgers’ın dış saha oyuncusu Perşembe sabahı, Red Sox’un kendisini 2020’de takas etmesinden bu yana Fenway Park’a yaptığı ilk yolculuğun arifesinde, “Oraya vardığımızda göreceğiz” dedi. “Ne bekleyeceğimi bilmiyorum, bu yüzden fazla yukarı ya da aşağı inecek bir şey yok.”

Ancak geri dönüşünün Red Sox taraftarları arasında uyandıracağı duyguları tahmin etmek çok daha kolay görünüyor: altı unutulmaz sezon boyunca göz kamaştıran hayran kitlesinden gelen büyük takdir – ama aynı zamanda, özellikle de dış saha oyuncusunun ateşli hali göz önüne alındığında, biraz hüzünlü bir kıskançlıktan da fazlası. geç oyun.

Bu haftaki yolculuğun başında Cleveland Guardians’a karşı oynanan üç maçta Betts, iki yürüyüş, iki double ve üç RBI ile 11’e dokuz sayı atarak Dodgers’ın Salı gecesi aldığı yenilgiden sonra perşembe günü iki galibiyet almasına yardımcı oldu; 6-1’lik sonuç da dahil Çarşamba günkü maç yağmur nedeniyle ertelendi.

30 yaşındaki oyuncu için mükemmel bir Ağustos ayında, Betts bu ay .463’lük bir vuruş yapıyor ve dokuz kez birden fazla vuruş yaptığı 12 maçlık bir galibiyet serisi elde ediyor.

Ve Red Sox’un 2018 Dünya Serisi galibiyet sezonunda Amerikan Ligi’nin en değerli oyuncusu ödülünü kazanmasına beş yıl kala Betts yine MVP yarışına giriyor ve 1.010 taban artı yavaşlama yüzdesiyle Ulusal Lig’e liderlik ediyor. iç saha koşularında (34), RBI’lerde (89) ve vuruş ortalamasında (.310) ilk beşte yer alırken.

Dodgers’ın sağ saha oyuncusu Mookie Betts, Perşembe günü Cleveland Guardians’a karşı oynanan ilk doubleheader maçında sekizinci atışta iki sayılık bir double vuruşu yaptı.

(Nick Cammett / Associated Press)

“Kendim için iyi oynamaya devam etmek, kendimi göstermek istiyorum” [I can keeping being] Tutarlı, son üç ya da dört yıldır her zaman söylediğim gibi,” dedi Betts, Perşembe günkü ilk maçta kariyerinin en yüksek seviyesine beş vuruşla ulaştı ve ardından Dodgers’ın serideki 9-3 galibiyetinde üçte ikilik skor elde etti. final. “Sadece bunu yapmaya devam etmek istiyorum.”

Bu gezi Betts için her zaman başka bir nedenden dolayı anlamlı olacaktı; onu süperstar olduğu yere geri götürecekti.

Betts, 2011 yılında Red Sox tarafından beşinci turda draft edildi ve üç yıl sonra 21 yaşında ilk maçına çıktı. Betts, 2015 sezonunda büyük bir çıkış yaparak kendini gelişmekte olan genç bir yetenek olarak kanıtladıktan sonra daimi bir All-Star, Gold Glover ve MVP adayı oldu ve bunu 32 home run ile 0,346’lık skorla 2018’deki ödüllü performansıyla zirveye taşıdı. Red Sox dokuzuncu (ve en son) Dünya Serisi şampiyonluğuna ulaştı.

Betts, Red Sox’taki başarısıyla ilgili olarak “Bugün kim olduğumu şekillendirmeme yardımcı oldu” dedi. “Nereye gittiğim, kiminle karşı karşıya olduğumuz veya hangi atmosferde olduğunuz önemli değil. Eğer Boston’da oynayabilirseniz, her yerde oynayabilirsiniz.”

Betts bir süreliğine sonsuza kadar Boston’da oynayacağını düşündü. “Eminim ki bu şekilde mutlu olurdum” dedi.

Ne yazık ki koşullar hızla değişti. Betts’in 2019’daki güçlü sezonuna rağmen Red Sox sert bir geri adım atarak AL Doğu’da üçüncü sıraya geriledi. Betts, Boston’un sözleşmesinin son yılı öncesinde mini bir yeniden yapılandırmaya başladığı offseason öncesinde takımla uzatma yapamayınca, Şubat 2020’de Dodgers’a dağıtıldı ve hemen 12 yıllık bir sözleşme imzaladı. 365 milyon dolarlık sözleşme

Red Sox’tan ayrılmak konusunda “Gerçekten zordu” dedi. “İnsanların hayal edebileceğinden daha zor.”

Ancak üç yıldan fazla bir süre sonra, bu ayrılıştan kaynaklanan hayal kırıklığı azaldı. Betts, Dodgers’ı 2020’de Dünya Serisi şampiyonluğuna taşıdığı ve o zamandan beri serinin yüzü haline geldiği Los Angeles’taki yeni evini benimsemekle kalmadı, aynı zamanda kariyerinde daha vokal bir oyuncu olarak ortaya çıkan yeni bir sayfa açtı. kulüp binası lideri.

Betts, Boston’da geçirdiği süre hakkında şunları söyledi: “O kadar uzun zaman önce olmasa da sanki sonsuza kadar sürecekmiş gibi geliyor.” “Artık tamamen farklı bir insanım.”

Perşembe sabahı gazetecilerle yaptığı çekişme sırasında Betts, bazı Red Sox taraftar gruplarının hâlâ ayrılmak istediğine inandığı eski basketbol sahasında nasıl karşılanacağına dair bazı endişelerini kabul etti.

Ancak geri dönüşü muhtemelen öfkeden çok kıskançlığa yol açacak gibi görünüyor; son zamanlardaki göz kamaştırıcı oyunu Red Sox’a neyin kaçmasına izin verdiklerini hatırlatıyor.

Betts, “Bu beni bugün bulunduğum noktaya getirdi” dedi. “Yani hiç pişman değilim.”