Mookie Betts, Freddie Freeman, Dodgers’ın Padres’e karşı galibiyetini ateşledi

Uzaylı

New member
Koltuklar doluydu ama atmosfer yoktu.

Dodger Stadyumu’ndaki Cuma gecesinin büyük bölümünde, 49.399 kişilik bir kalabalık Fernando Tatis Jr. ve Manny Machado’yu yüksek sesle yuhaladı, Lakers’ın skoru ekranlarda her gösterildiğinde çılgınca tezahürat yaptı, ancak aradaki aksiyonun çoğunda sessizce oturdu.

Rakip San Diego Padres’e karşı sezonun ilk iç saha maçında, Chavez Ravine’deki sahne biraz sakindi.

En azından Mookie Betts ve Freddie Freeman yedinci vuruşta sahaya çıkana kadar öyleydi.

Padres, vuruşun zirvesinde iki sayılık bir ralli ile skoru eşitledikten birkaç dakika sonra, Dodgers’ın en büyük iki yıldızı geceyi elektriklendirdi ve Dodgers’ı arka arkaya ev koşularıyla hayata döndürdü. nihai 4-2 galibiyet.

Freddie Freeman ve Padres’in yardımcısı Tim Hill, Freeman’ın Dodgers için yaptığı yedinci vuruş sayılarının uçuşunu izliyor.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Freeman, “Mookie’nin bir home run yapması her şeyi yeniden canlandırıyor,” dedi. “Ve ben de bir adım atabildim ve üzerine iyi bir vuruş yapabildim.”

Yavaş açılış aylarının ardından – en azından eski en değerli oyuncu ödül standartlarına göre – Betts ve Freeman, görünüşe göre Dodgers’ın son 11-2’lik galibiyet serisinde adımlarını attılar.

Betts, bu sezon son 13 maçta yaptığı sekiz iç saha koşusunun beşini vurdu. Cuma günü, Dodgers için iki sağ elini kullanan vurucu olmasına rağmen yedinci için solak yardımcısı Tim Hill’i çağıran Padres’in 2-2 beraberliği bozan tek başına bir sürüş için şüpheli bir atış kararından yararlandı. .

Freeman, iki atış sonra Dodgers’ın liderliğini ikiye katladı ve üçüncü vuruşta skoru açan iki sayılık ikiye katlamasını sağdaki duvarı temizleyen bir ay vuruşuyla takip etti.

Çarşamba günü zorlu Milwaukee Brewers solak oyuncusu Wade Miley ile karşı karşıya gelirken kalçasındaki aşırı dönüşü düzelten Freeman, “Birkaç gün önce, nihayet vuruşumda bir şey hissettim,” dedi.

Daha önce sezona başlamak için sadece .822 taban artı yavaşlama yüzdesine sahip olan Freeman, “Wade Miley’in kesiciler ve kaydırıcılar fırlatması, beyzbolda kalçalarımla biraz daha fazla kalmama yardımcı oldu,” diye ekledi. “Bütün bir buçuk gün boyunca bunu düşündüm. Bu düşünce trenini kaybetmek istemedim. Bu yüzden dün bütün gün bunu düşündüm ve bugün kabul edebildim.

Dodgers’ın (24-15) Cuma gecesi erken saatlerde ekstra hücuma ihtiyacı olmayacak gibi görünüyordu, çünkü başlangıç oyuncusu Dustin May sadece 66 sahada altı golsüz vuruş yaptı.

Sağ elini kullanan oyuncu, ilk vuruşunu dördüncü vuruşa kadar bırakmadı ve beşinci turda önde giden bir ikiliyi geride bıraktıktan sonra tümseğin üzerinden çığlıklar atarak uzaklaştı.

Yalnızca üç vuruş yapmasına ve çok sayıda savurma ve ıskalama oluşturamamasına rağmen, yine de bir dizi zayıf yer topunu ve zararsız yumuşak teması tetikleyerek mükemmelleşti.

Dodgers'ın ilk oyuncusu Dustin May, 12 Mayıs 2023'te Los Angeles'ta ilk vuruşta sahaya çıkıyor.

Dustin May atıcıya başlayan Dodgers, 6 2/3 vuruşta iki tur bıraktı.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Harika bir atış yaptı ve oyunda derinleşti,” dedi. “Şu anda beklediğimiz şey bu.”

Ancak yedinci turda iki çıkışla, May’in sonunda benzini bitti. Xander Bogaerts merkeze bir çift soktu. Matt Carpenter vuruşu bir yürüyüşle uzattı. Ardından Ha-Seong Kim, Padres adına skoru (19-20) sol saha çizgisinden iki sayılık bir ikiye katlayarak eşitledi.

Kısa bir an için stadyumda biriken küçük enerji söndü.

Ama sonra Betts ve Freeman, yedinci vuruş çılgınlığını ortaya çıkararak, – Caleb Ferguson’un skorsuz bir rahatlama görünümü ve Evan Phillips’in beş sayılık kurtarışının yardımıyla – gecenin geri kalanında sürmeyi başaran bir rekabet oyunu kutlamasını ateşledi.

Freeman, “O yarı vuruşta geri gelip iki tur atabilmemiz için,” dedi, “Bence bu sadece son birkaç haftadır kim olduğumuzu gösteriyor.”