Mookie Betts, Vladimir Guerrero Jr.’ın kazandığı Home Run Derbisinde zorlanıyor.

Uzaylı

New member
SEATTLE —

Mookie Betts’in bittiğini anlaması için beş vuruş yapması gerekti.

Dodgers süperstarı, Pazartesi gecesi Home Run Derbisine sadece son bitirmemeyi hedefleyerek girmişti.

Tek sorun: Zaten vuruş antrenman sahalarına karşı talep üzerine değil, home run’ları nasıl vuracağını bilmediğini hemen fark etti.

“Kulağa çılgınca geliyor,” dedi Betts gülerek. “Ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.”

Gerçekten de, Vladimir Guerrero Jr.’ın üç rauntta toplam 72 home run ile Derby’yi kazandığı bir gecede Betts, etkinliğe katıldığı ilk (ve kesin olarak sonuncusu hariç tümü) ilk kez yalnızca 11 sayı atmayı başardı.

Bu, T-Mobile Park’taki diğer yedi yarışmacının herhangi birinden altı ve Betts’in birinci tur rakibi Guerrero’dan 15 daha azdı ve Betts tabağa gelmeden 26 tanesini krankladı.

Betts, “Yirmi altıya ulaşılabilirdi,” dedi. “Ancak, sayıya nasıl ulaşılacağını bilen biri için erişilebilir.”

Yüzeyde, Betts’in ustalaştığı bir beceri gibi görünüyor. All-Star arasına bu sezon 26 normal sezon patlamasıyla ana ligde üçüncü olarak berabere kaldı. 239 kariyer patlaması, 2014’te lige girdiğinden beri MLB’de en çok 13. sırada.

Bununla birlikte, bu uzun toplar, Betts’in kompakt vuruşunun yüksek hızlı hızlı topları ve plakanın üzerinde bırakılan yumruk kırma sahalarını döndürebildiği canlı oyun aksiyonunda gerçekleşir.

Öte yandan, Dodgers’ın ilk temel antrenörü Clayton McCullough’un Pazartesi günkü Derby’de Betts’e teslim ettiği yumuşak vuruşlu sahalar, vurucunun daha fazla izole güç üretmesini gerektiriyor – bu, 5 fit 9, 180 kiloluk Betts’in yeterince üretemediği bir şey. 3½ dakikalık seansında.

Betts, “Ortasında üç farklı salınım yaşadım,” dedi. “Deniyordum. Ama hat sürücülerini vurmaya devam ettim.

Betts’in ilk 12 vuruşundan sadece ikisi sol sahada duvarı aştı. Arka arkaya sonraki dördünü vurduktan sonra, Betts yolun geri kalanında yalnızca beşini başardı.

Betts, “Bittiğini biliyordum,” dedi. “Havaya kaldıramadım”

30 yaşındaki eski MVP, son sıradaki kaderine o kadar teslim olmuştu ki, 11 homer’ının hepsini vurduğu ana üç dakikalık bölümde molasını bile kullanmadı.

“Yorgun değildim,” dedi. “Ve yardımcı olmazdı.”

30 saniyelik bir bonus periyodundan önce takım arkadaşı JD Martinez, Betts’e bazı tavsiyeler vermeye çalıştı.

ESPN tarafından mikrofona alınan Martinez, “Sadece topu havaya çekin,” dedi.

Betts güldü ve cevap verdi: “Nasıl olduğunu bilmiyorum.”

Performansına rağmen, Betts genel deneyimden güç aldı.

Eski Seattle Mariners efsanesi Ken Griffey Jr.’a bir övgü olarak şapkasını geriye doğru taktı. Biri ticari markası olan altın zincirle süslenmiş özel olarak boyanmış bir sopa ve namlunun ucuna yakın bir dizi lobut (diğer favori sporu) kullandı. .

Ve elendikten sonra, Guerrero, Martinez ve diğer All-Star Dodgers takım arkadaşlarını kucaklayarak, listesinden bir başka kariyer hedefini – Derbi’ye katılmayı – kontrol ettikten sonra sahada tamamen gülümsüyordu.

“Her şey süper havalı. Sularımın biraz akmasını sağladı. Bu her zaman eğlencelidir,” dedi Betts. “Önemli olan şuydu ki, bu bana göre değil. Aldığım en iyi paket bu.”