Mookie Betts’in canavar günü Dodgers’ın Red Sox’u kazanmasına yol açtı

Uzaylı

New member
BOSTON —

Her şey o kadar doğal görünüyordu ki.

Yeşil Canavar’ı temizledikten sonra üslerin etrafında düzgün süzülüşü. Sağ alanda uçan toplara yıldırım hızında yaklaşma hızı. Kendinden emin tavrı ve rahat gülümsemesi bile – onu altı yıl boyunca Boston Red Sox hayranlarına sevdiren ve bu hafta sonu üç gün boyunca onları yeniden büyüleyen gülümsemenin aynısı.

Mookie Betts, Fenway Park’a dönüşünün özel olacağını biliyordu.

Ancak dizi sırasındaki sansasyonel oyunu duygusal bir bonus haline geldi.

“İş ile duyguları birbirinden ayırmak gerekiyor” dedi. “Ama oradaydılar. İşinize engel olmalarına izin veremezsiniz.”

Betts, uzun zamandır beklenen yeniden bir araya gelişinde bunu yapmakta hiç sorun yaşamadı ve geziyi, Pazar öğleden sonra Dodgers’ın 7-4’lük lastik maçı galibiyetinde bir başka lider performansla kapattı.

Betts tek galibiyetle galibiyet serisini 15 maça çıkardı. Altıncı turda Monster’ın üzerinden iki sayılık bir sayı atarak Dodgers’a 4-0 öne geçti. Sekizinci sırada bir RBI single’ı ile bir sigorta koşusu ekledi ve vuruş ortalamasını sezonun en yüksek seviyesi olan 0,315’e yükseltti.

Ve o o kadar iyiydi ki – ve 2020’de Dodgers’a takas edilmeden önce büyük lig kariyerine başladığı yerde hala o kadar seviliyordu ki – Red Sox’un kendi televizyon ağı, yayının oyun oyunu olarak Betts’in sayı atışını seçti.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Bu gece rahat uyuyacağına eminim” dedi. “Fiziksel ve duygusal olarak yorgun olduğundan eminim. Ama dostum, o bir profesyonel ve bölümlere ayırma konusunda harika bir iş çıkarıyor.”

Betts serinin finalinde yardımcı oldu.

İlk kaleci Freddie Freeman’ın iki double’ı vardı – günü MLB’nin en yüksek toplamı olan 50 ile tamamlayarak Shawn Green’in bir sezondaki önceki Los Angeles Dodgers çiftler rekorunu yakaladı ve ardından geride bıraktı.

Dodgers atıcısı Gavin Stone, Pazar günü Fenway Park’ta Boston Red Sox’a karşı kazanılan 7-4’lük galibiyetin altıncı vuruşunda atış yapıyor.

(Steven Senne / Associated Press)

Çaylak atıcı Gavin Stone, büyüklere dönüşünde sağlam görünüyordu ve kariyerindeki ilk galibiyetini altı vuruştan fazla, dört turluk toplu rahatlama ile kazandı.

Dodgers, Red Sox’un isabet toplamını ikiye katlayarak (14’ten yediye) üst üste sekizinci seri galibiyetini aldı ve Ağustos’ta 21-4’e yükseldi.

Yine de Betts hafta sonunun en büyük hikayesiydi; iki double, dört RBI ve sadece bir vuruşla 15’e 7’lik skorla çıktığı 16 yolculukta – çoğuna ayakta alkışlar ve uzun alkışlar eşlik etti.

Betts, Fenway’e ilk dönüşü hakkında “Süper harika” dedi. “Şehrin benim için yaptığı ve buradaki herkesin benim için yaptığı her şeyden dolayı çok mutluyum. Bu fırsat için herkese teşekkür ediyorum, çünkü bu kesinlikle beni bugün olduğum kişi haline getirdi.”

Betts, 2011’de draft edildiği, 2014’te ilk kez forma giydiği ve 2018’de Dünya Serisi şampiyonu ve Amerikan Ligi MVP’si olarak kariyerinin zirvesine ulaştığı kulübü yeniden tanımasına rağmen odaklanmanın zor olmadığını söyledi.

“Açıkçası duygular oradaydı ve gelmelerine izin verdim” dedi. “Ama onları da bıraktım. Onu ayırmayı başarmak lazım.”

Her ne kadar Boston’dan ayrılışından uzun süre önce ayrılıp 2020’de ikinci Dünya Serisini kazandığı Dodgers takımının yüzlerinden biri olsa da, final için konuk kulüp binasından çıkarken bir tür “kapanış” hissetti. bu hafta sonu zamanı.

“Aldığıma sevindim” dedi. “Fenway’de tekrar sağ sahaya koşmak eğlenceliydi.”

Son oyun seviyesi göz önüne alındığında – Betts, Ağustos ayında 0,457 vuruş ortalaması, 1,303 taban artı yavaşlama yüzdesi ve 18 ekstra taban vuruşuyla büyükler liginde lider durumda – unutulmaz 2018 Red Sox sezonuyla paralellikler kurmamak imkansızdı. .

Karşılaştırma hakkında “Bilmiyorum dostum” dedi. “2018, bu çılgıncaydı. Eğer ona yakın bir şey bulabilirsem, o zaman iyi bir şey yaptığımı biliyorum. Ama kesinlikle bunun şu ana kadarki en iyisi olduğunu söyleyebilirim.”

Betts’in bu sezonki genel rakamları o kadar da güçlü değil. 2018’de 0,346’lık bir vuruş yaptı ve 1,078 OPS’ye sahipti, bu da Pazar gününün sonundaki hedefinden 60 puan daha iyi. Aynı zamanda neredeyse oybirliğiyle MVP ödülüne layık görüldü ve bu yıl bu ödül için sıkı bir rekabetle karşı karşıya kaldı.

Başka bir MVP kazanmanın kendisi için motive edici bir faktör olup olmadığı sorulduğunda Betts, “Bunun hoş olmayacağını söylersem yalan söylemiş olurum” dedi. “Ama 1 numaralı şey Dünya Serisini kazanmak, klasmanı kazanmak ve iyi oynamaktır dostum.”

Son iki kutunun tümü işaretlidir.

Ve eğer Betts, Freeman ve Dodgers, Fenway’e yaptıkları yolculukta pekişen son formlarına yakın bir şeyi sürdürebilirlerse şampiyonluk hayalleri de gerçeğe dönüşebilir.

Roberts, “Harika bir ortamda, canları için savaşan bir takıma karşı oynuyorsunuz ve biz de aynı yoğunlukla karşılık verdik” dedi. “Sezonun ilerleyen dönemlerinde sabırsızlıkla beklememiz gereken şey açısından bu tam bir şanstı.”

Yaralanma güncellemeleri

Roberts, Pazar sabahı, Tony Gonsolin’in dirseğindeki sakatlıktaki şaşırtıcı olmayan vahim gelişme de dahil olmak üzere çok sayıda yaralı atıcı hakkında güncellemeler yaptı.

Roberts, yeni bir MR çektirdikten sonra Gonsolin’in “potansiyel olarak” bir ameliyata ihtiyacı olduğunu ve bu durumun gelecek yıl için uygunluğunu etkileyebileceğini söyledi. Teknik direktör spesifik tanıyı açıklamayı reddetti ancak beklendiği gibi sakatlığın bu sezonun geri kalanında Gonsolin’i takımdan uzaklaştıracağını doğruladı.

Roberts, Joe Kelly (önkol) ve Yency Almonte’nin (diz) de geri dönmelerine en az birkaç hafta kaldığını söyledi.

Roberts’a göre Walker Buehler’in Tommy John ameliyatından sonraki iyileşmesi de mevcut durumda. Sağ elini kullanan oyuncu kısa süre önce ilk çok vuruşlu simüle oyununu attı. Ve kesin zaman çizelgesi belirsizliğini korurken, Dodgers hala atıcının Eylül ortasından sonuna kadar geri döneceği konusunda umutlu.