Noah Syndergaard, yavaş başlangıca cevaplar bulmak için hipnozu kullanıyor

Uzaylı

New member
SAN DIEGO-

Seanslar, Noah Syndergaard’ın bir göz maskesi takacağı, vücudunu gevşeteceği ve ardından kafasını boşaltmaya çalışacağı Dodgers’ın ev kulüp binasının içindeki “uyku odasının” sessizliğinde başlar.

Son haftalarda birkaç kez, atıcı bu yeni rutini takip etti ve zihinsel yetenekler koçu Brent Walker yanında otururken onu – kelimenin tam anlamıyla – hipnotize ederken zihin uyuşturan bir transa girdi.

İleri geri sallanan sarkaçlı saat yok; vudu büyüsü veya büyüleyici büyü yok.

Bunun yerine, Walker bilinçaltıyla yumuşak bir şekilde konuşurken, bir zamanlar baskın olan sağ elini geride tutmaya devam eden zihinsel blokları çözmeye çalışırken, Syndergaard sadece uyukluyor.

Syndergaard, “Sahip olduğum hemen hemen her kaynağı deneyeceğim,” dedi. “Sadece ondan kurtulmak için.”

Hipnoz programı, Syndergaard’ın Dodgers’la geçirdiği acıklı açılış ayını düzeltmek için gösterdiği tek çaba olmaktan çok uzak olsa da, 30 yaşındaki eski fenomun karşı karşıya olduğu zorluklar hakkında çok şey ortaya koyuyor.

Syndergaard, 1.80’lik 242 kiloluk çerçevesinin her zerresine bakarak vücudunun güçlü olduğunu hissediyor.

Dodgers koçları, mekaniğini mükemmel olmasa da hala çoğunlukla sağlam tutuyor ve sezon ortasında herhangi bir büyük revizyona karşı karar veriyor.

Fiziksel açıdan bakıldığında, 2016 All-Star’ın bu sezonun başlarında gelişmesi için tüm parçalar yerinde olmalıydı; Tommy John ameliyatından sonraki ikinci yılını kariyer ortasında bir diriliş sahnelemek için kullanmak.

Bu yaz Dodgers ile 13 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladıktan sonra, “Beni olmak istediğim yere geri götürebileceklerine çok güveniyorum” dedi.

Ne yazık ki Syndergaard, 6.32 kazanılan koşu ortalamasının 30 vuruşla büyük lig atıcıları arasında en kötü 10. sırada yer aldığı Nisan ayında her zamankinden daha fazla mücadele etti.

Ve geçen hafta Dodgers’ın San Diego’ya yaptığı gezi sırasında rotasyonda atlandıktan sonra, o ve takım en büyük sorunun ruhundan kaynaklandığına inanıyor.

Atış koçu Mark Prior, “Sadece rahat bırakabileceği bir noktaya gelmeye çalışıyor,” dedi. “Bazen bazı şeyler gösteriyor, bazen de biraz geri çekiyor. O gerçekten teslimatına odaklanan biri ve onu yapmaya çalıştığımız şey bundan sıyrılması ve daha çok plakaya odaklanmasıdır.

Başka bir deyişle, Prior’un dediği gibi: “Bu sadece oraya gitmeye çalışmak ve her bir adımda sahip olduğunuz her şeyi vermekle ilgili.”

Syndergaard umutsuzca aynı şeyi istiyor – bir zamanlar New York Mets’te yaptığı gibi, üç basamaklı bir hızla ve ezici bir grev barajıyla yeniden hakim olmak için can atıyor.

Sorun şu ki, “hala %80-90’da atıyormuşum gibi” hissetmesi, bunun sonucunda ortalama 92 mil (geçen sezon zaten azalmış olan hızından birkaç tık aşağıda) ancak bir hızlı topla, kariyerinin en düşük %15’lik vuruşuyla sonuçlanıyor. oranı ve işe yarar vasattan tamamen felakete kadar değişen bir açılış ayı performansı.

Chicago Cubs takımından Yan Gomes, 14 Nisan’da Dodger Stadyumu’nda oynanan bir maç sırasında Noah Syndergaard’ın sayı vuruşunu yaptı.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Syndergaard, bu hafta sonu dolabının önünde otururken, “Eskiden olduğu kadar sert atmaya çalışıyorum,” dedi. kafa karıştırıcı bir kopukluğu uzlaştırmaya çalışırken. “Aynı şekilde çıkmıyor.”

Syndergaard, sorunun kaynağının, ameliyattan rehabilitasyonu sırasında katlandığı zihinsel yaraların tam olarak iyileşmediği bilinçaltında yattığına inanıyor.

2020’de bahar antrenmanı sırasında dirseği patladığında ilk yaralanmanın ciddiyetini “travmatize edici” olarak tanımladı. Bir yıl sonra bir doktor ona ulnar kollateral bağının tekrar yırtılmış olabileceğini söylediğinde bir aksilikle aynı derecede sarsılmıştı.

Durumun böyle olduğu kanıtlanmasa da – Syndergaard 2021 sezonunun sonunda geri döndü ve azalan cephaneliğine rağmen geçen yıl Angels ve Philadelphia Phillies ile 3.94 ERA’yı yönetti – atıcı, geriye dönüp bakıldığında, her şeyin yolunda olduğunu tahmin etti. bilinçaltında kendini tutmasına neden olmuş olabilir.

“Orada olduğunu biliyorum. %110 patlayıcı olmaya çalışıyorum” dedi. “Ama benim hareketim verimli değil.”

Bu nedenle, şu anda Dodgers oyuncularıyla çalışan üçüncü sezonunda doktora yapan Walker, geçenlerde hipnoz programını önerdiğinde, Syndergaard bu fikre açıktı.

“Birçok meditasyon ve farkındalık uygulaması yaptım. [in the past]dedi Syndergaard. “Bu benzer bir his. Tıpkı vücudunuzu süper derin bir duruma sokmaya çalışmak gibi. … Fiziksel tarafı zihnimin çalışma şekliyle eşleştirmek.”

Süreç, Syndergaard için çoğundan daha yararlı olabilir.

Sürahi, fazla düşünmesine ve “içsel olmak her zaman benim Aşil topuğum olmuştur” dedi, tümsek üzerinde zihinsel ipuçları geliştirerek ameliyat öncesi zihnini rahatlatmayı başardı (şu anki Dodgers takım arkadaşı Max Muncy’nin dahil ettiği geri adıma benzer) salıncağına).

Syndergaard için en iyi örnek, 2019’da, Cincinnati Reds’e karşı göz kamaştırıcı 10’luk bir mücevherde bir stoper attığında – ve takımının bir homer ile tek başına koşusunu ürettiğinde – geldi.

“Arka bacağımı ‘vidalıyormuşum’ gibi hissettim,” diye hatırladı ve teslimatının geri kalanını senkronize eden tek özlü düşünceye itibar etti. “Otomatik hissettirdi.”

Ancak Tommy John ameliyatından bu yana, yeni bir zihinsel anahtar bulmak ya da başka bir serbest bırakma tetikleyicisi geliştirmek kolay olmadı.

“Eskiden olduğu kadar sert atmaya çalışıyorum. Aynı şekilde çıkmıyor.”
— Noah Syndergaard, Dodgers atıcısı

Syndergaard, “Uzun atışım bile çılgınca geliyor,” dedi. “Sanki bir şeyi yeniden öğrenmeye ve öğrendiğimi unutmaya çalışıyormuşum gibi.”

Daha önce, büyük bir yaralanmanın ardından atıcılar için böyle bir fenomenin pek de “anormal” olmadığına dikkat çekti – Syndergaard’ın denediği hipnoz yöntemi öyle olsa bile.

Prior, “Eskiden nasıl hissettirdiğine dair bir zihniyete ve hafızaya sahipsiniz,” dedi. “Bu gerçek olsun ya da olmasın, en azından vücudun öyleydi. [felt]. Yaptığın şeyin korelasyonuydu. Ve bence bu yaralanmalardan sonra hep bunu arıyorsun. … Bazı şeyleri yeniden düzenlemelisin. İşler aynı kablolu olmayacak.

Bu nedenle Dodgers, Syndergaard’ın geçen haftaki bir sonraki görünümünü geri itti ve atıcıya 30 Nisan’da St. vuruş vuruşları) ve Salı günü Milwaukee Brewers’a karşı yaklaşan başlangıcı.

Yönetici Dave Roberts, “Noah ile konuşmak en mantıklısıydı,” dedi ve atıcının rotasyonda işleri çözmek için hala “çok fazla tasması” olduğunu ekledi.

Roberts, “Oyuncuların performansı her zaman doğrusal değildir,” diye ekledi. “Ama daha iyi olmaya açık olduğu sürece kendini gerçekten bize verdi. Bu yüzden benim için günden güne, ancak sezonun geri kalanında iyi bir performans göstermesini bekliyorum.

Bu amaçla, Syndergaard iyimser olmaya devam ediyor.

Yıla yaptığı kasvetli başlangıcın ortasında bile, oyununu dönüştürecek bir atılım keşfetmekten “bir adım uzakta olabileceğini” ilan ederek korkudan çok hayal kırıklığı hissetmeye devam ediyor.

“Süper yakın olduğumu hissediyorum” dedi. “Son dört aydır gerçekten çok çalışıyorum. Ve iş ahlakı, arzu ve irade her zaman aynı olacak. Bu kolay şeyler.”

Bununla birlikte, daha zor kısım, hala önündeki zihinsel engelleri, kendini yansıtma, içsel ruh araştırması ve hatta bilinçaltı hipnozun henüz çözemediği bir gizemi ortadan kaldırmak olacaktır.

Syndergaard, “Belirti mekanik bir sorun olarak gösteriliyor” dedi. “Ama bence daha çok yukarıdan geliyor.”