‘O bir beyzbol oyuncusu’: Jonny DeLuca MLB’deki ilk çıkışına hazır

Uzaylı

New member
Geçen hafta sonu Jonny DeLuca’yı şaşırtan bir büyük lig terfisi, Dodgers dış saha oyuncusunun Agoura Lisesi’ndeki eski koçu için şok olmadı.

Anthony Chevrier bunun geleceğini yaklaşık on yıl önce, DeLuca’nın sağ sahada başlayan ve 10 oyuncuyu Division I programlarına gönderen bir 2014 üniversite takımında dokuzuncu olan 1.75 boyunda, 165 kiloluk bir birinci sınıf öğrencisi olduğu zaman gördü.

Chevrier, “Birinci sınıf öğrencisiyken Jonny ve babasıyla konuştuğumu hatırlıyorum ve ‘Dostum, bir gün büyük liglerde oynayacaksın’ dedim,” dedi Chevrier. “Babası biraz kıkırdadı, ama sen anlayabilirdin. Fiziksel araçlar, maddi olmayan varlıklar, karar verme becerileri oradaydı. O eksiksiz bir paketti.”

Dokuz yıl sonra, şimdi 1,80 boyunda ve 205 pound, kum sarısı bukleleri, bıyığı ve halka küpesiyle DeLuca Pazar günü Dodger Stadyumu’na ulaştı ve ilk lig maçına Cincinnati Reds solak karşısında çıkması bekleniyor. Çarşamba gecesi Great American Ball Park’ta Brandon Williamson.

Ancak DeLuca’nın bu hedefe varacağının garantisi yoktu ve kariyerini üniversite boyunca takip edenler arasında onun gelebileceğine dair çok az beklenti vardı.

Chevrier, “Kaç tane scout’un ona bakıp ‘Ah, o pek tahmin edilebilir değil, sadece 5-11, sınırına ulaştı’ dediğini size anlatamam.” “Özel olacağını düşünmüştüm. Hücumda, savunmada ve temel yollarda büyük bir yumruk atıyor.

Lise kariyerinin büyük bölümünde göze çarpan bir sprinter, uzun atlamacı ve hızlı bir lider olan DeLuca, 2017’de Minnesota Twins’in 39. turda seçilmişti. 226’yı vurdu.

Dodgers, DeLuca’nın atletizmini onu 25. rauntta draft edecek ve 2019’da 300.000 $’a imzalayacak kadar sevdi, ancak DeLuca’nın organizasyonun en iyi 30 adayını içeren bir MLB Pipeline veya Baseball America listesini kırması üç yıl alacaktı.

DeLuca, sağ elini savurmasına odaklanmak üzere askere alındıktan sonra düğmeye basmayı kaldırdı. 2019’da 26 Arizona çaylak lig maçında .726 OPS ve bir homer ile .273’ü vurdu.

2020 ikinci lig sezonu COVID-19 tarafından yok edildi, ancak DeLuca zamanı, DeLuca’nın muazzam alt vücut gücünden yararlanmasına ve daha işlevsel, verimli bir vücut geliştirmesine yardımcı olan özel vuruş koçları Craig Wallenbrock ve Doug Latta ile yoğun bir şekilde çalışmak için kullandı. güçlü ve tekrarlanabilir salınım.

DeLuca, 2021’de Class-A Rancho Cucamonga ve Great Lakes için 101 maçta .867 OPS, 22 homers ve 64 RBI ile .264’ü ve Great Lakes için 98 maçta .888 OPS, 25 homers ve 71 RBI ile .260’ı vurdu. 2022’de çift A Tulsa, geçen kış 40 kişilik bir kadro yeri ve Kural 5 taslağına karşı koruma kazandı.

“Birçok insan hakkında konuşuyor [bat] 24 yaşındaki DeLuca, yol ve üst vücut ve ellerinizin nerede olduğu, bunların hepsi gerçekten önemli şeyler” dedi. “Fakat vücudun alt kısmına bir kez odaklandığımda, gücün çoğunu açığa çıkarabildim. Yerde olmak, indiğim yerde tutarlı bir noktada olmak, salıncağın temeli bu.”

DeLuca, bu sezon Tulsa ve üçlü A Oklahoma City için 49 maçta .953 OPS, 14 homers ve 37 RBI ile .292’ye ulaştı ve gelişmiş plaka disiplini ile 195 vuruşta 38 vuruş ve 21 yürüyüş yaptı. Ancak Cumartesi günü üçlü A yöneticisi Travis Barbary’nin ofisine çağrıldığında, Pazar günü izin alacağını bildirmek için olduğunu düşündü.

“Özel olacağını düşünmüştüm. Hücumda, savunmada ve temel yollarda büyük bir yumruk atıyor.
– Agoura Hills Lisesi beyzbol koçu Anthony Chevrier

Sonunda Pazar günü izin aldı … Los Angeles’ta. DeLuca, sol eğik gerginlik yaşayan ve en az bir ay sahalardan uzak kalacak olan yedek dış saha oyuncusu Trayce Thompson’ın yerine çağrıldı. DeLuca, LAX’e erken bir uçuş yakaladı ve New York Yankees’e karşı seri finali için yedek kulübesindeydi.

Bir Dodgers hayranı olarak büyüyen ve Pazar günü konuştuğu ilk takım arkadaşı Clayton Kershaw ile Manny Ramirez’i en sevdiği oyuncular olarak listeleyen DeLuca, “Beni gerçekten şaşırttı,” dedi. “Buradaki herkes bunun çok hızlı olduğunu söylüyor ama gerçekten burada olana kadar buna gerçekten inanmıyorsunuz. Oldukça gerçeküstü, gerçekten harika bir deneyim.”

Chevrier’in 2014 tahminine rağmen, lisede hevesli bir sörfçü ve dağ bisikleti binicisi olan DeLuca, ilk kez ciddi bir şekilde ağırlık kaldırdığı ve kompakt, sağlam gövdesine 30 pound eklediği üniversiteye kadar büyük bir lig adayı haline gelmedi. hızını ve çevikliğini korurken.

Biyomekanikteki ustalığı ve profesyonel atışlara artan maruz kalmasıyla birleşen artı güç, DeLuca’yı büyük liglere giden daha hızlı bir yola soktu.

DeLuca, “Salıncak benim için bir sanat, sadece vücudumun nasıl hareket ettiğini anlamak,” dedi. “İçinde pek çok farklı karmaşıklık var. Atıcıların nasıl attığını öğrenmek, vücudum… bu benim için oyunun gerçekten eğlenceli bir parçası, mekaniği ve oyunun pek çok farklı seviyesini yıkmak.”

“Muhtemelen alt yarıya kadar organizasyonun en güçlü adamlarından biri.”
– Dodgers menajeri Dave Roberts

DeLuca muhtemelen solak atıcılara karşı sol sahada veya orta sahada oynayacak ve hızı – 274 küçük lig maçında 63 çalıntı üs girişiminin 58’inde başarılı oldu – yedek kulübesinde faydalı olabilir.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “O bir beyzbol oyuncusu,” dedi. “O eski kafalı, cesur, öğütücü tip. Üçünde de çok iyi bir savunmacı. [outfield spots] ve gerçekten koşabilir. Muhtemelen organizasyonun alt yarısına kadar en güçlü adamlarından biri.”

DeLuca’nın üst yarısında da oyun var, Roberts Pazar günü DeLuca’yı sol kulağındaki çember hakkında alay ederken fark etti.

“Sahiptim [stud earring] uzun zaman önce, 1990’da – eminim resimler vardır, ancak buna tekrar bakmayacağım,” dedi eski dış saha oyuncusu Roberts. “Bu yüzden çemberi gördüğümde ona seslenip şaka yapmak zorunda kaldım. Onu neden aldığına dair güzel bir hikaye var.”

Gerçekten de var. DeLuca geçen sezon Great Lakes’te mücadele ediyordu ve 15 Haziran’da .710 OPS ile .199’a ulaşıyordu. .

DeLuca, “Bir şeyi değiştirmem gerekiyordu, bir şeyler yapmam gerekiyordu” dedi. “O hafta biraz ısındım, iki home run yaptım ama haftanın oyuncusunu alamadım. Bu yüzden sözüme sadık kaldım, bir Pazartesi günü Midland, Michigan’daki Claire’s’e gittim ve küpeyi aldım.

Aptal batıl inanç mı? Zorlu. DeLuca, sonraki 12 maçında üç homers, 10 double, 16 RBI ve 12 run ile .455 (44’e 20) vurarak gözyaşı döktü.

“Arka arkaya iki hafta boyunca haftanın oyuncusuydum, Tulsa’ya terfi ettim. [on July 4] ve sezon dışında 40 kişilik kadroya eklendi,” dedi DeLuca. “Yani sıkıştı.”

Tiimes personel yazarı Jack Harris bu rapora katkıda bulundu.