Plaschke: Dodgers’ın Mookie Betts’i Ulusal Lig’in MVP’si olmalı

Uzaylı

New member
Dodgers’ın kaderi, Ulusal Lig’deki en iyi rekoru Atlanta Braves’in arkasında bitirmek gibi görünse de, iki takım arasındaki başka bir yarış hala şüpheli.

Ama öyle olmamalı.

Ülke çapında oylamalar yapılırken, bir Dodger ve bir Brave, Ulusal Lig’in En Değerli Oyuncu ödülüne doğru başa baş koşuyor.

Ama düello çoktan bitti.

Açık MVP, Braves’ten Ronald Acuña Jr. değil, Dodgers’ın Mookie Betts’idir, dönem, seçim bitti, ben buna derim ve farklı herhangi bir şey, seçmenlerin ne izlediğini merak ettirir.

Değeri izliyorlarsa bu Betts’tir. Çok yönlülüğü izliyorlarsa bu Betts’tir. Eğer beyzbol izliyorlarsa bu Betts’tir.

Acuña çok daha gösterişli oldu ve ligin en seksi istatistik çizgisini biriktirerek beyzbol tarihinde en az 60 çalıntı üsle en az 30 home run kaydeden ilk oyuncu oldu. Ancak daha büyük tabanlar ve yeni seçim kuralları bu süse gereksiz bir parlaklık kattı. Hemen hemen tüm diğer önemli istatistikler söz konusu olduğunda Betts hakimdir.

Değişimin Üstündeki Kazançlarda ligde lider durumda ve Acuña’dan neredeyse tam bir galibiyet daha fazla.

Taban artı yavaşlama yüzdesinde ligde lider olurken, Acuña üçüncü sırada yer alıyor.

Acuña’dan daha fazla home run’u var. Onun Acuña’dan daha fazla RBI’si var.

Aslında, tarihteki herhangi bir önde gelen smaçör arasında tartışmasız en iyi sezonu geçiriyor ve iç saha koşusu (39) ve (103) önde olma rekorunu eşitliyor. Acuña, şimdiye kadarki en güçlü kadrolardan birinin önünde öne geçiyor, ancak o bile ani vuruş konusunda Betts’le boy ölçüşemiyor.

Sonra bir katlayıcı var. Betts, elmasın birbirinden oldukça farklı üç bölümünde üç farklı pozisyonda oynadı, Acuña ise henüz sağ sahadan çıkmadı.

Betts, sağ sahada 73, ikinci aşamada 51 startta artı bir defans oyuncusu oldu ve bir düzine stoperde de sağlam bir defans oyuncusu oldu. Dahası, onun iç sahaya geçme isteği, Dodgers’a, 10 lig şampiyonluk sezonunda en çok tükenen kadrolarını en üst düzeye çıkarmalarına olanak tanıyan kadro esnekliği sağladı.

Betts’in fedakarlığı sayesinde Dodgers, Jason Heyward, James Outman ve David Peralta’nın solak dış saha vuruşlarına yer açmayı başardı ve üçü de buna güzel sezonlarla karşılık verdi.

Betts’in takım çalışması sayesinde Dodgers, Gavin Lux’un sakatlığına ve Miguel Vargas’ın mücadelelerine dayanabildi.

Henüz ikna olmadınız mı? Nasıl olmazsın?

Çarşamba günkü San Diego Padres’e karşı 6-1’lik mağlubiyetten önce teknik direktör Dave Roberts’tan NL MVP oylamasını istedim. Kulüp binasında iki meşru adayı olduğu göz önüne alındığında (Freddie Freeman üçüncü bitirmeli) başlangıçta anlaşılır bir şekilde favori seçme konusunda isteksizdi.

“Oyum olsaydı…Bilmiyorum, oyum olmadığı için mutluyum” dedi.

Betts’i sordum.

Roberts, “Benden taraf tutmamı istiyorsunuz” dedi.

Dodgers’ın Mookie Betts’i, 5 Eylül’de Miami’de Miami Marlins’e karşı ilk vuruş sırasında vuruş yapıyor.

(Wilfredo Lee / Associated Press)

Evet. Ben … idim. Dodgers, Betts ve Freeman’ın oyların bölünmesini istemiyorsa taraf tutmaları gerekiyor. Sanki bunu fark etmiş gibi, Roberts nihayet yavaşça Betts’e elini kaldırdı.

“Mookie’nin muhteşem bir yıl geçirdiği aşikar. Sanırım Mookie’nin en değerli oyuncu olmadığını söylememek zor” dedi.

Roberts, Freeman’ın WAR, OPS, koşu ve vuruş ortalamalarında ilk beşte yer aldığını ve çiftlerde rekor bir tempo yakaladığını hemen fark etti ve şunları söyledi: “Freddie’nin yaptıklarının sayıları, attığı koşular, yaptığı koşular, çiftler ve yaptığı her şey kulübümüze getiriyor, size söylüyorum, o orada Mookie ve diğer herkesle birlikte.”

Ancak herkesin gördüğünü kabul etti: Betts’in çok pozisyonlu yeteneği onu ilk sırada sıralıyor.

“Sanırım Mookie’nin sahaya girip toprakta oynama yeteneği, Jason Heyward’a sağ alanda oynaması için pist sağladı, onu oraya kaydırabileceğimi söylemekten mutluyum” dedi.

Bu çok yönlülüğün onu Acuña’dan ayırıp ayırmadığını sorduğumda o da kabul etti.

Roberts, “Benim için öyle” dedi. “Oy alan kişilerin bunu dikkate alacağını umuyorum, çünkü …Bu istatistikler… ve aynı zamanda takım için de bir değer… bir pozisyondan gelip başka bir pozisyonda Altın Eldiven oynayabilen ve daha sonra ömrünü uzatabilen bir adam. Hücumunuzu beyzboldaki en iyilerden biri haline getirecek diziliş çok büyük bir değerdir. Bu yüzden bunun dikkate alınacağını umuyorum.”

Seçmenlerin daha fazla ikna edilmeye ihtiyacı varsa, Betts bu coşkudan beslenen bir takım için daha ilham verici anlardan bazılarını üretti.

Dodgers'dan Mookie Betts, Atlanta Braves'e karşı üçüncü atış sırasında güvenli bir şekilde ilk kaleye atlıyor.

Dodgers’dan Mookie Betts, 3 Eylül’de Dodger Stadyumu’nda Atlanta Braves’e karşı üçüncü vuruş sırasında güvenli bir şekilde ilk kaleye atlıyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

Bu sezondan önce, Betts en son 2013’te Arizona Sonbahar Ligi’nde oynamıştı, ancak Nisan ayı sonlarında Los Angeles’taki babalık izninden Chicago’ya koştu ve Wrigley Field’da kısa stoperde mağlup olmak için zamanında oradaydı. yedinci atış.

Bir vuruş sonrasında sıçrayan ikili oyunu tamamlayarak zaferin kurtarılmasına yardımcı oluyordu.

Betts gazetecilere verdiği demeçte, “Az önce Doc’a sadece kazanmak istediğimi, dolayısıyla her yerde oynayacağımı söyledim” dedi.

Daha sonra, eski hayranlarıyla potansiyel olarak dikkat dağıtıcı duygusal bir buluşma olan Ağustos ayının sonlarında Boston’a yapılan bir gezi vardı, ancak Betts kilitlenmişti.

Dodgers, esasen lig şampiyonluğunu perçinleyen Ağustos’u tamamlama yolunda üç maçtan ikisini kazanırken, dört RBI ile 15’e yediye çıktı.

Dodgers ay boyunca 24-5 kazanırken, Betts neredeyse durdurulamaz durumdaydı; ayda 11 homers ve 30 RBI ile 0,455’lik bir skor elde ederken ikinci bir MVP kazanma fikriyle eğlendi.

Betts gazetecilere verdiği demeçte, “Bunun hoş olmayacağını söylersem yalan söylemiş olurum” dedi. “Ama 1 numaralı şey Dünya Serisini kazanmak, klasmanı kazanmak ve iyi oynamaktır dostum.”

Betts giderken Dodgers da gidiyor. 2019’da Cody Bellinger, 2014’te Clayton Kershaw, 1988’de Kirk Gibson, 1974’te Steve Garvey ve 1963’te Sandy Koufax ile durum böyleydi.

Los Angeles Dodgers MVP’leri ve Betts’in yakında kulüplerine katılması bekleniyor.

Bu neden bir tartışma konusu?