Ryan Pepiot, Dodgers’ın rotasyona başlamasında nasıl kilit rol oynayabilir?

Uzaylı

New member
Bu sezon 10 atıcıyı çalkalayan, sakatlıklarla harap olmuş Dodgers rotasyonunda bir sonraki adam – açılış olarak kullanılan dört kurtarıcı dahil – aslında ilk adamdı.

Sanki yıllar önceymiş gibi görünüyor, ancak Ryan Pepiot bahar antrenmanından sonra takımın beşinci rotasyon noktasını kazandı ve son gösteri başlangıcında sol eğik bir gerginlik yaşamadan ve 15 günlük sakatlıklar listesine alınmadan önce sakatlanan Tony Gonsolin’in yerini almaya hazırlandı. 30 Mart sezon açılışının yapıldığı gün.

Pepiot yaklaşık iki hafta sonra top atmaya devam edeceğini ve Nisan ayı sonunda geri döneceğini düşünüyordu, ancak günler haftalara, haftalar aylara dönüştü ve 26 yaşındaki sağ elini kullanan oyuncunun rekabetçi bir mücadeleye başlaması 14 Temmuz’u bulacaktı. Maç, üçlü A Oklahoma City için ilk başlangıcını yaptığında.

Pepiot geçen hafta sonu Dodger Stadyumu’nda “Oldukça önemsiz olduğunu düşünmüştüm ama devam etti, ortadan kaybolmadı” dedi. “Kendimi biraz daha iyi hissederdim ama fırlattığımda bunu yapamadım. Birkaç MRI ve CT taraması yaptırdım ve suşun interkostal bölgede olduğunu gösterdi. [muscle], kaburgalarda daha derindir. Bu kadar uzun sürmesinin nedeni de buydu.”

Pepiot, takımın Phoenix’teki bahar antrenman kompleksinde rehabilitasyon sırasında, son rotasyon noktası için mağlup ettiği iki atıcı olan Michael Grove ve Gavin Stone’un sırasıyla 3 Nisan ve 3 Mayıs’ta 2023 Dodgers’a ilk çıkışlarını izledi.

Daha sonra, öngörülen açılış günü rotasyonunun her üyesinde sakatlıklar yaşanırken, Pepiot, Bobby Miller ve Emmet Sheehan’ın büyük ligdeki ilk maçları için çağrılmasını, 23 Mayıs’ta Miller’ın ve Sheehan’ın double-A Tulsa’dan Los’a atlayışını uzaktan izledi. Angeles 16 Haziran’da sahaya çıkacak.

Pepiot, büyük liglere giden yolda pek çok atıcının onu atlatmasını izlemenin yarattığı hayal kırıklığı hakkında “Evet, tabii ki orada” dedi, “ama aynı zamanda sistem üzerinden birlikte geldiğim adamlar için de gerçekten heyecanlı ve mutluydum. herkesin sahip olduğu hedefe ulaşın.

Cumartesi günü sağ ön kolundaki iltihaplanma nedeniyle 15 günlük sakatlıklar listesine alınan ve sezonun geri kalanını kaçırması beklenen Gonsolin, 1,80 boyundaki, 215 kiloluk Pepiot’ya yeni bir sakatlık daha yaşattı. şans.

Geçen sezon Dodgers’la dört turda dokuz maçta 3.47 ERA ile 3-0 kazanan Pepiot, Cumartesi günü Miami Marlins’e karşı çift kafalı maçta 27. adam olarak kadroya eklendi ve beş güçlü vuruş atarak bir koşu ve üç vuruşa izin verdi. vuruşlar, beş sayı atıp bir yürüme, 3-1 Maç 1 galibiyetinde.

Menajer Dave Roberts, Pepiot’un ikinci vuruşa başlamak için yardımcı Caleb Ferguson’un yerini aldığını ve 75 sahalık canlı ve verimli bir atışta “başka bir fırsat elde etmek için” yeterince iyi atış yaptığını söyledi. Pepiot’un Perşembe günü Cleveland’da yapılacak bir açılışın ardından toplu bir role başlaması veya bu rolü üstlenmesi bekleniyor.

Indianapolis yerlisi Pepiot, “Bahar antrenmanlarında nasıl hissettiğimi hissediyorum; başarı elde ettiğimde, mekanikerlerim iyi hissediyordu, tüm sahalarım bölgedeydi ve oyunculara atak yapıp insanları dışarı çıkarabiliyordum” dedi. 2019’da Butler arasından üçüncü turda seçilen kişi. “Geri döndüğümden beri hissettiğim kadar iyiydi.”

Pepiot ilk üç üçlü A başlangıcında biraz “paslanmış”tı, sekiz vuruşta yedi koşu ve üçü homers dahil 12 vuruştan vazgeçmişti. Ancak ağustos ayında ritmini buldu, kazandığı üç koşudan ve üç başlangıçta sekiz vuruştan vazgeçerek 18 sayı attı ve 14 ⅔ vuruşta üç yürüdü.

13 Ağustos’ta Oklahoma City formasıyla oynadığı son maçta Tacoma’ya karşı yedinci atıştan vazgeçmeden önce altı mükemmel vuruş attığında, Pepiot’nun büyük liglere dönmeye hazır olduğu açıktı.

Cumartesi günü Marlins’e karşı oynadığı performans gibi daha fazla performansla, Pepiot 94 mil/saatlik hızlı topunu iyi bir şekilde kontrol edebildiğini, 88 mil/saatlik kaydırıcısını daha iyi hissettiğini ve genellikle 86 mil/saatlik değişimini iyi kavrayabildiğini gösterdiğinde, bir süre daha kalabilirdi.

“Hızlı topunun iyi olduğunu düşünüyordum ama kaydırağı en iyi atışıydı [Saturday]” dedi yakalayıcı Austin Barnes. “Bu onun için her zaman uzak bir üçüncü atıştı ama dış köşede büyük bir inançla atıyordu ve zordu.

“Açıkçası, doğru attığında vurucuların üzerinde patlayan iyi bir hızlı topa sahip. Ben onun sol kanatlara karşı iyi bir iş çıkardığını, ısıtıcılar arası geçişlerde etkili olduğunu düşünüyorum. Solculara yönelik herhangi bir kaydırıcıyı pek kullanmadı ama bence bu da onun cephaneliğindeki bir silah.”

Her ne kadar üç atışının hızı ve şekli geçen sezondan bu yana pek değişmese de kalitesi değişti. Roberts, Pepiot’un Cumartesi günü 2022’nin çoğuna göre “tamamen farklı” göründüğünü söyledi.

Roberts, “Geçen yılın başlarında iyi bir şans olduğunu düşünüyorum, ancak vuruşta kalite yoktu” dedi. “Bu değişiklik, topun kol tarafında kontrolden çıkması gibiydi. Raporlardan rehabilitasyon gezilerinin çok daha iyi olduğunu duydum ve biz de bunu gördük. [on Saturday]. Salıncaklardan topu iyi göremedikleri anlaşılıyordu.”

Bu gelişme muhtemelen herhangi bir mekanik ayarlamadan ziyade Pepiot’nun zihinsel yaklaşımıyla ilgilidir.

“Kesinlikle bu deneyimi kemerimin altında yaşadığım için kendime daha çok güveniyorum [from last season]Pepiot, sahaya çıkıp bu seviyede bunu yapabileceğimi ve takımın kazanmasına yardımcı olmak için elimden geleni yapabileceğimi bilmek” dedi.

“Buraya geri dönmek çok heyecan verici. Açıkçası bunu daha erken yapmayı isterdim ama şimdi buradayım ve bu fırsat için minnettarım. Nerede olursa olsun, ne zaman atmamı söylerlerse hazır olacağım.”