“Sadece Dingerler.” JD Martinez, Dodgers’ın Mets’e karşı galibiyetini artırıyor

Uzaylı

New member
JD Martinez, ilk vuruşta orta sahaya 438 fitlik, iki turluk bir home run’u ezdi ve Salı gecesi üçüncü vuruşta sağ sahaya 378 fitlik tek başına bir atış yaptı ve neredeyse kafaların üzerinde dolan düşünce balonlarını görebiliyordunuz. Dodgers sığınağında.

Altı yıl önce burada, Chavez Ravine’de, o zamanlar Arizona Diamondbacks’li olan Martinez, beyzbol tarihine bir parça kazıdı ve bir maçta her biri farklı bir Dodgers atıcısına karşı dört homers’ı vuran yalnızca 18. büyük lig oyuncusu oldu.

Bir maçta sadece iki Dodgers dört homer vurmuştur, Gil Hodges 1950’de Boston Braves’e ve Shawn Green 2002’de Milwaukee Brewers’a karşı. Martinez’in bir oyunda dört homer’ı iki kez vuran ilk oyuncu olma ihtimali astronomikti, ama o iyi bir tempodaydı.

İlk iki bombasının 4 Eylül 2017’deki dört sayılık oyununun geri dönüşlerini tetikleyip tetiklemediği sorulduğunda Martinez gülerek, “Keşke, keşke,” dedi. “Ama iki ile dört arasında büyük bir fark var. Üçe gelene kadar gerçekten düşünmeye başlamıyorsun.

Martinez üçe ulaşmadı. Ancak beşinci vuruşta bir saha içi single’ı vurdu ve hücumu hızlandırmak için iki sayılık, RBI tekli sağ orta saha ile iki turluk bir sekizinciyi tamamladı. Clayton Kershaw 200. zaferini elde etti.

Martinez’in Arizona’daki 2017 takım arkadaşı olan Dodgers, saha oyuncusu David Peralta, “O maçı hatırlıyorum – vurduğu ilk vuruşta ve bir vuruş ve dört homers ile dörde dörde gitti,” dedi. oyun. “Ama bu gece ona ‘Benim tanıdığım JD bu’ dedim. ”

Dodgers’ın bu sezonun ilk üç haftasında sahip olduğu JD tam olarak bir sahtekar değildi, ancak Dodgers’ın 13 yıllık emektarla bir yıllık sözleşme imzaladıklarında almayı umdukları adam gibi görünmüyordu. 10 milyon dolarlık anlaşma, Şubat ayında her gün belirlenen vurucu olacak.

Martinez Salı gecesi maçına 0,231 ortalama, 0,724 OPS, bir homer ve dokuz RBI ile 17 maçta girdi, önceki yedi maçındaki ortalamasından 58 puan ve OPS’sinden 181 puan azaltan 27’ye dört patinaj dahil .

Şimdiye kadarki sezonunu değerlendirmesi istendiğinde Martinez, “Tutarsız,” dedi. “Onu özetleyebileceğim tek kelime bu. Normalde o kadar tutarsız değilimdir. Tüm kariyerim boyunca tam bir vurucu, tutarlı bir vurucu olmaktan gurur duydum.

“Beni tanıyan herkes bilir ki, bununla yetinmeyeceğim. [inconsistent]. Kıçımı patlatacağım ve olabileceğim oyuncu olmak için yapmam gereken her şeyi yapacağım.”

Martinez, Salı öğleden sonra erken saatlerde Dodger Stadyumu’na gitti ve takımın vurucu koçlarıyla “bazı şeyleri öğütmeye” başladı, “ön taraftaki bağlantımı gerçekten hissetmeye çalıştı ve işe yaradı.”

Martinez, Freddie Freeman’ın ilk vuruş teklisini Mets’in sağ bek oyuncusu Tylor Megill’e karşı vuruşta 10 vuruşla takip etti ve dört tam sayılı sahada faul yaparak orta saha duvarının çok ötesinde 2-0’lık bir 83 mph kaydırıcıyı parçaladı. yol göstermek.

Megill ile daha önce hiç karşılaşmamış olan Martinez, “Sayımda geride kaldım ve birkaç atış görebildim,” dedi. “Yarasa devam ettikçe kendimi daha rahat hissetmeye başladım.”

Bu uzun ilk vuruş düellosu, Martinez’in üçüncü vuruş homer’ında rol oynadı ve bu, Martinez’in 3-0 öne geçmek için diğer yöne şut attığı 95,5 mil hızla Megill hızlı topuyla geldi.

Martinez, “Kesinlikle kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlıyor,” dedi. “Bütün sahalarını görmelisin, seni dışarı çıkarmak için planının ne olduğunu görüyorsun. Uzun bir vuruş yaparsanız, kesinlikle böyle erken olmasını istersiniz.

Martinez’in dört vuruşlu, dört RBI gecesi, babalık izni nedeniyle Salı geceki maçı kaçıran lider adam Mookie Betts’in ve beyin sarsıntısı benzeri semptomlar nedeniyle kenara atılan 3 numaralı vurucu Will Smith’in kaybını kolaylaştırdı.

Menajer Dave Roberts, “JD’den istediğimiz bu, sadece bir dişli olması ve maçları kazanmamıza yardım etmesi,” dedi. “Mookie kadroda yokken, Max’i görmek güzeldi. [Muncy, three walks and a single] ve JD hücumda boşluğu alıyor. Pek çok iyi oyuncumuz var ama JD’nin o geceye sahip olduğunu görmek kesinlikle özeldi.”

Peralta, Martinez’in bir çıkış maçı yapacağını hissetti.

Peralta, “Her zaman elinden gelenin en iyisini yapıyor ve yerine oturması an meselesi,” dedi. “Onunla asla paniğe kapılmazsın. Bugün görüyorsunuz, vurduğu her şey sertti. işte o kişi.

“Beyzbol zordur. Her zaman her zaman vurabilmeyi diliyoruz, ama bu olmayacak. Ama sen her zaman ayarlamalar yapıyorsun. Ve bugün, kafeste verdiği onca sıkı çalışmanın meyvesini verdi. Bu yüzden o JD – “Sadece Dingers.” ”