Shohei Ohtani bir mücevher fırlatır, ancak Melekler, Dodgers’a kaybetme konusunda pek yardımcı olmaz

Uzaylı

New member
Shohei Ohtani, Çarşamba günü Dodgers’a karşı höyükte yedi vuruşta keskindi ve tipik süpürücü ağırlıklı saha karışımından saptı.

Hızlı topuna büyük ölçüde güvenirken aynı zamanda kesicisinin çoğunu karıştırarak – onun için gerçekten daha çok dikey kaydırıcı – Ohtani, Dodgers’ı bir turda tuttu ve 12’yi geride bıraktı. Angels’ın Angel Stadyumu’ndaki 2-0 mağlubiyetinde koşu desteği almak veya katkıda bulunmak.

Ohtani’nin her zaman bir oyun planı vardır, ancak her vurucunun eğilimlerine göre değişebilir. Ancak, önde gelen vurucusunu yürümediği ve 27 Mayıs’tan bu yana ilk çift haneli vuruş oyununu ürettiği Çarşamba günü tümsekteki başarısı, sadece iyi hissetmesine bağlandı. Bu yüzden, saatte 100.3 mil hızla zirveye ulaşan hızlı topunda ağırlaştı.

Ohtani tercüman Ippei Mizuhara aracılığıyla Japonca “Bu sefer kesinlikle geçen seferkinden çok daha iyi hissettim,” dedi. “Bu yıl şimdiye kadar höyüğün üzerinde en rahat hissettim.”

Ohtani’nin istediğini söylediği şey, Çarşamba günü yaptığı gibi tepede hissetmeye devam etmekti.

“Anahtar bu,” dedi Ohtani. “Tabii ki zor, arada günler olacak ama odaklanmam ve bugün yaptığım şeyi tekrarlamaya çalışmam gerekiyor.

“Bugün arenada kendimi gerçekten iyi hissediyorum ve bunu oyuna aktarabildim,” diye ekledi. “Kelimelerle anlatmak zor ama dediğim gibi bugün kendimi iyi hissettim. Bu yüzden ileriye doğru devam etmem gerekiyor.

Ohtani, sezona tepede 2022’yi bitirirken sahip olduğu kadar güçlü başladı. Önde gelen vurucuları yürüdüğü bir dizi maçı vardı. Ancak ince bir 0,64 ERA’ya attığı ilk beş başlangıcı, her zaman hakim olması gerekendi. Sonra sekiz startta 4.88 ERA aldığında bir kızgınlık yaşandı.

Angels’ın Rangers’a karşı oynadığı son yol serisi sırasında Teksas’ta daha iyi atış yapmaya başladı, bu galibiyetle sonuçlanan kaliteli bir başlangıç.

Çarşamba daha da iyiydi.

Menajer Phil Nevin, “Harikaydı,” dedi. “Müthiş bir oyun çıkardığını düşündüm.”

Urshela muhtemelen sezon için bitti

Angels saha oyuncusu Gio Urshela (pelvis kırığı) başka bir uzmanla görüştü ve teknik direktör Phil Nevin, aldığı haberin her şey düşünüldüğünde iyi olduğunu söyledi.

Nevin, “Ameliyat olması gerekmiyor ama yine de biraz zaman alacak” dedi.

Urshela, vücut ağırlığını yaralanmadan uzak tutmak için altı hafta harcamak zorundadır. Bundan sonra, beyzbol aktivitelerini oluşturmak için altı hafta daha olacak.

Nevin, “Aslında, muhtemelen yılı bitirmiştir,” dedi.

Urshela, iç sahada bir yerde oynayabileceği düşüncesiyle sezon dışında imzalandı. 62 maçında, saha içi dört pozisyonun hepsini oynayan tek Melek oydu. .703 taban artı yavaşlama oranıyla .299 vuruş yapıyordu.

Angels’tan Gio Urshela, 2 Haziran’da Houston’da dokuzuncu vuruşta Houston Astros’a karşı vuruş yapıyor.

(David J. Phillip / Associated Press)

Doğal bir üçüncü kaleci olarak Urshela, sezon dışında özellikle değerli bir kazanımdı çünkü Anthony Rendon’ın bir gün izin alması veya sakatlananlar listesinde yer alması gerektiğinde devreye girebiliyordu. Urshela, oyunlarının yarısından fazlasını (37) üçüncü aşamada oynadı.

Rendon (sol bilek kontüzyonu) Pazartesi günü 10 günlük IL’ye gitti ve Urshela ile aynı oyunda sakatlandı. Şimdilik, Angels’ın üçüncü aşamadaki büyük lig seçenekleri Luis Rengifo, Brandon Drury ve Kevin Padlo. Rendon’ın geri dönüş zaman çizelgesinde güncelleme yok.

Daha fazla yaralanma güncellemesi

Nevin, çarşamba günkü maçtan önce tecrübeli solak yardım atıcısı Matt Moore’un boğa güreşi seansından cesaret aldığını söyledi. Plan, Moore’un (eğik gerilim) ekiple birlikte Colorado’ya gitmesi ve Cumartesi günü ya başka bir boğa güreşi seansı ya da simüle edilmiş bir oyun düzenlemesidir.

Bundan sonra kendini iyi hissederse, bir sonraki evdeyken aktive edilebilir. Moore, 25 Mayıs’a geriye dönük olarak 28 Mayıs’ta 15 günlük IL’ye gitti.

Çaylak sağlak yardımcısı Ben Joyce’un (ulnar nörit) bileğinde hala biraz ağrı olduğunu söyledi Nevin, ancak bu ağrı geçtiğinde ekip bir fırlatma programı geliştirebilir. 10 Haziran’da 15 günlük IL tedavisine başlayan Joyce, tedavilere yanıt veriyor ve umduğu gibi ilerliyor.

Çaylak yakalayıcı Logan O’Hoppe (yırtık labrum) Salı günü sahada hafif yakalama oynamaya başladı ve bunu Çarşamba günkü maçtan önce tekrar yaptı, sakatlığının iyileşmesindeki en son ilerleme. Perşembe günü dinlenecek, ardından aynı döngüye devam edecek – iki gün hafif tutuş ve bir gün dinlenecek.

Çarşamba günü O’Hoppe, “Yüzümde bir gülümsemeyle uyandım çünkü artık gerçekten bir şeyler yapabileceğimi hissediyorum” dedi.

Dört ila altı ay içinde geri dönmesi beklenen O’Hoppe’nin dört aya yakın bir zamanda dönüp dönemeyeceği konusunda hâlâ bir bilgi yoktu.