Shohei Ohtani, Dodgers onu överken geleceğini tartışmayacak

Uzaylı

New member
Shohei Ohtani, Freddie Freeman’a hizmet ettiği tek başına home run dışında hiçbir şeyden vazgeçmedi.

Ohtani gülümsemedi ya da gülmedi. İç çekmedi. Göz temasını bozmadı ya da bilmiş bir bakış atmadı. Sözlerinden şaşmadı.

Kışın Dodgers’la sözleşme imzalayabileceğine dair artan spekülasyon sorulduğunda, Ohtani Çarşamba gecesi sekizden fazla dakikalık oyun sonrası medya saldırısında diğer soruları yanıtlarken olduğu kadar yumuşak dilli ve ölçülüydü.

Ohtani Japonca, “Sezona odaklanmak istiyorum,” dedi. “Bunu menajerime bırakıyorum [Nez Balelo]ve şahsen ben sezona konsantre olmak istiyorum.”

Vücut dili, gecenin erken saatlerinde Angel Stadyumu’nda Dodgers’a 2-0 mağlup olurken attığı hızlı toplar kadar kontrollüydü.

Muhafazakar kelime seçimleri, yaklaşan serbest oyunculuğu hakkında ne düşündüğüne dair hiçbir ipucu vermiyordu.

Yedi sayılık, 12 vuruşluk performansı, kendisine iki yönlü bir oyuncu olma şansı verilmemiş olsaydı, 18 yaşında bir lise son sınıf öğrencisi olarak muhtemelen imzalayacağı takım olan Dodgers’a karşı ilk başlangıcını belirledi. Japon liginin Nippon-Ham Savaşçıları tarafından. Dodgers, Ohtani’yi Hanamaki Higashi Lisesi’ndeyken neredeyse her gün izliyordu.

On yıl sonra, Ohtani hala Dodgers’a özel bir saygı mı gösteriyordu yoksa onları diğer rakiplerinden farklı mı görüyordu?

“Sadece Dodgers’a değil, buraya geldiğimde yoğun bir şekilde beni kadroya almaya çalışan takımlara minnettarım. [after the 2017 season]dedi Ohtani. “Ama iş fırlatmaya ve vurmaya gelince, rakip benim yaptığımı değiştirmiyor. Rakibim ne olursa olsun, yapmam gerekeni yapmak zorundayım.”

Düşüncelerini bu şekilde dikkatli bir şekilde koruması yeni bir şey değildi, çünkü yörüngesindeki pek çok kişi, serbest bir oyuncu olduğunda neye öncelik vereceğine dair hiçbir fikirleri olmadığını söyledi.

Ohtani’nin Dodgers’a geçebileceği yönündeki spekülasyon tam da bu – spekülasyon – ancak belirli bir mantık üzerine kurulu varsayım.

Ohtani kazanmak istediğini söyledi ve Dodgers son 10 yılın her birinde sezon sonrasına ulaştı.

Ohtani’nin soğuk havalarda oynamayı sevmediği söyleniyor ve Dodger Stadyumu’ndaki iklim Angel Stadyumu’nunkine benziyor. Ulusal Lig’e atanmış vurucu kuralının eklenmesi, Ohtani’nin Angels’ta olduğu gibi Dodgers’ta benzer bir role sahip olmasına izin verilmesini sağlar.

Freeway Series’in bu baskısında Angels’ı iki maçlık taramalarında Dodgers, Ohtani’nin neden onlarla sözleşme imzalaması gerektiğine dair bir durum sundu.

Dodgers, Meleklerden daha fazla her şeye sahip.

Ohtani, toplu yaklaşımlarından etkilendiğini kabul ederek daha fazla isabetleri var.

Çarşamba günü bir boğa güreşi oyununda iki vuruşluk bir oyundan çıkmak için yedi kurtarıcı yerleştirdikleri için daha fazla atışları var.

Belki de en önemlisi, daha fazla paraları var. Ohtani’yi 500 veya 600 milyon dolarlık bir sözleşmeye imzalayacak ve onu tamamlayacak oyuncularla sözleşme imzalayacak paraları var.

Çarşamba gecesi maçtan önce, Dodgers menajeri Dave Roberts, Ohtani’yi takımında istediğini söylemeden, Ohtani’yi takımında istediğini söylemeye çok yaklaştı.

Roberts, “Shohei’yi sevmeyecek bir menajer olduğunu sanmıyorum,” dedi, “ama şu anda o bir Melek, bu yüzden ondan isabet almak istiyorum ve bu gece onu dört kez oyundan atmak istiyorum.”

Roberts gülerek ekledi: “Ve kurcalama ücretlerini karşılayamam.”

Ohtani Salı gecesi 4’e 0 oyununu bir yürüyüşü içeren 3’e 0 performansıyla takip ederken, Dodgers, Roberts’ın yapması için yola çıktığı şeyi başardı.

Roberts’ın ekibi, Ohtani’ye karşı, biri dördüncü vuruşta Freeman’ın yaptığı bir homer olan beş vuruş toplamayı başardı. Ohtani, yedinci vuruştan sonra atıcı olarak oyundan çıkarıldı ve bu noktada Melekler 1-0 geride kaldı.

Roberts, “Bu gece bir nevi hayranıydım,” dedi. “100 atış yapmak ve 100 atış için yaptığı gibi odaklanmak bizi gerçekten uzak tuttu, bize hükmettiğini iddia edebilirsiniz ve oraya gidip dört at-vuruş yapıp hala rekabetçi AB’lere sahip olmak, izlemek harika .

“Öncelikle bir menajerim ama bir hayran olarak bunu takdir etmemek elde değil.”

Dodgers’ın Ohtani’ye olan hayranlığı ortada. Bilinmeyen ise duyguların karşılıklı olup olmadığıdır. Ohtani söylemeyecek. Dodgers bunu kışın öğrenecek.