Shohei Ohtani, Dodgers'a uyum sağlamaya çalıştığını söylüyor

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Shohei Ohtani'nin bir Dodger olarak Camelback Çiftliği'ndeki ilk medya saldırısı Cuma günü tam da beklendiği gibi geçti. Çoğu sabah 7'de gelen büyük bir Japon muhabir grubu, onu bekleyen bir fonun önünde kamp kurdu. O yaklaşırken kameralar tıkladı, tıkladı, tıkladı. Hem İngilizce hem de Japonca sorulara verdiği yanıtlar kısaydı. Kibardı.

Onun seviyesindeki biri için bu imkansız ama sadece uyum sağlamaya çalıştığını söyledi.

Ohtani, tercümanı Ippei Mizuhara aracılığıyla, “Yepyeni bir takımdayım bu yüzden çaylak gibi davranacağım ve tüm oyuncularla iyi geçinmeye çalışacağım” dedi.

Ohtani, en azından bu sezon için Major League Baseball tarihinde en yakından takip edilen tam zamanlı smaçör olacak. Geçen Eylül ayında dirsek ameliyatı geçirdikten sonra 2024'te sahaya çıkması beklenmiyor. 10 yıllık (büyük ölçüde ertelenmiş) 700 milyon dolarlık kontratına yeni başlayacak. Sahadaki işini dengelemek ve dirseğini sahanın dışında tutmakla görevlendirilecek. Bunu daha önce 2019'da yapmıştı ve sorun olmayacağı konusunda ısrar etmişti.

29 yaşındaki Ohtani, “Sezona hazırlanırken rehabilitasyon yaparak bunu ilk kez yapmıyorum” dedi. “Bunu 19'da yapmıştım, bu yüzden nasıl yapacağımı biraz biliyorum ve ikinci sefer daha kolay olacağını hissediyorum.”

Ohtani, büyükler ligindeki ikinci sezonu olan 2019'da Angels formasıyla 106 maçta 19 home run ve 0,848 taban artı yavaşlama yüzdesi ile 0,296 vuruş yaptı. Bu kez kendisinden beş yaş büyük ve benzeri görülmemiş bir mikroskop altında sezon sonrasına ulaşması (ve Dünya Serisini kazanması) beklenen bir takımda yer alıyor. Yaptığı her şey parçalara ayrılacak.

Ohtani, “Çaba düzeyi açısından vuruşum neredeyse %100″ dedi. “Bu doğru. Bir sonraki adımım canlı kollarla yüzleşmek veya makineden gelen bir hızla yüzleşmek.”

Şimdilik hâlâ insanlarla tanışıyor ve yeni çevresini tanımaya devam ediyor.

Ohtani, “Yukarı çıkıp 'Merhaba' demeyi, kendimi tanıtmayı seviyorum” dedi. “Fakat o kadar çok yeni insan var ki, kendimi iki kere tanıtmadığımdan emin olmam gerekiyor. Eğer bunu yaparsam, umarım bunu bırakırlar.”