Shohei Ohtani, Dodgers'ın yürüme zaferinde galibiyet vuruşunu elde etti

Uzaylı

New member
Shohei Ohtani Pazar günü öğleden sonra ikinci ana çantanın yanında doğaçlama bir duş aldı, sümüklü oyuncu 10. vuruşun sonunda sağa doğru iki sayı yapan bir sahayı sıraladıktan sonra takım arkadaşları ona iki kova ve birkaç şişe su döktüler. Dodgers'ı Cincinnati Reds karşısında 3-2'lik bir galibiyete taşıyın.

Ohtani, tercümanı aracılığıyla “Genel olarak özel bir hafta sonuydu” dedi ve Perşembe günkü boktan geceye ve Los Angeles Belediye Meclisi'nin Cuma günü 17 Mayıs'ı “Shohei Ohtani Günü” olarak ilan etmesine değindi. “Bobblehead günümde temel bir vuruş yapamadım ama bunu çok iyi bir notla bitirmeyi başardım.”

Cuma günü nakit karşılığında Cleveland'dan alınan yeni Dodgers solak oyuncusu Anthony Banda, Mike Ford'u 83 mil hızla hızlı topla geride bırakarak otomatik koşucu Elly De La Cruz'u 10'uncu sıranın zirvesinde mahsur bırakarak dramatik galibiyete zemin hazırladı. Jeimer Candelario üçüncü, Jake Fraley ise birinci oldu.

Teknik direktör Dave Roberts, yedi yılda sekiz büyük lig takımında forma giyen 30 yaşındaki solak Banda hakkında “Onunla ilk kez bu sabah tanıştım” dedi. “Gelirken yumuşak bir iniş olmadı – Elly ikinci kalede, dışarıda kimse yok, ekstra vuruşlar… onu uzakta tutmak, atışlar yapmak ve sıfırda tutmak oldukça etkileyiciydi.”

Jason Heyward 10'uncu turun sonuna ikinci sırada başlarken, Kiké Hernández bir vuruş girişimiyle yakalayıcıya doğru fırladı. Vurucu Will Smith yürüdü ve Mookie Betts orta sahaya uçtu, ancak Ohtani, Reds'e daha yakın olan Alex Diaz'a doğru bir vuruş yaparak Dodger Stadyumu'nda kapalı gişe oynayan 52.656 kişilik kalabalığı evine mutlu gönderdi.

Diaz, 0 ve 2'lik bir sayı ile solak vuruş yapan Ohtani'nin önüne atladı. Ohtani hızlı bir topa faul yaptı, bir kaydırıcıyla topa faul yaptı ve bir kaydırıcıya faul yaptı ve ardından iç köşeden saatte 94 mil hızla diz yüksekliğinde bir hızlı topu sağ sahaya çentikleyerek Dodger olarak ilk yürüme vuruşunu yaptı.

Ohtani, “Benzersiz bir atış yeteneği var, bu yüzden topu oyuna soktuğumdan emin olmak istedim” dedi. “İyi bir vuruş ortaya koyabildiğim için mutluyum.”

Dodgers, 21 Nisan'dan bu yana 26 maçta 20. kez kazandı ve Perşembe gecesi seri açılışını kaybettikten sonra Reds'ten dört maçın üçünü aldı. Anahtarlardan biri, Perşembe günkü dört vuruşlu, dört çalınan taban oyununun ardından sekiz vuruşla 13 sayı 0 yapan dinamik De La Cruz'u kapatmaktı.

“İhtiyacımız olduğunda atak yaparak ve alanı genişleterek iyi bir iş çıkardığımızı düşündüm. [the zone] buna ihtiyacımız vardı,” dedi Roberts. “O ilk geceden sonra Los Angeles'ta gösteri yapmak istedi, bu yüzden sopayı sallamaya hazırdı. Oyuncularımızın harika bir iş çıkardığını, yakalayıcıların da onu son üç maçta etkisiz hale getirme konusunda harika bir iş çıkardığını düşünüyorum.”

Dodgers, 4⅔ vuruşta bir koşu ve üç vuruştan vazgeçen, beş sayı atıp bir yürüyen ve Ryan Yarbrough, Alex Vesia, Blake Treinen ve ile birlikte arenasında neredeyse kusursuz bir çaba gösteren Landon Knack'ten sağlam bir başlangıç daha elde etti. Banda, Pazar günü 5 ⅓ vuruşta bir koşu ve iki vuruştan vazgeçmek için birleşiyor.

Dodgers dördüncü turda, Freddie Freeman'ın tek başına kalması ve Andy Pages'in, Reds'in ilk beş oyuncusu ve eski Sherman Oaks Notre Dame Lisesi yıldızı Hunter Greene'in ilk adımdaki 86 mil/saatlik kaydırıcısına atlaması ve 357 metrelik bir homer göndermesiyle dördüncü turda 2-0 öne geçti. beşinci homer'ı için sol sahadaki faul direği.

Kırmızılar beşinci turda Stuart Fairchild'in sola doğru ikiye katlaması ve Santiago Espinal'in RBI'nin sola ikiye katlamasında gol atmasıyla farkı yarıya indirdi.

Cincinnati yedinci turda bir vuruş yapmadan skoru eşitledi. Jonathan India yürüdü ve Fairchild tek bir kiraz kuşunu öne doğru itti. Yarbrough topu yakaladı, döndürdü ve birinciye bir atış yaptı ama orada kimse yoktu, Freeman birinci kaleden hücum ediyordu ve ikinci kaleci Gavin Lux çantaya ulaşamayacak kadar uzaktaydı.

Yarbrough'un atışı, koşucuları hiçbir çıkış olmadan ikinci ve üçüncü sıraya koyan bir hata nedeniyle sağ sahaya gitti. Espinal ilk sırada yer aldı ve çimdik atan Tyler Stephenson, üsleri yüklemek için kasıtlı olarak yürütüldü.

Roberts, Vesia'yı, 2-2'lik bir beraberliğe koşmak için dokuz adımlık bir yürüyüş yapan Spencer Steer ile yüzleşmeye çağırdı. Vesia, De La Cruz'u saatte 85 mil hızla kaydırarak ve Ford'un üçüncü aşamaya çıkmasını sağlayarak daha fazla hasarı önledi.

Lux, kiraz kuşu oyunundaki hata hakkında şunları söyledi: “Oldukça ortadayım, bu yüzden ya durumu bilmeliyim, şut atabilir ve şut atabilir ya da bunu okumalıyız,” dedi. “Bunu konuşacağımıza eminim [Monday]ama ya kopya çekmeliyim ya da okumalıyız. İkisini birden yapamayız.”

Betts tekrar liderliğe geri döndü ve Pazar günü, planlanmış bir izin gününden sonra – ve zamanında gibi görünen bir izin gününden sonra, sezonun ilki olan Cumartesi gecesi – beş vuruşta bir vuruş yaptı.

Kışın sağ sahadan ikinci kaleye ve liseden beri düzenli olarak oynamadığı bir pozisyon olan ikinci kaleye geçen Betts, sezonun altıncı hatasını yaptıktan ve potansiyelini düşürdükten sonra kendini dövdü. Cuma gecesi Reds'e karşı kazanılan 7-3'lük galibiyette çift maçlı bayrak yarışı.

Cuma gecesi Steer sahasındaki dördüncü atışında Freeman'ı görevden alan Betts, “Hata yapmak beni gerçekten ama gerçekten rahatsız ediyor” dedi. “Bundan daha iyi olmak zorundayım dostum. Bu sadece beni etkilemiyor. Etkiler [James] Daha fazla atış yapması gereken Paxton. Sadece çalışmaya devam etmem gerekiyor.”

Sadece dört kısa stoper – Cincinnati'den De La Cruz (10), Pittsburgh'dan O'Neil Cruz (sekiz), Tampa Bay'den Jose Caballero (yedi) ve Chicago White Sox'tan Paul DeJong (yedi) – Pazar günü giren Betts'ten daha fazla hata yaptı.

Ancak Betts aynı zamanda Fangraphs'a göre kurtarılan dört defans koşusu ile büyük ligdeki kısa stoperler arasında Kansas City'den Bobby Witt Jr. (sekiz) ve St. Louis'den Masyn Winn'in (yedi) ardından üçüncü sırada yer aldı. Bu sezonki savunma performansına ilişkin değerlendirmesine bakılırsa bu, Betts'i pek teselli etmedi.

Shohei Ohtani, Dodger olarak yaptığı ilk yürüme vuruşunun ardından takım arkadaşlarının akınına uğruyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Betts, “Bence bu… pek iyi değil, ama olan bu” dedi. “Bu devam eden bir çalışma. Uzun zamandan sonra ilk defa yapıyorum. Bir yerden başlamalısınız ve en azından benim için, alt uçta olduğumu hissettiğimde, buradan yukarı çıkmak dışında gidecek hiçbir yer yok.

Roberts farklı fikirde olmak için yalvardı.

Roberts, “Savunmasının iyi olduğunu düşünüyorum” dedi. “Muhtemelen hiçbir zaman onun standartlarına ulaşamayacak ve onu harika yapan da bu. Bunu kabul edersek doğrusal olmayacak. Onun en sert eleştirmeni o, bu yüzden hayal kırıklığına uğramasını bekliyorum. Ama ondan memnunum.”

1,70 boyunda, 175 kiloluk Betts her oyundan önce savunması üzerinde kapsamlı bir şekilde çalışıyor, her iki tarafa düzinelerce yer topu ve canlı mantarlar alıyor ve ilk kaleye uzun atışlar yapıyor ve ikinciye daha kısa çift oyun beslemeleri yapıyor.

Ancak Betts fazladan çalışma nedeniyle yıpranmaya başlıyorsa, bu onun prodüksiyonuna yansımıyor. Pazar gününe 47 maçta 0,341 ortalama, 1,003 taban artı yavaşlama yüzdesi, sekiz homers, 11 double ve 29 RBI ile girdi ve 40 koşu ve 33 yürüyüşle Ulusal Lig'e liderlik etti.

Roberts, “Maçlar öncesindeki iş yükünün sezon boyunca devam etmesini beklemiyorum… ancak bununla başa çıkabilecek biri varsa, o da bunu yapabilir” dedi. “Sanırım hücumda çok iyiydi ve savunmada tekrarlar yapmaya devam ediyor. O sahip [exceeded] Bu noktada stoperde ondan beklediğim her şey.”