Shohei Ohtani ilk canlı Dodgers vuruş antrenmanında etkileyiciydi

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Yeni Dodgers yıldızı Shohei Ohtani, baharın ilk iki canlı vuruşunda greve gitti.

Daha sonra, plakaya yaptığı üçüncü ziyarette, Dodgers'daki ilk sezonunda neler olabileceğine dair potansiyel bir ön izleme sundu.

Sadece bu baharda ilk kez canlı vuruş antrenmanı yapmakla kalmayıp, geçtiğimiz Eylül ayında geçirdiği dirsek ameliyatından bu yana Ohtani, Pazartesi günü Camelback Ranch'te JP Feyereisen'in uzun bir sayı atışı yaparak, taraftarların, muhabirlerin ve takım çalışanlarından oluşan kalabalığın gözlerini kamaştırdı.

Ohtani'nin gerçek bir sunumla yüzleşmeye hazır olması (ikinci kariyerindeki Tommy John ameliyatından tam beş ay sonra) açılış gününe hazır olma potansiyeline dair olumlu bir işaretti.

İki yönlü yıldızın, Feyereisen açıklarında kavurucu bir hat sürüşü patlamasıyla seansı noktalaması, 700 milyon dolarlık yatırımlarının bu baharda kaydettiği ilerleme konusunda giderek daha iyimser hale gelen Dodgers için sadece bir bonustu.

Yönetici Dave Roberts, “Her gün bir planı var” dedi. “Ona, katılabileceğini hissettiğinde kendisini hazır hale getirmek için ne gerektiğini bildiğinden eminim.”

Ohtani Pazartesi günü gazetecilerle konuşma talebini reddetti, ancak Feyereisen, Ohtani'nin patlamasını (Feyeriesen'in Pazartesi günü canlı BP'sinde vazgeçtiği üç uzun toptan biri) sormaya istekli kişiler tarafından toplandığında iyi bir spordu.

Bir grup kamera ve mikrofon ona yaklaşırken gülerek, “Aman Tanrım,” dedi. “Homer'lardan vazgeçtiğin zaman, olan budur.”

Pazartesi günü tümseği ele geçirdiğinde Feyereisen, Ohtani'nin karşılaşması planlanan vuruculardan biri olduğunun farkında bile olmadığını söyledi. İki kez MVP seçilen oyuncunun ceza sahasına adım attığını gören Feyeriesen, ona “sadece başka bir smaçör” gibi yaklaşmaya çalıştı.

Feyereisen, tam sayımlı bir hızlı topu ortada yuvarladığında, “'Ah, bir tane daha var' diye düşündüm” dedi. Feyereisen güldü.

Feyereisen, “O Shohei” diye ekledi. “Gücü var.”

Dodgers'ın atanmış smaçör Shohei Ohtani Pazartesi günü Camelback Çiftliği'nde vuruş antrenmanına katılıyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

Kamptaki diğerleri gibi, omuz ameliyatı nedeniyle 2023 yılı boyunca sahalardan uzak kaldıktan sonra bu yıl kendi sakatlığından dönmeye çalışan Feyereisen de Ohtani'yi tam sağlıkla görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Feyereisen, “Ona locada bakıyorsunuz ve herkes 'Shohei vuruyor, hadi onu izleyelim' diyor gibi sessiz kalıyor” dedi. “Onun aşağıdaki hareketlerini görmek harika ve tabii ki onu oynarken görmek muhteşem.”

Ohtani'nin günün ilk vuruşunda (kurtarıcı Ryan Brasier'e karşı), slugger gördüğü beş atışın hepsini bir vuruş için kullandı.

İkinci vuruşunda (rahatlatıcı Blake Treinen'e karşı) Ohtani ilk atışta ayağından faul yaptı – kısa bir süre homurdandı ve başparmağını havaya kaldırıp vuruşa devam etmeden önce birkaç akıllı adım attı – sonra bir vuruşla yere düştü boş hack.

Dodgers logosu

Bahar eğitiminden son gelişmeler

Pazartesi günü beyzbolda fikir bulmakta zorlandığını söyleyen Feyereisen o kadar şanslı değildi.

Ohtani'ye olan tam sayımlı ısıtıcısının “dürüst olmak gerekirse tam ortada” olduğunu belirtti. Bu cümlenin önündeki muhabirleri kahkahalara boğmasının ardından Feyereisen şunu ekledi: “İşte bu yüzden bu kadar ileri gitti.”

Dodgers, çok geçmeden Ohtani'nin gerçek oyunlarda rakip silahlara karşı da aynı şeyi yapmaya başlayacağını umuyor.

Roberts, Ohtani'nin Perşembe günkü Cactus League açılışında oynamayacağını doğruladı, ancak belirlenen smaçörün “kısa bir süre sonra” bahar maçlarında oynamaya başlayacağından umutluydu.

Roberts, açılış günü için müsait olup olmadığı konusunda, Ohtani'nin normal sezonun başlangıcına yönelik hazırlık planı üzerinde takımın başarılı koçlarıyla birlikte çalıştığını ancak kulübün, Ohtani'nin takımın Kore serisi sırasında ilk maçına çıkmasını umduğunu belirtti. bir aydan biraz fazla bir sürede San Diego Padres'e karşı maçlar.

“Beklentiler kadar görüşme yapmadım [for what he will do next]” dedi Roberts. “Sanırım her geçen gün daha çok kendini hazırlıyor ve biz oyun oynamaya başladıkça, bir noktada o da oyunlara başlayacak. [We want for him to] her geçen gün daha iyiye gitmek için.”

Pazartesi günü, Ohtani bu mütevazı hedefi unutulmaz bir şekilde başardı; öyle ki, yardımcı Evan Phillips, Feyereisen'e öğleden sonranın en büyük hatırasını alması konusunda alay etti.

Feyeriesen son bir iyi huylu sırıtışla, “Evan gidip beyzbol topunu almamı ve ona imzalatmamı söyledi,” dedi. “Kutuya adım attığında gidip ona saldırmanız yeterli. Ve açıkçası bana saldırdı.”